POLECAMY

Jak się rozbierać

Zastanawiałyście się czasem, jakie cudowne koronki (albo praktyczną bieliznę korygującą) noszą gwiazdy filmowe...
Jak się rozbierać

...kiedy w pysznych sukniach od znamienitych projektantów paradują na czerwonym dywanie? Trudno w to uwierzyć, a nawet sobie wyobrazić, ale te godne zazdrości ponętne dekolty tworzy taśma izolacyjna. Tak, srebrna i gładka taśma, którą lepi się kable albo rozdarcia na winylowych fotelach! Dobrze użyta zbiera, unosi i podtrzymuje piersi lepiej i dyskretniej niż najlepszy stanik. Pytanie tylko, jak szybko się jej pozbyć, kiedy jakiś interesujący mężczyzna pragnie „pogratulować” naszej gwieździe zdobycia Oskara albo Złotego Globu? Musimy najpierw nauczyć się ubierać, żeby później stać się mistrzyniami w rozbieraniu.

Pamiętacie Bridget Jones i jej wielkie majtasy, które tak działały na Daniela? Albo to, jak po upojnej nocy z Markiem, wycofywała się rakiem z sypialni, aby ukryć pupę? A jej obcisłe bluzeczki? Wyprawę do Tajlandii, kiedy kąpiąc się w morzu po „egzotycznym” daniu krzyczała: „Jestem piękna! Jestem najpiękniejszą istotą na świecie!” Brakuje mi tej dziewczyny. Popełniała wszystkie nasze wpadki rozbierając się i ubierając, ale czasem przemawiał przez nią zdrowy instynkt. Czy oglądała serial BBC „Trinny & Susannah rozbierają Wielką Brytanię”? Dziewczyny, dlaczego nie ściągnęłyście spodni w kancik,z księcia Williama, a w ostateczności z jego brata? Z drugiej strony „stylizacja” (szczególnie łóżkowa) władców i władczyń, może skończyć się pobytem na wyludnionej wyspie, czego przykładem rzymski poeta Owidiusz, który uczył córkę cesarza, jak ta ma ukazywać się w łożu kochanka. Dziewczyny z BBC przez trzynaście lat oglądały, oceniały, „rozbierały” i ubierały Brytyjki, aby stworzyć album „Trinny & Susannah - Księga Kobiecych Sylwetek” (przeł. Katarzyna Karłowska, Rebis, Poznań 2008). Według nich ciało każdej z nas odpowiada jednemu z dwunastu wzorców. Bridget Jones jest Kręglem („Od pasa w górę jestem niczego sobie, ale wprost nienawidzę swojego wielkiego tyłka i grubych ud”). Za to kreująca ją w filmie Renée Zellweger to Kielich („Od góry jestem naprawdę potężna, ale za to wszyscy podziwiają moje nogi.”). Trinny Woodall i Susannah Constantine mówią: „Zapomnij o innych i poznaj nową siebie. Traktuj ją z miłością i szacunkiem, na jakie zasługuje. Nie ustępuje nikomu urodą, potrafi być elegancka i inspirująca”.

Inspiruj kochanka! Poznaj dokładnie swoją sylwetkę i naucz się… rozbierać. Jesteś Kielichem? Wskocz do łóżka w samych pończochach, a zobaczysz jak ich śliski dotyk zelektryzuje kochanka. Masz kolekcję butów jak Imelda Marcos? Marsz do sypialni w szpilkach. Lubisz kochać się po ciemku? Zainwestuj w perfumy. Marilyn Monroe mówiła, że chodzi spać ubrana tylko w Chanel 5. Zobacz, jaki masz wybór boskich zapachów, a w ogóle kto tu mówi o spaniu? Mały interesujący tatuaż odwróci uwagę od blizny. Duże piersi - zapraszam na konia! Małe? Kolczyk w pępku zrobi z Ciebie niegrzeczną dziewczynkę z komiksów… Lakier na paznokciach może w zależności od koloru zrobić z kobiety pensjonarkę albo sexbombę. I uwaga: owłosienie łonowe! Zaniedbanie jest dobre dla hippisa, a ci dawno odeszli na emeryturę. Nie ma Dzieci Kwiatów, ale przecież Ty możesz wystrzyc sobie kwiatka. Sypiasz z ekologiem, wyrzeźbij drzewko. Z romantykiem - serduszko. Ze wstydliwcem - kwadracik. Z prawiczkiem - strzałkę… Z pracoholikiem? Byle nie laptopa ani zegar. Ciekawe jak prawnik zareagowałby na paragraf, a lekarz na oplatającego kaduceusz węża? Nie przejmuj się, jeśli za pierwszym razem ryt łonowy wyjdzie ci cokolwiek krzywo. Możesz ogolić się do cna i powiedzieć, że to nowy trend a la Vidal Sasoon.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)