Marihuana a problemy z seksem

Marihuana – kontrowersyjna, pożądana, niebezpieczna, przereklamowana? Wiele osób uważa, że pomaga na wszystko, nawet na problemy natury seksualnej. A co na to seksuolodzy?
Marihuana a problemy z seksem

Z wielu nieformalnych źródeł możemy dowiedzieć się, że indywidualne obserwacje odnośnie wpływu marihuany na potencję oraz jakość stosunku są pozytywne. Okazuje się jednak, że nie na każdego marihuana zadziała tak samo.

Jeden raz nie zaszkodzi

Udało się określić, że osoby, które zażywają marihuanę sporadycznie obserwują zupełnie inne objawy niż „nałogowi” palacze. Jednorazowy kontakt z marihuaną powodował efekt znany z popkultury, telewizji i propagandy – "wyluzowanie", relaks, wzmożone odczuwanie przyjemności, opóźnienie wytrysku u mężczyzn.

Nauka w walce z marihuaną

Badania prowadzone na całym świecie już od lat 70 pokazują, że systematyczne palenie marihuany przynosi wręcz odwrotny efekt, a poza tym może być groźne dla zdrowia, pożycia seksualnego i płodności. Oczywiście obudzi to zaraz sprzeciw fanów tego narkotyku. Zobaczmy zatem dowody.

  • Marihuana może obniżać poziom testosteronu, przez co prowadzi do zaburzeń erekcji.
  • Zaburzenia hormonalne oraz osłabienie przekaźnictwa nerwowego, które wcześniej było odpowiedzialne za przyjemne uczucie wyluzowania, z czasem prowadzi do zaburzenia wytrysku, aż do jego całkowitego zahamowania.
  • Te same zaburzenia hormonalne prowadzą do zaburzenia spermatogenezy i niepłodności wtórnej. Bardziej drastyczne badania ujawniają, że marihuana może zmieniać DNA plemników.
  • Odhamowanie przekaźnictwa nerwowego, które daje przyjemne rozluźnienie, z czasem prowadzi od odczulenia receptorów i znacznego zaburzenia czucia. Dochodzi do desensytyzacji neuronów i do pobudzenia konieczne są coraz silniejsze bodźce.

Zobacz też: Afrodyzjaki - skuteczne i bezpieczne?

Te badania wielokrotnie nie przemawiają do osób mających pozytywne doświadczenia z marihuaną – miejmy nadzieję że jedynie epizodyczne. Nie są to bowiem pojedyncze dane, ale spójnie, jednoznaczne, takie same wyniki przychodzące z wielu klinik na całym świecie. Wpływ marihuany na układ hormonalny został udowodniony i bardzo dobrze udokumentowany.

Podsumowanie

Najczęstszym zaburzeniem do jakiego prowadzi marihuana jest niedobór testosteronu oraz zahamowanie układu nerwowego. W konsekwencji dochodzi do obniżenia libido, zwiększenia progu pobudliwości, zaburzeń erekcji i wytrysku oraz niepłodności.

Zobacz też: Najsilniejsza męska broń, czyli uwodzenie zapachem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)