POLECAMY

Owulacja sprzyja atrakcyjności

Głos kobiety jest najbardziej pociągający dla płci przeciwnej w czasie szczytu płodności.
Głos kobiety jest najbardziej pociągający dla płci przeciwnej w czasie szczytu płodności.
Owulacja sprzyja atrakcyjności
Od dawna wiadomo, że okres owulacji znacząco zmienia zapach i temperaturę ciała, co oddziałuje pozytywnie na zainteresowanie mężczyzn. Ostatnio odkryto również, że paniom zmienia się głos. Naukowcy nagrywali kobiety w różnych stadiach cyklu menstruacyjnego i następnie puszczali zarejestrowane głosy studentom płci męskiej, prosząc o ocenę atrakcyjności w skali 1 do 10.

Rezultaty były zaskakująco jednoznaczne – każda z nagrywanych kobiet była oceniana najlepiej podczas owulacji, inne okresy cyklu nie miały żadnego znaczenia na męskie postrzeganie. Wyjaśnienie fenomenu leży oczywiście w sferze hormonów – ich zwiększone wydzielanie modyfikuje również barwę głosu.

Wniosek dla pań? Jak polować i kusić śpiewem, to najlepiej w okresie owulacji!

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/8 lat temu
muszę przyznać że to prawda :) mój chłopak mówi, że zawsze bardziej niż zwykle go pociągam w te dni :)
/10 lat temu
ja uwielbiam kochać się z moim mężem i coś w tym jest, że zawsze po TYM czuję się piękniejsza :P gorzej jak Facet z kobietą się nie może kochać. Czytałam, że sporo facetów ma już taki problem... ale tak jak gdzieś przeczytałam, jest tyle tych tabletek, penigra, jakiś Permen ziołowy. Tak więc panowie, do roboty! :P
/10 lat temu
jeżeli mam być szczera, to o wiele więcej pozytywnych opinii czytałam o Permenie. Ponoć ważne są te zioła które zawiera, żeń szeń i buzdyganek ziemny (na wytwarzanie naturalnego testosteronu).
POKAŻ KOMENTARZE (5)