para uprawiająca seks fot. Fotolia

SEKS ANALNY: wszystko na temat sexu analnego

Niestety, brak odpowiedniego przygotowania może skutkować nie tylko bólem i mikrourazami... Dowiedz się więcej na temat seksu analnego!
/ 11.07.2017 13:06
para uprawiająca seks fot. Fotolia

Seks analny, niegdyś stereotypowo uchodzący za domenę homoseksualistów, coraz częściej jest uprawiany również przez heteroseksualne pary. Jedni straszą związanym z nim ryzykiem zachorowania na raka odbytu, a także wypadania tego narządu. Inni opisują niesamowite doznania, które towarzyszą tego rodzaju stosunkom. Jeszcze inni zachwalają go jako świetny... rodzaj zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. A jaka jest prawda na temat seksu analnego?

Seks oralny: dekalog kochanki idealnej

Jakie zagrożenia niesie ze sobą seks analny?

Decydując się na seks analny, nie nastawiaj się tylko na przyjemność. Musisz pamiętać również o zagrożeniach, które wiążą się ze stymulacją odbytu. Ten rodzaj stosunku naraża cię na:

  • zakażenie bakterią E. coli, jeśli po seksie analnym zdecydujesz się również na klasyczną penetrację,
  • zakażenie wirusem HPV,
  • zakażenie wirusem HIV,
  • utratę napięcia mięśni odbytu, jeśli stosunek odbędzie się bez odpowiedniego przygotowania,
  • hemoroidy.

Czytaj też na temat poszukiwań punktu G

Jak się przygotować do seksu analnego?

Na forach internetowych roi się od mało smacznych historii - chyba żadna z nas nie chciałaby mieć przykrej niespodzianki podczas uprawiania seksu analnego ;-) Niestety, brak odpowiedniego przygotowania może skutkować nie tylko bólem i mikrourazami, ale również mało estetycznymi, brązowymi plamami na pościeli. Koneserki miłości greckiej zdradzają również, że czasem na penisie może się znaleźć nieco mazi kałowej. O ile doświadczonym kochankom, którzy są w związku od wielu lat i niejednego razem próbowali, taka sytuacja raczej nie sprawi problemu, o tyle dla niektórych może okazać się traumatyczna.

Jak zatem przygotować się do seksu analnego?

  • Wykonaj lewatywę, chyba że masz gwarancję, że bardzo dokładnie się wypróżniłaś. Do lewatywy potrzebna będzie gruszka z apteki - koszt około 10 zł. Jeśli przed stosunkiem oddawałaś kał i masz poczucie, że sztuczne wypróżnianie nie jest potrzebne, nie musisz robić lewatywy. Pamiętaj jednak, że i w jednym i drugim przypadku nie masz 100% gwarancji, że podczas seksu analnego na zewnątrz nie wydostaną się cząsteczki kału.
  • Zadbaj o rozciągnięcie odbytu. Jest on mniejszy niż wejście do pochwy, więc należy dobrze go przygotować. Rozgrzewka przy użyciu palców albo korka analnego jest bardzo wskazana!
  • Pamiętaj o nawilżeniu. Lubrykant bardzo się przyda! Nawet jeśli jesteś podniecona i wydaje ci się, że nie będzie potrzebny - wszystkie, nawet najmniejsze otarcia poczujesz dopiero kilka godzin po stosunku.
  • Prezerwatywa jest niezbędna. Nie tylko po to, aby potem przy klasycznej penetracji, do pochwy nie dostały się bardzo groźne bakterie. Seks analny bez prezerwatywy może być niebezpieczny również dla twojego partnera, który może potem dostać infekcji!
  • Powolutku! Odbyt jest zbudowany zupełnie inaczej niż pochwa, dlatego twój facet musi wsuwać się w niego dosłownie po milimetrze. Wszelkie gwałtowne ruchy są surowo zakazane! Jeśli sama wolisz kontrolować sytuację, zróbcie to w pozycji na jeźdźca.

O czym jeszcze należy pamiętać w przypadku seksu analnego?

Pamiętaj, że na seks analny warto decydować się ze stałym partnerem. Wymaga on o wiele większej delikatności i pełni zaufania - łatwiej tutaj o ból i uszkodzenia naskórka. Przypadkowy kochanek może również okazać się mniej wyrozumiały, gdy na jego penisie pojawią się resztki kałowe.

Nie miej wyrzutów, jeśli ten rodzaj stosunków nie będzie ci odpowiadał. Nie jest prawdą, że absolutnie każda kobieta doświadcza przy seksie analnym niesamowitego orgazmu. Twoje upodobania są twoją prywatną sprawą i nikt nie może cię do niczego przekonywać.

Czytaj więcej treści związanych z erotyką