Jak z nim rozmawiać o seksie?

Problem przedwczesnego wytrysku dotyczy aż 4 milionów par w Polsce. Jak rozmawiać z partnerem o przedwczesnym wytrysku?
/ 23.08.2014 11:30

Zdarza wam się dwuminutowy seks i przedwczesny wytrysk? Ale udajecie, że sprawy nie ma? Nie jesteście sami. 4 miliony par w Polsce boryka się z problemem przedwczesnego wytrysku. Jak rozmawiać z partnerem o przedwczesnym wytrysku? Co zrobić, by seks był satysfakcjonujący dla obu stron?

Przedwczesny wytrysk - jak rozmawiać z partnerem

fot. Fotolia

Czy wiesz jak rozmawiać z partnerem o problemach w seksie? Seks nie powinien być poświęcaniem się dla drugiej osoby, a przyjemnością dla was obojga. Mimo, że świadomość seksualna kobiet wzrasta, pary bardzo rzadko otwarcie rozmawiają o seksie i mówią o swoich potrzebach. O problemach w seksie już nawet nie wspominając.

Jak powiedzieć partnerowi, że oczekujesz czegoś więcej niż dwuminutowego seksu? Przeanalizuj najważniejsze sprawy, które pomogą ci w podjęciu rozmowy na temat przedwczesnego wytrysku:

 

Czy twój wstyd prowadzi do rozpadu związku?

Wolisz nie rozmawiać i zostawić wszystko tak jak jest, bo się wstydzisz? Musisz zdać sobie sprawę, że niezadowolenie z seksu może prowadzić do rozpadu więzi, a w konsekwencji do rozpadu związku. Brak komunikacji powoduje narastającą frustrację i rozczarowanie z życia seksualnego. Partnerzy, ktorzy nie potrafią rozmawiać o swoich potrzebach, nie potrafią wyrażać własnych uczuć. Pierwszy krok to przełamanie wstydu i lęku przed rozmową, drugi - zdobycie odpowiedniej wiedzy na ten temat. Boisz się, że partner cię wyśmieje? Prawdopodobnie brak ci wiary w siebie. Mężczyźni, borykający się z problemem przedwczesnego wytrysku, zaczynają rezygnować z aktywności seksualnej, bo wstydzą się, że w ocenie partnerki mogą się nie sprawdzić. Ale jednocześnie wstydzą się wprost o to zapytać. Jedno z was musi się przełamać!

Ważne! Badania naukowe dowodzą, że osoby, które nie boją się szczerze rozmawiać na temat seksu oraz otwarcie komunikują swoje potrzeby i oczekiwania, mają większe szanse na stworzenie szczęśliwego związku niż nieśmiali.

 

Jak, gdzie i kiedy rozmawiać o seksie?

Przede wszystkim o seksie rozmawiaj z partnerem na bieżąco. Mów mu co ci sprawia największoą przyjemność. Powiedz wprost, że oczekujesz czegoś więcej od waszego życia seksualnego. Porozmawiaj spokojnie o wprowadzeniu urozmaiceń, o tym, że potrzebujesz pieszczot, czułości. Musisz jednak pamiętać, by rozmawiając nie ranić uczuć partnera. Problem z przedwczesnym wytryskiem jest delikatny, często mężczyźni zdają sobie z niego sprawę, jednak nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Dlatego twoja rola jest tak ważna. Kobieta może motywować mężczyznę do szukania rozwiązania, warto w takim przypadku namówić partnera na wizytę u seksuologa lub urologa.

UWAGA! Rozmowy o problemach w seksie warto prowadzić we dwoje, jednak nie w sypialni, ponieważ sypialnia powinna kojarzyć się wam z przyjemnością, a nie z problemami.

 

Jakim językiem mówić o seksie?

Czy czasami nie potrafimy rozmawiać o seksie, ponieważ nie znamy odpowiednich słów? Może tak, być, bo rzeczywiście język opisujący seks jest mocno slangowy, często wulgarny, albo bardzo medyczny. Warto stworzyć swój własny kod językowy, dzięki czemu łatwiej potem wam będzie omawiać „te” sprawy. Istnieją pary, które nawet wśród znajomych mogą przesyłać sobie komunikaty słowne o charakterze erotycznym, których inne osoby nie mogą oczytać. Wiele par dysponuje rozmaitymi pieszczotliwymi formami, które sobie wypracowały. Najważniejsze jest, aby dobrze się komunikować, i dobrze czuć.

Ubolewam, że nie zmienił się język, jakim się posługujemy w odniesieniu do spraw intymnych. Nadal jest on ubogi i często wręcz wulgarny. Wciąż nie potrafimy rozmawiać o swych problemach seksualnych. Nie rozwijamy języka miłości, choć mamy bogate tradycje, bo o miłości pięknie i kwieciście potrafiono rozmawiać w czasach staropolskich. Tę umiejętność całkowicie jednak zatraciliśmy” – pokreśla dr Andrzej Depko, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

 

Co najlepiej wychodzi Polakom w seksie?

Rozmawiając z partnerem masz często jedyną i niepowtarzalną możliwość, do poznania własnych i jego pragnień, a także udanego życia seksualnego. Spontaniczność i brak skrępowania podczas poruszania takich tematów to podstawa powodzenia w związku. Związek jest szczęśliwy, kiedy obie strony potrafią bez konfliktu rozwiązywać problemy. Jeżeli wbrew własnym pragnieniom zgadzamy się na różne kwestie dotyczące seksu, aby zadowolić partnera, nie znajdziemy spełnienia w związku. Zgranie, wspólne upodobania i wzajemne zaspokajanie potrzeb to podstawa udanego związku. Więc naprawdę warto rozmawiać, macie dużo do stracienia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia zdrowie seksualne związane jest z naszą fizjologią i biologią, ale także z procesem rozwoju osobowości, komunikowaniem i miłością. Problem polega na tym, że to, co Polakom, najlepiej wychodzi w seksie, to opowiadanie o nim dowcipów. Nie nauczyliśmy się mówić o naszej seksualności, o wzajemnych oczekiwaniach, pragnieniach. Ogólnie Polacy deklarują, że są zadowoleni ze swego życia intymnego, ale moim zdaniem, wynika to z tego, że mają małe oczekiwania. Dlatego warto rozmawiać o seksie, aby wspólnie radzić sobie z problemami i dążyć do szczęśliwego życia seksualnego” – podkreśla prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, ekspert kampanii „Nie tylko moment”.

Na podstawie materiałów prasowych nietylkomoment.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)