Seks - najlepszy sposób na przedłużenie młodości fot. Fotolia

Chcesz na długo zachować młodość? Uprawiaj seks!

Zastąp operacje plastyczne, kuracje upiększające i drogie kremy przeciwzmarszczkowe regularnym seksem!
/ 05.09.2016 13:43
Seks - najlepszy sposób na przedłużenie młodości fot. Fotolia

Każdy z nas chce jak najdłużej wyglądać młodo. Niestety czas jest nieubłagany i działa na niekorzyść naszej fizjonomii. Z każdym rokiem na naszej twarzy zaczyna przybywać coraz więcej zmarszczek. W celu przedłużenia młodości uciekamy się do stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, kuracji odnawiających, a nawet oddajemy się w ręce chirurgów plastycznych. Tymczasem najskuteczniejszym sposobem na zachowanie młodego wyglądu jest... seks.

Prosty i skuteczny sposób na lepszy seks

Seks – eliksir młodości, który nie ma sobie równych

Naukowcy postanowili sprawdzić, co zapewnia nam poczucie młodzieńczości. W tym celu sporządzili ankietę, w której wzięło udział 3500 osób. Pytania dotyczyły stylu życia. Wyniki badania pozwoliły wysunąć wniosek, że najlepszym eliksirem młodości są regularne stosunki seksualne. Okazało się, że uczestnicy badania uprawiający miłosne igraszki z dużą częstotliwością nie wyglądali na swój wiek, lecz na 10 lat młodziej.

Dlaczego seks przedłuża młodość?

Nie od dziś wiadomo o korzystnym wpływie seksu na nasz organizm. Podczas jego uprawiania dochodzi do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia, które poprawiają samopoczucie. Te substancje chemiczne mają działanie zbliżone do narkotyków, ponieważ uśmierzają ból, redukują stres i wprawiają nas w stan błogości. W konsekwencji nie czujemy się na tyle lat, ile faktycznie mamy.

Regularny seks zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, bowiem podczas miłosnych uniesień krew w naszych żyłach płynie szybciej. Co ciekawe dochodzi również do wydzielania hormonu wzrostu, który hamuje pojawianie się zmarszczek i sprawia, że skóra staje się gładsza. Ponadto przyspiesza on spalanie tkanki tłuszczowej.

Jaki wpływ na seks ma aktywność fizyczna?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)