facet fot. Adobe Stock

Penis - długość męskiego narządu płciowego

Mężczyźni często zastanawiają się, czy ich penis ma odpowiedni rozmiar. Jaką długość powinien mieć męski narząd płciowy? Koniecznie przeczytaj!
/ 18.08.2016 13:24
facet fot. Adobe Stock

Penis, czyli męski narząd płciowy, może sprawić wiele przyjemności. Mężczyźni niejednokrotnie zastanawiają się, czy ich członek ma odpowiednią długość, aby zaspokoić potrzeby partnerki. Jaki zatem powinien być rozmiar penisa? Czy mniejszy członek oznacza całkowitą porażkę w sferze erotycznej?

Kilka słów o penisie

Penis jest umieszczony centralnie w dolnej części brzucha, poniżej kości łonowej. Gdy jest w stanie spoczynku zwisa z przodu moszny. Pokryty jest cienką, wrażliwą skórą, przez którą widać przebiegające żyły. U podstawy żołędzi wytworzony jest fałd skórny – napletek, który w fazie spoczynku członka, zakrywa cały żołądź. Ciągnąc delikatnie za napletek, można odsłonić żołądź. Jeżeli, ze względu na brak elastyczności i zbyt mały otwór, nie można przesunąć fałdu skórnego poza żołądź, niekiedy konieczny jest zabieg nacięcia napletka. Zabieg wykonuje się, aby ułatwić higienę i umożliwić bezbolesne współżycie. Podczas wzwodu ciało jamiste i ciało gąbczaste powinno całkowicie odsłaniać żołądź.

Najlepsze pozycje dla małych penisów

Duży, mały, czyli jaki?

Długość penisa jest mniej więcej taka jak długość moszny. Mierząc od dolnej krawędzi, wynosi, w fazie spoczynku, około 8–11cm. Rozmiar członka jest, w głównej mierze, uwarunkowany czynnikami indywidualnymi i ulega wyraźnej zmianie podczas wzwodu. Podczas erekcji długość członka to około 11–17cm.

Co ciekawe, im penis większy w fazie spoczynku, tym mniej się powiększa w fazie wzwodu. Dla porównania większe penisy powiększają się około półtora raza podczas erekcji. Mniejsze mogą zwiększyć swoją długość nawet dwukrotnie.

Wielkość penisa a rozmiary pochwy

I tu rodzi się pytanie, czy mniejszy penis sprawia mniej przyjemności partnerce? Otóż, warto wiedzieć, że najbardziej wrażliwy obszar narządów płciowych u kobiet to pierwsze kilka centymetrów od wejścia do pochwy. Co więcej, większa część bardziej wrażliwych obszarów, znajduje się u kobiet na zewnątrz  – srom, łechtaczka.

Warto zdawać sobie sprawę, że tak jak penis, penisowi nie równy, tak i długość pochwy może nieco się różnić. I tak, w fazie spoczynku, długość pochwy to ok. 8–9 cm, a podczas podniecenia około 11–14cm. Pochwa jest narządem bardzo plastycznym i potrafi się dostosować do długości i szerokości penisa, ale jej rozciągliwość ma swoje granice.

Przyjemności, przyjemności

Chcąc zaspokoić potrzeby seksualne partnerki, warto skupić się nie tylko na wielkości swojego „narzędzia”, ale także na roli gry wstępnej. Ponadto, wybór pozycji seksualnych, jest tak szeroki, że możemy dostosować głębokość penetracji, do własnych możliwości i upodobań.

Pragnąc stymulować punkt G, wrażliwe miejsce na górnej ścianie pochwy, wcale nie musimy szukać go daleko wewnątrz pochwy. Punkt G, według niektórych źródeł, znajduje się około 4 cm od wejścia do pochwy. Co więcej, większość kobiet osiąga orgazm, podczas stymulacji łechtaczki, co z wielkością penisa nie ma nic wspólnego.

Dlaczego mężczyźni przywiązują tak dużą wagę do swojego penisa?