Korzyści z seksu - 7 powodów, dla których warto uprawiać seks

Korzyści z seksu - 7 powodów, dla których warto uprawiać seks

Poznajcie kilka zdrowotnych powodów, dla których warto częściej aranżować intymne chwile z partnerem!
/ 22.12.2016 17:17
Korzyści z seksu - 7 powodów, dla których warto uprawiać seks

Udany akt seksualny to niewątpliwa przyjemność fizyczna i psychiczna dla obojga partnerów. Okazuje się jednak, że ta chwilowa rozkosz, szczególnie jeśli jest praktykowana regularnie, ma pozytywny wpływ również na nasze zdrowie i ogólną kondycję organizmu. Oto 7 zdrowotnych powodów, dla których warto częściej uprawiać seks z partnerem!

3 pozycje seksualne, w których kobieta najszybciej osiąga orgazm

1. Poprawia nastrój

"Kochanie, nie mam dziś nastroju..." – zanim następnym razem to zdanie padnie z twoich ust, pomyśl sobie, że seks może być doskonałym lekarstwem na chandrę i zły humor. Zamiast sięgać po inne, często bardzo kaloryczne środki na poprawę nastroju, jak chociażby czekolada, spróbuj poprawić gorsze samopoczucie gorącymi pieszczotami w sypialni. Podczas stosunku seksualnego nasz mózg wydziela hormony, dzięki którym czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani.

2. W przyjemny sposób spala kalorie

Seks odchudza! Jeden średnio intensywny akt seksualny to utrata od 200 do 400 kalorii! Oczywiście nie należy spodziewać się spektakularnych efektów odchudzających, lecz od czasu do czasu z powodzeniem i bez uszczerbku dla figury możemy trening w siłowni zamienić na erotyczny wieczór z partnerem.

3. Pozytywnie wpływa na pracę serca i układu krwionośnego

Seks, jak każdy wysiłek fizyczny, usprawnia pracę naszego serca, poprawia krążenie krwi i pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Umiarkowana aktywność seksualna bywa zalecana przez lekarzy także u osób po zawale serca, ponieważ może być ona doskonałym sposobem na powrót do formy.

4. Ma działanie przeciwbólowe

Ból głowy jako wymówka służąca do uniknięcia intymnych chwil z partnerem powinna odejść w zapomnienie. Bowiem naukowo udowodniono przeciwbólowe działanie seksu. Wydzielane podczas szczytowania endorfiny działają jak naturalny środek przeciwbólowy, poprawiają humor i relaksują.

5. Seks wydłuża życie

Ludzie od wieków poszukują recepty na długowieczność. Oprócz dobrych genów, zdrowego stylu życia oraz regularnych badań profilaktycznych, pomocny może okazać się również udany seks! Badania naukowe dowodzą, że dwa orgazmy tygodniowo mogą wydłużyć życie o nawet 10 lat! A wszystko dzięki wydzielanemu podczas orgazmu hormonu DHEA, nazywanego hormonem długowieczności, który wzmacnia układ odpornościowy, poprawia pracę serca, działa antydepresyjnie, a dodatkowo zmniejsza ryzyko cukrzycy i osteoporozy.

6. Poprawia koncentrację i inteligencję

Okazuje się, że seks to nie tylko uciecha dla ciała, ale i dla... mózgu! Podczas aktu seksualnego intensywnie się dotleniamy, dzięki czemu sprawniej działa nasza pamięć, wzrasta szybkość reakcji na bodźce oraz kreatywność. Ponadto, udowodniono, że pary, które częściej uprawiają seks lepiej wypadają w testach na inteligencję niż ich koledzy o mniejszym apetycie na seks.

7. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty

Udowodniono, że seks przynajmniej trzy razy w tygodniu może mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka zachowania raka prostaty, który jest stosunkowo często występującym nowotworem u mężczyzn.

8 sposobów na osiągnięcie orgazmu