Pomysły na grę wstępną

Jak podniecić ją? Jak podniecić jego? Gra wstępna, choć z pozoru banalna, to nie lada wyzwanie dla par z dłuższym stażem, które chcą utrzymać nieprzerwanie gorącą atmosferę w sypialni.
/ 25.03.2015 10:13

Jak podniecić ją? Jak podniecić jego? I najważniejsze – jak zrobić to w tym samym czasie, by oboje byli jednakowo chętni i gotowi do pełnych igraszek? Gra wstępna, choć z pozoru banalna, to nie lada wyzwanie dla par z dłuższym stażem, które chcą utrzymać nieprzerwanie gorącą atmosferę w sypialni.

Ciepło, cieplej... gorąco! Tak to zwykle wygląda na początku związku. Feromony, endorfiny i inne substancje chemiczne dbają, by podniecenie na sam widok obiektu westchnień pojawiało się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli wiecie, co mam na myśli... Po tym upajającym etapie erotycznych wzlotów, zwykle przychodzi faza stabilizacji życia seksualnego pary. Nie jest ani tak ekscytująco, ani tak intensywnie, a już z pewnością nie tak podniecająco, jak podczas emocjonujących początków. By jednak nagle temperatura wrzenia nie opadła zanadto, podpowiadamy, jak uniknąć efektu zamarzania życia erotycznego. Bo choć temperaturę pokojową w sypialni lubimy, bo jest synonimem poczucia bezpieczeństwa i intymności, to od czasu do czasu mamy ochotę przywrócić do naszej alkowy buzujące wrzeniem porywy namiętności.

Romantyczna atmosfera

Banalne? W 100%! Ale jednocześnie tak samo skuteczne! Kiedy seks zaczyna być rutynowy, nudny, a do tego musi być wpasowany w przerwę w zmywaniu i odrabianiu lekcji z dziećmi. Nie oszukujmy się, ten żar wygasa, romantyzm umyka, a emocje są często porównywalne do tych, które towarzyszą kobiecie, cieszącej się, że udało jej się sprać tłustą plamę z obrusu... Albo nawet mniejsze... Kiedy tak się dzieje, to znak, że źle się dzieje - parafrazując pewnego znanego w Internecie księdza. Trzeba to zmienić! Jak? Banalnie! Jeśli w sypialni brakuje wam romansu, stwórzcie go na nowo! Satynowa pościel, świece, płatki róż, czerwone wino - zawsze działają. Tak, już widzę wykrzywione miny przeciwniczek kiczu. Jednak zapewniam, że warto spróbować wykorzystać w ten sposób wolny wieczór. Dzieciaki - do babci, myśli o pracy - do widzenia, i tylko wy dwoje w oparach romantyzmu! Seks z myślą o stosie prania zalegającego w łazience - wykluczony!

Kaskada pocałunków

Etap intensywnego całowania zwykle dla wielu par kończy się wraz z wygaszaniem początkowego żaru namiętności. Osobiście znam pary, które nie całują się praktycznie wcale lub ograniczają się co bezpłciowych cmoknięć na powitanie i pożegnanie. Jeśli i u was tak jest, warto spróbować ożywić ten dawny żar pocałunków. I nie mam tu na myśli wyłącznie kontaktu typu usta-usta... Sposobów na pocałunki jest tyle, ile podsunie wam wyobraźnia...

Uczta w sypialni

Jedzenie i seks to dwie fizyczne przyjemności, które świetnie się łączą. Wykorzystajcie to! Przygotujcie prawdziwą ucztę, ale tym razem zamiast w jadalni, zaserwujcie ją w waszej... sypialni! Owoce, czekoladowe fondue, bita śmietana, miód i wszystko to, co jeszcze lepiej będzie smakowało zjadane wprost z ciała partnera lub partnerki. Myśli o plamach na pościeli niech nie zaprzątają wam głowy. Przygotujcie pościel, której ewentualne poplamienie nie spowoduje gwałtownego spadku libido u perfekcyjnej pani domu.

 

Domowy salon masażu (erotycznego)

Masaż działa relaksująco i... podniecająco! Jednak nie mam tu na myśli wyłącznie szybkiego uciskania parku i ramion partnera, lecz pełny masaż całego ciała. Zaopatrzcie się w olejki do masażu, stwórzcie w sypialni przyjemną, reklasującą atmosferę za pomocą świec, kadzideł i muzyki. Jak zrobić masaż erotyczny? Możesz poszukać instruktaży w Internecie lub zaufać intuicji.

Seks-gadżety

Lubicie się bawić? Udajcie się do seks-shopu w poszukiwaniu odpowiednich zabawek! Grę wstępną można urozmaicić wieloma gadżetami. Od subtelnych - np. piórek do delikatnego pobudzania ciała, do bardziej wyuzdanych seks-gadżetów. Oczywiście ich rola nie polega na zastępowaniu podczas rozgrzewki roli partnera lub partnerki, lecz wyłącznie na wzbogaceniu waszej seksualności o nowe doznania. Ponadto już same poszukiwania odpowiedniego gadżetu erotycznego, czy to w sklepie czy przez Internet, mogą okazać się niesamowitą grą wstępną! Wybierzcie coś dla siebie i do dzieła!

Przebieranki i scenki

Zaprawa pod postacią dyplomu uczestnictwa w szkolnym kółku teatralnym - nieobowiązkowa! Wystarczy odrobina dobrych chęci, strój i scenografia. Tylko bez wymówek, że to nie dla was i że nie macie żadnych fantazji erotycznych! Każdy jakieś ma! Dlaczego więc nie spróbować wcielić ich w życie, tym bardziej jeśli jesteście w stałym, stabilnym związku? Na bazie zaufania i intymności, oraz odrobiny frywolnej wyobraźni może uda wam się wyreżyserować spektakl, którego scena finałowa zaskoczy nawet was samych!

Pieszczoty słowne

Zmysłowy dotyk podnieca i kusi. Ale w sypialni warto aktywizować wszystkie zmysły. Pożądanie bowiem rodzi się w głowie, a ciało jedynie nam je sygnalizuje. Może zatem spróbujecie pobudzić się oralnie, jednak nie w ten najbardziej dosłowny sposób... Usiądźcie na krzesłach naprzeciwko siebie lub na dwóch skrajnych brzegach łóżka i zlejcie się nawzajem kaskadą komplementów. Mówcie, co wam się w sobie podoba. Wizualnie i mentalnie. Co was podnieca. Jakie zachowania partnera wywołują u was przyjemne ciarki na plecach. A następnie zacznijcie się kochać za pomocą słów! Opisujcie, jak byście chętnie dotykali partnera lub partnerkę, na jakie pieszczoty macie ochotę? A dla podkręcenia atmosfery, możecie to robić z zasłoniętymi oczami. Kiedy podniecenie sięgnie zenitu, wcielcie swoje wizje w życie!

Filmy erotyczne

Erotyczny sens filmowy na rozgrzewkę? Czemu nie! Warto w swojej domowej filmotece mieć w zanadrzu kilka filmów sygnowanych "xxx". Oczywiście wedle własnego uznania i gustu. Wybór jest ogromny, więc każdy dopasuje coś do własnych preferencji. Nie każdego kręcą ogromne silikonowe piersi, wybielone odbyty czy innego rodzaju seksualna egzotyka. Jednak warto mieć świadomość, że w menu filmów erotycznych znajdziecie również dania o smaku bardziej subtelnym i wyrafinowanym... Wystarczy poszukać.

Eksperymenty w sypialni

Nuda nie sprzyja namiętności. To prawda stara jak świat, jednak jak dotąd nie zużyta. Naturalną koleją rzeczy w związku jest wypalanie się w tych najgorętszych uczuć. Nie oznacza to jednak, że w waszej sypialni już zawsze ma być letnio. Może być gorąco! Może nie będzie to już ten sam żar, co na początku związku, jednak jeśli odpowiednio o to zadbacie, na pewno nie powieje chłodem. Warto eksperymentować! Dlatego zachęcam do ponownego przeczytania wszystkich powyższych możliwości. Na pewno nie znajdziesz wśród nich choć jednej, którą warto wcielić w życie choćby dziś wieczorem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/01.04.2015 09:46
Osobiście uważam, że doskonale można zachęcić faceta do zabawy przebierając się - mój ulubiony strój to...pielęgniarka :)
/12.01.2012 09:58
W ramach pieszczot słownych lekko naginajmy rzeczywistość mówiąc - ale kochanie dziś seksownie wyglądasz, chyba schudłaś i ta jędrna pupa, na widok której nie moge pozostać obojętny. Żałosne, ale działa ;)
/12.01.2012 11:34
Ja tak mowie mojej kobiecie codziennie i nie dziala, chyba sie przyzwyczaila. A mowie to szczerze.
POKAŻ KOMENTARZE (10)