para w łóżku fot. Fotolia

Jak wydłużyć stosunek - sprawdzone porady

Przekonaj się - i to niezależnie od tego, czy twój facet ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, czy może po prostu masz ochotę na dłuuugie igraszki...
/ 23.10.2017 11:30
para w łóżku fot. Fotolia

Według obiegowego przekonania, satysfakcjonujący stosunek seksualny powinien trwać jak najdłużej. My nie do końca zgadzamy się z tą opinią - nie chodzi przecież wcale o długość, a o jakość. Są jednak sytuacje, gdy seks faktycznie trwa o wiele za krótko, np. gdy facet zmaga się z problemem przedwczesnego wytrysku. Zdarzają się też pary, które pomimo że nie mają łóżkowych kłopotów, chciałyby od czasu do czasu doświadczyć wyjątkowo długiego seksu. Jak wydłużyć stosunek seksualny? Jakie są sprawdzone sposoby na dłuuuugą sesję miłości?

1. Technika STOP & GO

Ta technika, zgodnie ze swoją amerykańską nazwą, polega na przerwaniu penetracji na chwilę przed wytryskiem. Mężczyzna musi się wtedy wycofać i intensywnie pieścić partnerkę - np. oralnie. Penetrację może wznowić dopiero wtedy, gdy jego erekcja opadnie.

2. Chińska technika 3 palców

Ta technika wymaga dużej wprawy, ale jest niezwykle skuteczna - warto ją ćwiczyć. Na chwilę przed wytryskiem, partnerka musi przycisnąć 3 palcami punkt między jądrami partnera, a jego odbytem, a potem poczekać kilka chwil. Taki ucisk może oddalić szczytowanie nawet o kilkanaście minut!

3. Zakaz patrzenia na ciało partnerki

Nie da się ukryć, że wszyscy faceci to 100% wzrokowcy. Gdy mężczyźnie zależy na opóźnieniu wytrysku, powinien skupiać wzrok tylko na twarzy kobiety. Kontrola oddechu i brak zerkania na ciało partnerki może sprawić, że szczytowanie chwilkę się opóźni.

7 sprawdzonych sposobów na to, jak zwiększyć libido

4. Częsty seks

To może brzmieć banalnie, ale im lepsze wyniki chcecie osiągać, tym częściej musicie uprawiać seks ;-) Jeśli mężczyzna rzadko odbywa stosunki seksualne, jest fizjologicznie narażony na szybki wytrysk i jak najszybsze pozbycie się spermy. Natury nie da się oszukać! 

5. Seks tantryczny

Miłośnicy seksu tantrycznego są w stanie uprawiać seks nawet przez kilkanaście godzin. Jej ważnym elementem jest spokój, prawdziwe zespolenie 2 ciał w jedną, harmonijną całość, a także masaż tantryczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju współżycia, zapraszamy do innych publikacji:

Tantra seksualna: mini przewodnik

Czy wiesz, jak uprawiać seks tantryczny?

6. Częsta zmiana pozycji

Dzięki zmianie pozycji seksualnej, zmniejsza się napięcie mięśni, a wytrysk zostaje nieco opóźniony. Jeśli zależy wam na dłuższym seksie, nie ograniczajcie się do jednej pozy!

7. Seks w prezerwatywie

Wielu mężczyzn jest w stanie kochać się o wiele dłużej, gdy mają nałożoną prezerwatywę. Gdy marzy ci się długa sesja miłości, potraktuj kondom nie tylko jako metodę antykoncepcji, ale opcję wydłużenia stosunku!

Czytaj więcej na temat erotyki