kulki gejszy, kulki dopochwowe, kulki Kegla, trening mięśni Kegla fot. Adobe Stock

Kulki gejszy – poznaj rodzaje i zalety stosowania kulek dopochwowych

Pobudzają, bawią, otwierają na nowe doznania, a nawet leczą, więc - zdaniem wielu specjalistów - powinny być używane regularnie przez kobiety. Czy to możliwe? Przeczytaj o rodzajach kulek gejszy i poznaj sposoby ich używania.
/ 26.03.2019 16:01
kulki gejszy, kulki dopochwowe, kulki Kegla, trening mięśni Kegla fot. Adobe Stock

Kulki gejszy to jedna, dwie lub trzy niewielkich rozmiarów kuleczki połączone sznurkiem, które kobieta wprowadza do swojej pochwy, aby stymulować pracę mięśni dna miednicy, zwanych też mięśniami Kegla.

Dwie kuleczki a tyle radości!

Po co kobietom kulki gejszy?

Przede wszystkim umiejętność zaciskania i rozkurczania mięśni Kegla może przenieść wasz seks na wyższy poziom, a nawet spotęgować orgazmy pochwowe.
Kolejnym powodem, dla którego warto zaprzyjaźnić się z kulkami gejszy jest zdrowie. Wiek, ciąża, zabiegi ginekologiczne, a także nadwaga sprawiają, że mięśnie Kegla stają się mniej elastyczne, co może doprowadzić do nietrzymania moczu czy obniżenia ścianek pochwy.
Dlatego kulki gejszy powinny być stałym elementem nie tylko waszej sypialni, ale i garderoby.

Rodzaje kulek gejszy

Dzisiejsze kulki w całości wykonywane są z silikonu, plastiku (są tańsze, lecz mogą uczulać) albo metalu połączonego sznureczkiem (dla wprawionych koneserek).
Niektóre z kulek posiadają wewnątrz mniejszą kulkę, która wprawia w drgania mięśnie Kegla. Ta wersja sprawdza się przy zabawach erotycznych. Dodajmy, że drgania nie są słyszalne, więc nie oczekujcie fajerwerków.
Na rynku są też dostępne kulki z aplikacjami na telefon i opracowanym planem treningowym.
Rozmiary kulek wahają się od 2,3 cm do 4 cm. Jednak na początek najlepiej wybrać tę największą wykonaną z silikonu. Po pierwsze to bardzo plastyczny i nieuczulający materiał. Po drugie dużą kulkę gejszy łatwiej jest utrzymać w pochwie niż małą czy dwie różnych rozmiarów.

Jak używać kulek gejszy?

Kulki gejszy aplikujemy podobnie, jak tampon. Trzymając za sznureczek umieszczamy ją w pochwie tak, aby dolna część znajdowała się centymetr lub dwa od wejścia. Najlepiej robić to na stojąco, aby od razu korygować wszystkie błędy.
Gdy już umieścimy kulkę, zacznijmy z nią chodzić, starając się, aby niewypadła. Tak samo, jak robimy to z zaaplikowanym tamponem.

Trening z kulkami

Samo trzymanie kulki bywa już sporym wyzwaniem dla nieprzyzwyczajonych do wysiłku mięśni Kegla. Jednak to dopiero początek zabawy, ponieważ po oswojeniu się z nową sytuacją, powinnyśmy zacząć starać się poruszać kulką wewnątrz pochwy.
Jednorazowy trening nie musi trać dłużej niż kwadrans. Przynajmniej na początku, bo z czasem możecie ćwiczyć nawet godzinę. W tym czasie wybierajcie różne opcje np. naprzemiennie ściskanie kulki przez 5 do 10 sekund i delikatne rozluźnianie mięśni.
Aby uzyskać pożądany efekt, należy powtarzać ćwiczenia 3 razy w tygodniu.
Na każdym etapie nauki możecie też sprawdzać wyniki ćwiczeń podczas seksu z partnerem, zaciskając i rozluźniając mięśnie Kegla na jego penisie. Z pewnością żaden z mężczyzn nie odmówi sobie tej przyjemności.

Czyszczenie kulek gejszy

Pamiętajcie, aby po każdym użyciu odpowiednio zdezynfekować kulki gejszy i porządnie umyć je mydłem z wodą.
Można użyć w tym celu preparatu antybakteryjnego, ale najpierw sprawdzicie czy jego składniki np. alkohol nie zniszczą kulek (a tak może się stać z silikonowymi kulkami).
Przy problemie z suchością pochwy wybierzcie kulki, które mogą być stosowane z lubrykantami, ale je także trzeba zdezynfekować po użyciu.

Przeczytaj także:
Strefy erogenne mężczyzn? Te 3 magiczne miejsca odmienią wasz seks
Ile trwa stosunek? Czy naprawdę czas trwania zbliżenia jest tak ważny?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)