Necking, czyli pieszczoty idealne dla niej i dla niego fot. Adobe Stock

Necking, czyli pieszczoty idealne dla niej i dla niego

W czasie pieszczot często skupiamy się na bardziej oczywistych częściach ciała, traktując po macoszemu szyję, kark czy ramiona. A tak nie musi być! Pieszczoty górnych partii ciała mają nawet swoją nazwę – necking i mogą urozmaicić grę wstępną czy doprowadzić do orgazmu osoby bardziej wrażliwe.
/ 23.07.2018 16:11
Necking, czyli pieszczoty idealne dla niej i dla niego fot. Adobe Stock

Necking skupia się głównie na pieszczotach okolic szyi i uszu, ale im dłużej będziecie trenować tę sztukę, z tym większym zaskoczeniem odkryjecie jak wiele miejsc erogennych skrywają wasze ramiona, kark czy łopatki.
Zatem do dzieła! Potraktujcie necking jako urozmaicenie gry wstępnej, zastąpienie stosunku seksualnego np. w III trymestrze ciąży albo jako środek przeciwbólowy podczas bolesnych stosunków.

Jak urozmaicić pieszczoty

Od czego zacząć?

Miejscem najbardziej unerwionym w górnej części ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest szyja. Stojąc za partnerem czy partnerką lub pochylając się nad nim, jeśli leży na brzuchu, delikatnie zwilż usta i zacznij całować miejsce gdzie szyja styka się z karkiem. Rób to delikatnie i bez pośpiechu, pamiętając, aby usta były jedynie zwilżone, a nie mokre.
Aby urozmaicić pieszczoty możesz połączyć pocałunki z delikatnym ssaniem skóry partnera albo gryzieniem, ale tę pieszczotę włącz do zabawy dopiero, gdy poczujesz, że twoja druga połowa jest całkowicie odprężona. Jeśli tak się stanie, możesz nawet delikatnie drapać ją lub mierzwić jej włosy dłonią.
Po pocałunkach, ssaniu czy drapaniu możesz wysunąć język i wodzić nim od nasady szyi aż po łopatki czy ramiona.
Jeśli jesteś kobietą i w tym momencie odwrócisz partnera przodem do siebie możesz zacząć także całować jego szyję, pamiętając, że u mężczyzn niezwykle wrażliwym miejscem jest przestrzeń między żuchwą a jabłkiem Adama.

Dalej jest jeszcze ciekawiej

Na mężczyzn odprężająco działa masaż ramion i karku połączony z ocieraniem się kobiety o ciało partnera. Niektórzy panowie lubią, jeśli w takcie pieszczot kobieta usiądzie delikatnie naga na ich plecach tak, aby mogli poczuć na sobie wilgotną waginę. Miejscem szczególnie podatnym na tego typu eksperymenty jest dolna część kręgosłupa. 

Po tej bardziej wyuzdanej pieszczocie możecie zarówno zacząć się kochać, jak i wrócić do początku zabawy, i zająć się dotąd pominiętymi uszami partnera, a to niezwykle erogenne miejsce u obu płci. Można delikatnie je masować, ssać, pocierać palcami albo szeptać sprośności w zależności od tego, co spodoba się twojej drugiej połowie.

Necking nie lubi nudy

Pamiętajcie – im większa różnorodność bodźców, tym lepsze doznania. Dlatego trenujcie necking naprzemiennie na sobie. Sprawdzajcie, co na was działa i na jakim etapie wzajemnego pieszczenia się reagujecie podnieceniem na delikatne pocałunki, a na jakim na gryzienie, ssanie czy drapanie.

Warto przeczytać:
„Gdyby nie sekskamerki, byłabym inną kobietą”. Poznaj historie czytelniczek
Co zrobić, żeby nie zdradzał?
Czy uprawiając seks oralny można zabezpieczyć się przed chorobami?