Pierwszy pocałunek nie musi stresować - 5 rad na dobry początek fot. Adobe Stock

Pierwszy pocałunek nie musi stresować - 5 rad na dobry początek

Młodzi ludzie zwykle nie mogą się doczekać pierwszego pocałunku. Są niecierpliwi, podekscytowani, ale często też niepewni i niespokojni Nie stresuj się! Oto kilka wskazówek, dzięki którym ta chwila będzie niezapomniana.
/ 28.05.2018 16:12
Pierwszy pocałunek nie musi stresować - 5 rad na dobry początek fot. Adobe Stock

To nieistotne, które z was przejmie inicjatywę, czy zamkniesz przy pocałunku oczy, ani jak długo wasze usta będą się ze sobą stykały. Kieruj się po prostu intuicją, a wszystko będzie dobrze. Jednak na kilka rzeczy z pewnością warto zwrócić uwagę.

Całuj mnie kochanie, całuj!

1. Nie spiesz się z pierwszym pocałunkiem

Pamiętaj, wspomnienia o nim są tym piękniejsze, im bliższa jest nam osoba, z którą łączy nas to magiczne przeżycie.  Dlatego daj sobie czas. Niech to będzie ktoś, do kogo masz pełne zaufanie,  z kim czujesz się naprawdę miło i bezpiecznie. Przekonasz się, że niepokój i skrępowanie szybko wtedy ustąpią, by zrobić miejsce dla przyjemnych, zmysłowych doznań.

2. Podejdź do sprawy spokojnie

Po co psuć sobie przyjemność z randek dywagacjami w rodzaju: Czy zrobimy to dziś? Jak wypadnę? Czy on będzie zadowolony? Zamiast niepotrzebnie się stresować, po prostu ciesz się waszym spotkaniem i pozwól, by wszystko biegło swoim naturalnym rytmem. Stawiając na spokój i spontaniczność, na pewno się nie zawiedziesz, a pierwszy pocałunek sprawi ci prawdziwą radość.

3. Zadbaj o odpowiednią oprawę

Nie chodzi o to, by jakoś specjalnie aranżować scenerię na to intymne  przeżycie, jednak warto mieć na uwadze okoliczności pierwszego pocałunku. Miejsca ruchliwe, jak np. supermarket czy ulica nie za bardzo się nadają do budowana romantycznego nastroju. Lepiej, by była to zaciszna alejka w parku albo nawet pokój, w którym jesteście sami.

4. Nie zapomnij o świeżym oddechu

To ważne, bo inaczej możesz czuć się skrępowana podczas pierwszego pocałunku. Poza tym liczą się też odczucia drugiej osoby, na którą niemiły zapach z ust z pewnością nie podziała zachęcająco. Jak uniknąć takiej wpadki? Przede wszystkim dbaj o higienę jamy ustnej - czyli dokładnie szczotkuj zęby po każdym posiłku i stosuj płyny do płukania ust. Regularnie odwiedzaj też dentystę, ponieważ nieleczona próchnica to częsty powód nieświeżego oddechu.

5. Całuj bez gumy do żucia

Wiele osób zapomina o niej i zamiast  wcześniej się jej pozbyć, decyduje się na pierwszy pocałunek z gumą. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale też ryzykowne, ponieważ grozi po prostu udławieniem się. Lepiej być przewidującym!

Czytaj też:Całowanie pod jemiołąFilematologia - nauka o całowaniu