Moja dziewczyna nie chce uprawiać ze mną seksu!

Kocham ją, ale ona nie chce ze mną uprawiać seksu klasycznego, a jedynie oralny. Za każdym razem odmawia tłumacząc, że penetracja sprawia jej ból. Co robić? Jak namówić ją na zbliżenie?
/ 17.02.2015 09:37

seks

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Jestem od czterech lat z dziewczyną, którą bardzo kocham. Jednak ona nie zgadza się na uprawianie ze mną klasycznego seksu – nasze zbliżenia to tylko seks oralny. Parę razy próbowałem namówić ją na penetrację, ale kończyło się tylko na włożeniu do pochwy części żołędzi penisa – wtedy ona mówiła, że ją boli i nie chce dalej, a ja ustępowałem.

Co robić? Ostatnio odczuwam duże niespełnienie seksualne, jestem agresywny i pobudzony.

Moja dziewczyna była wcześniej dziewicą, straciła cnotę ze mną i ten nasz pierwszy raz to było w zasadzie nasze jedyne klasyczne zbliżenie. Namawiałem ją, by poszła do lekarza, ale ona odmawia. Proszę o poradę!

Jakub.

Na pytanie odpowiada Radosław Jerzy Utnik – psychoseksuolog współpracujący z marką Durex:

Decyzja co do akceptowanych form współżycia seksualnego leży w osobistej sferze każdego człowieka, jednak dłuższe odmawianie współżycia w stałym związku może stać się problemem obojga partnerów. Pełne współżycie seksualne to istotny element tworzący więzi między dwojgiem kochanków, który niesie ze sobą aspekt pewnej wyjątkowości. Współżycie podkreśla również wzajemną przynależność partnerów do siebie.

Ból pojawiający się przy próbie penetracji pochwy ma najczęściej swoje źródło w przyczynach natury emocjonalnej: mniej lub bardziej świadomym lęku przed penetracją, obawie przed ciążą czy poczuciu winy. Przyczyny te przekładają się na silny skurcz mięśni pochwy. Ich rozciąganie, w przypadku próby penetracji, powoduje ból. Dużo rzadziej przyczyną bólu są dysfunkcje organiczne.

Podniecenie płciowe, rozluźnienie, poczucie swobody w kontakcie partnerskim – tego wszystkiego trzeba się nauczyć. Może to zająć trochę czasu i wymaga ćwiczeń. Wśród nich można wymienić trening autoerotyczny. Polega on na masażu okolic intymnych, a następnie ich penetracji palcem, dwoma palcami itd. Taki trening należy rozłożyć na kilkanaście sesji, co pozwala na oswojenie się z wrażeniami płynącymi z narządów płciowych, nauczenie odprężenia i przyjemnego przeżywania podniecenia.

Zobacz też: Nie czuję pociągu seksualnego – co robić?

Pierwsze sesje powinny odbywać się w ciepłym i rozluźniającym otoczeniu, np. podczas kąpieli w wannie, bez partnera. Obecność partnera na tym etapie może być krępująca, a przez to może przeszkadzać w poznawaniu swojej seksualności.

Partnera można zaprosić do współpracy w późniejszych etapach, kiedy będziemy mogli pokazać mu, w jaki konkretnie sposób ma nas pieścić i jaki sposób masażu okolic płciowych czy ich penetracji sprawia nam szczególną przyjemność.

Opisany wyżej petting jest bardzo ważnym etapem rozwojowym w życiu człowieka. Pozwala na stopniowe poznawanie się partnerów i odkrywanie swojej intymności. Pomijanie go i zbyt wczesne przechodzenie do współżycia genitalnego może być przyczyną trudności opisywanych w pytaniu. W tej sytuacji należy wrócić do etapów wcześniejszych – nauczyć się przyjemności ze wspólnego przeżywania podniecenia seksualnego i orgazmu.

Zobacz też: Jak nauczyć się orgazmu pochwowego z partnerem?