para w łóżku fot. Fotolia

Jak zwiększyć libido - 7 sprawdzonych sposobów

Kup olejek migdałowy oraz olejek jaśminowy, a potem poproś faceta o masaż. To jednak nie wszystkie sposoby!
/ 19.10.2017 16:40
para w łóżku fot. Fotolia

Od pewnego czasu nie masz ochoty na seks? A może to twój facet ma ostatnio zdecydowanie niższe libido? Przyczyny mogą być naprawdę różne - począwszy od przemęczenia, poprzez nadmierny stres i przyjmowanie niektórych leków, aż po problemy zdrowotne: cukrzycę, kłopoty hormonalne, anemię oraz choroby serca. Nie będziemy tutaj jednak dociekać powodów, a przedstawimy jedynie sprawdzone sposoby na to, jak zwiększyć libido!

1. Jedz banany i figi...

...a także pestki dyni oraz awokado! Potrawy przyprawiaj dużą ilością kurkumy. Te produkty wpływają na podniesienie libido. Warto unikać natomiast tłuszczów zwierzęcych i alkoholu. Wbrew pozorom, on wcale nie pomaga w odzyskaniu apetytu na seks!

2. Załóż seksowną bieliznę

I to nie tylko na wieczór! Kiedy już od rana będziesz miała na sobie swój najseksowniejszy komplet, poczujesz się bardziej pożądana, a twoje libido wzrośnie...

Jak zrobić striptiz, którego on nigdy nie zapomni?

3. Rozważ zmianę antykoncepcji

Jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną, a nagle odczułaś że zmniejszyła się twoja ochota na seks, może się okazać że to wpływ tabletek. Skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem ginekologiem!

4. Zadbaj o zapachy

Nie od dziś wiadomo, że zapachy mają ogromny wpływ na naszą codzienność. Otaczaj się tymi, które zwiększają libido - najbardziej pobudzająco działa olejek migdałowy oraz jaśminowy.

5. Wyśpij się porządnie

Brzmi banalnie, ale jest prawdą. Jeśli jesteś niewyspana, nie będziesz mieć ochoty na igraszki. To problem znany np. wielu młodym mamom - trudno pamiętać o swoim libido, gdy od wielu nocy nie przespało się ciągiem nawet 3 godzin.

Masaż prostaty - jak podniecić mężczyznę?

6. Obejrzyj film erotyczny

Oczywiście, nie każdą z nas podnieca porno. Ale subtelny film erotyczny, stworzony z myślą o kobietach? Kilka pikantnych scen może sprawić, że nabierzesz większej ochoty na seks!

7. Poproś o masaż

Delikatny dotyk niekoniecznie musi być elementem faktycznej gry wstępnej, ale z pewnością o wiele lepiej nastroi cię do seksu. Gdy twój facet zrobi ci subtelny masaż, poczujesz się zrelaksowana i odprężona, a twoje libido z pewnością wzrośnie!

Czytaj więcej na temat erotyki