Poczuj moc pocałunku z języczkiem. Stań się mistrzynią całowania! fot. Adobe Stock

Poczuj moc pocałunku z języczkiem. Stań się mistrzynią całowania!

Pocałunek z języczkiem ma same zalety – pogłębia więź między partnerami, dodaje pikanterii grze wstępnej, rozbudza zmysły sprawiając, że seks staje się niezapomnianą przygodą. Dlatego warto poznać moc francuskiego pocałunku.
/ 23.04.2018 14:16
Poczuj moc pocałunku z języczkiem. Stań się mistrzynią całowania! fot. Adobe Stock

Pocałunek z języczkiem, zwany też francuskim, jest równie ważnym sposobem wyrażania emocji, jak słowa czy pieszczoty. Moc pocałunku z języczkiem działa na wszystkie zmysły, dlatego poprowadzony umiejętnie może stać się niezapomnianym doznaniem, a nawet doprowadzić partnera do orgazmu. Warto, więc szkolić się w sztuce całowania, a my podpowiemy, jak to zrobić.

Filematologia - nauka o całowaniu

Nie śpiesz się, nie strasz partnera

Zacznijmy od tego, że pocałunek francuski nie polega na wpychaniu języka do gardła partnera aż po migdałki. Podobnie jak w seksie, tak w pocałunku z języczkiem nie powinniśmy odkrywać od razu wszystkich kart, bo możemy zniechęcić drugą stronę swoją natarczywością.
Pocałunek z języczkiem, to przede wszystkim zabawa, zaczynająca się od delikatnych pieszczot koniuszkiem języka warg partnera. Możemy stosować ją naprzemiennie z klasycznymi pocałunkami. Ważne, żeby robić to z wyczuciem, więc kiedy czujemy, że partner jest zaangażowany w sam pocałunek czy pieszczotę, nie odrywajmy na siłę jego ust, żeby dodać nowy element zabawy.
Jeśli jednak pozawala się nam prowadzić, możemy dla podsycenia atmosfery przerwać na chwilę wymianę czułości, odsunąć się lekko od partnera i spojrzeć mu w oczy. Wymiana spojrzeń tylko podsyci jego pożądanie, więc potem można wrócić do pieszczot.

Daj się ponieść mocy pocałunku z języczkiem

Pośpiech i rutyna są największymi wrogami intymności.
Pocałunek z języczkiem ma być zabawą. Jedna strona bada, druga jej odpowiada albo wycofuje się, dając znać, że nie jest jeszcze gotowa na więcej.
Przy tym rodzaju pocałunku trzeba być uważnym, skupionym w równej mierze na sobie, co na partnerze.
Po pierwszych, delikatnych pieszczotach można wsunąć język głębiej w usta partnera i zacząć masować nim jego język, potem podniebienie czy wewnętrzną stronę policzków.
Samo masowanie nie powinno polegać jedynie na monotonnym pocieraniu jednego miejsca, bo to szybko znudzi was oboje. Wokół języka można wykonać młynek albo dotykać jedynie jego brzegi, zajrzeć pod spód i musnąć wędzidełko języka, przesuwając się po jego grzbiecie ku górze.
Nasze usta wypełnione są receptorami, więc każdy rodzaj dotyku może przyprawić drugą stronę o dreszcz rozkoszy.

Garść porad praktycznych

Pocałunkowi z języczkiem nie dodadzą uroku nieprzyjemne zapachy wydobywające się z jamy ustnej, spowodowane paleniem papierosów, piciem alkoholu, psuciem się zębów, jedzeniem potraw ciężkostrawnych albo problemami żołądkowymi.
Równie ważne podczas samego pocałunku z języczkiem jest oddychanie. Lepiej robić to przez nos, spokojnie wdychając i wydychając powietrze.
Przy nadprodukcji śliny, w czasie pocałunku, powinniśmy połykać jej nadmiar. Pamiętajmy, że denerwując się niepotrzebnie przyśpieszmy ten proces, więc starajmy się skupić na przyjemności, a z czasem nauczymy się panować nad swoim ciałem.
Pocałunek z języczkiem nie lubi tajemnic. Jak w każdej formie bliskości, w tej również ważna jest szczerość, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie nauczyć się siebie wzajemnie i dawać sobie przyjemność. Dlatego należy mówić otwarcie zarówno o tym, co sprawia rozkosz, jak i tym, co zniechęca do tego rodzaju bliskości, bo nie ma złych pocałunków są jedynie niedoświadczeni partnerzy.

Przeczytaj jeszcze to:
Pary, które dzielą się obowiązkami domowymi, częściej uprawiają seks. Są na to badania!
Oto 5 sprawdzonych i niedesperackich sposobów na to, by odzyskać swojego byłegoZakażenie bakterią E. coli – jak szybko się wyleczyć?