8 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

Najsilniejszą namiętność odczuwamy zwykle na początku związku. Z upływem czasu pożądanie i ekscytacja ukochaną osobą zwykle maleją. Bywa jednak, że u par o dłuższym stażu temperatura w sypialni spada niemal do zera. Gdzie może tkwić przyczyna? Przeczytaj!
/ 8 miesięcy temu
8 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

Badania wskazują, że namiętność seksualna pomiędzy partnerami słabnie zwykle po 2-3 latach związku. Jeśli więc również w waszej sypialni żar zaczyna powoli wygasać, dowiedz się, co może o tym decydować i jak to zmienić.

1. Stres i zmęczenie

Jeśli z powodu nadmiaru zajęć stale jesteście z partnerem zabiegani, życie zawodowe angażuje was bez reszty, a przy tym zarywacie noce i nie dosypiacie,  wasz seks może na tym mocno ucierpieć. Warto więc wygospodarować sobie każdego dnia choćby pół godziny na relaks. Spacer, drzemka czy przejażdżka na rowerze pomogą wam zregenerować siły i podsycą namiętność.

Czy okres przekwitania zmniejsza namiętność?

2. Problemy w związku

Nierozwiązane problemy między partnerami to jedna z najczęstszych przyczyn wygasania namiętności. Zadawnione żale, brak wzajemnego zaufania i porozumienia niekorzystnie wpływają na libido. Dlatego drażliwych kwestii nigdy nie odkładajcie na później. Jeśli macie o coś żal do siebie, mówcie o tym od razu – ale spokojnie, bez obrażania, pogardy, szyderstw. Zaczynając każdy nowy dzień w zgodzie, będziecie mogli być spokojni o wasz związek.

3. Zaborczość to też wróg namiętności

Uważacie, że skoro się kochacie, to powinniście spędzać ze sobą każdą wolną chwilę? A może któreś z was nie zgadza się na to, by druga strona miała choćby najmniejszy, ale swój własny świat? Jeżeli np. stale robisz partnerowi wymówki, że ogląda mecze z kolegami czy jeździ sam na ryby, to taki brak swobody z pewnością może go od ciebie oddalić. Nie pozwól na to. Spędzajcie dużo czasu razem, pielęgnujcie wspólne pasje,  zainteresowania, ale też przyznajcie sobie prawo do niezależności. Raz możecie np. wybrać się we dwójkę do  kina, a kiedy indziej (gdy on woli zostać w domu, ciebie zaś ciągnie do przyjaciół), niech każde robi to, na co ma ochotę. To ważne, bo zaborczość potrafi zniszczyć nawet największą namiętność. 

4. Brak porozumienia w sypialni

Przyczyną wygasania namiętności mogą też być odmienne wyobrażenia dotyczące życia seksualnego. Jeżeli jedno z was oczekuje np., że będziecie się kochać codziennie, a drugiej stronie wystarczają zbliżenia raz w tygodniu, to stałe nieporozumienia na tym tle z czasem mogą zniechęcić was do seksu i zabić waszą namiętność. Oczywiście każdy ma prawo do odmowy. Ważne jednak, by zawsze była ona delikatna. Propozycja: "Kochanie, odłóżmy to na jutro" zabrzmi lepiej niż oschła uwaga: "Zostaw, nie chce mi się".

5. Rozczarowanie codziennością

On kiedyś podawał ci śniadanie do łóżka i kupował kwiaty bez okazji, a teraz oczekuje, że będziesz jego sprzątaczką i kucharką? Gdy wspólne życie rozczarowuje, trudno o namiętność w sypialni. Pojawiają się pretensje, żal, niezadowolenie i gdy partner ma ochotę na miłosne igraszki, dla ciebie może to już nie być przyjemne.  Pamiętajcie więc: najszczęśliwszymi parami są te, które stale swoją miłość pielęgnują! Podsycajcie zatem ogień waszych uczuć. Nie czekajcie na specjalne okazje, by się do siebie przytulić, pocałować, powiedzieć sobie coś miłego... Ciepłe słowa czy gesty są jak najlepsze afrodyzjaki!

6. Nuda w łóżku

Seks od lat taki sam niestety powszednieje. Jeśli więc rutyna wkradła się także do waszej sypialni, to warto coś z tym zrobić, by na dobre nie stracić ochoty do zbliżeń. Nie bójcie się eksperymentować w sypialni. Wprowadzajcie do waszej miłosnej gry nowe podniety, zmieniajcie scenariusze intymnych spotkań, wypróbowujcie nowe pozycje. Namiętność  wtedy nie osłabnie!

7. Brak dbałości o wygląd

Rozciągnięte dresy, brudny podkoszulek czy nadwaga nie sprzyjają podnieceniu. Jeśli więc któreś z was w ten sposób grzeszy, pora to zmienić. Schludnych strojów nie rezerwujcie tylko na wyjścia do pracy – w domu też starajcie się ładnie wyglądać. A gdy jeszcze do tego on zobaczy cię czasem w koronkowej bieliźnie i w szpilkach, będzie płonął z namiętności!

8. Zdrada

Pamiętajcie, niewierność to śmiertelne zagrożenie dla związku. Raz utracone zaufanie niezwykle trudno jest potem odbudować. Poczucie żalu i krzywdy może się nasilać zwłaszcza przed zbliżeniami, więc o żadnej namiętności nie może być wtedy mowy.  Lepiej zatem nie prowokujcie losu, np. flirtując z kimś na czacie. To są niebezpieczne sytuacje, które sprzyjają zapomnieniu się.

Czytaj też:Jak podtrzymać namiętność w związku na odległość?Jak przywrócić namiętność w związku?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 miesięcy temu
Dokładnie tak! Wystarczy jedna kropla do napoju jakąś godzinę przed stosunkiem. Wiadomo, że jakiś nastrój i ochota na seks musi być ale po tym znacznie wzrasta (przynajmniej tak było u mnie....). Mnie skłoniło do tego przeczytanie o jej działaniu. Ponoć działa na ponad 90% kobiet oraz na niektóych mężyczn Powiem Ci,że dziala to zarówno na mnie jak i na mojego faceta Tak samo.
/8 miesięcy temu
O co chodzi z tą hiszpańską muchą? Wkrapla sie coś do napoju czy coś w tym stylu? Ciągle o niej gdzieś czytam ale nie mieliśmy okazji spróbowac.
/8 miesięcy temu
Stres i zmęczenie oj tak, doskonale to znam. U mojego faceta dawało się odczuć. Ale jakiś czas temu sięgnął po tabletki Last Longer i od tamtego czasu problemy minęły :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)