Para

Jak rozgrzać związek w jesienne dni?

Jesień sprawia ,że stajemy się ospali, bardziej zmęczeni, mniej aktywni, a relacje między partnerami ulegają pogorszeniu. Jak zadbać o gorące uczucie w związku? Jaki wpływ na związek mają afrodyzjaki? Czy hormony szczęścia można pobudzić wspólnie z partnerem?
/ 13.11.2012 11:10
Para

Gorące relacje z partnerem – jak o nie zadbać?

Jesienna rutyna nie sprzyja dobremu samopoczuciu – stajemy się mniej kreatywni, wolniej pracujemy, często odczuwamy smutek i ospałość.
W wyniku niedoboru serotoniny (hormonu szczęścia gwarantującego dobry nastrój, chroniącego przed depresją, ale i regulującego apetyt i wagę) wiele osób odczuwa negatywne zmiany nastroju, które pojawiają się w okresie jesienno-zimowym.

Koniecznie zadbajmy o to aby, w  tym okresie, nie zabrakło nam gorących pomysłów na wspólne wieczory z partnerem. Rozgrzewająca czekolada, lampka wina… A może warto pomyśleć o użyciu  afrodyzjaków w sypialni?

Afrodyzjaki – czy pobudzają sferę seksualną płci przeciwnej?

Feromony – zarówno te obecne w pocie człowieka, jak i wytwarzane syntetycznie, odpowiadają za nasz obraz w oczach partnera. Jeżeli ten jest nami zainteresowany, zdecydowanie wzmocnią jego chęć zbliżenia się do nas. Dlaczego? Bo pobudzają sferę seksualną płci przeciwnej.

Oddziaływanie feromonów w dużej mierze tkwi w naszej podświadomości. Stymulują narząd nosowo-lemieszowy (tzw. VNO) znajdujący się w przegrodzie nosowej. Stąd impulsy kierowane są bezpośrednio do podwzgórza mózgu, które z kolei odpowiada za bezwarunkowe, instynktowne reakcje.

Dlatego właśnie, szczególnie jesienią, różnego rodzaju afrodyzjaki, olejki do masaży erotycznych, czy właśnie feromony cieszą się największym zainteresowaniem. Jak twierdzi Wiktor Koszycki z serwisu Feromony.pl „podgrzewają” one temperaturę w sypialni.

„Z początkiem listopada zgłasza się do nas duża liczba zestresowanych, zmęczonych pracą klientów, którzy szukają czegoś, co zwiększy ich libido i spotęguje doznania erotyczne. Przyznają, że o tej porze roku takie „narzędzia” zdecydowanie pomagają im zwalczyć chandrę i skutecznie odprężają po ciężkim dniu” – informuje Koszycki.

Zobacz też: Najsilniejsze afrodyzjaki

Hormony szczęścia – jak je pobudzić wspólnie z ukochanym?

Jego opinię potwierdzają nasi ankietowani, którzy jako sposoby na jesienny zły nastrój wymieniają wspólne chwile z ukochanym: wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy wreszcie romantyczne wieczory we dwoje w towarzystwie świec, butelki czerwonego wina i nierzadko afrodyzjaków. Takie połączenie, zdaniem psychologów, to jeden z naprawdę skutecznych sposobów na poradzenie sobie z niedoborem słońca, chłodem czy z problemami w pracy.

Co więcej, wspólne chwile pozwalają naszemu organizmowi „wyprodukować” endorfiny – hormony szczęścia, emitowane również dzięki promieniom słonecznym, których w listopadzie jest zdecydowanie mniej.

Jak zadbać o zdrowie w jesienne dni?

Dużą ilość endorfin zapewnimy sobie również,  dzięki porządnej aktywności fizycznej. Wytworzenie nawyku regularnego ćwiczenia zwykle skutecznie pomaga. Ważne, żeby aktywności te nie były przykrym obowiązkiem, a przyjemnością. Staraj się poświęcić na ćwiczenia chociaż pół godziny dziennie.

Spróbuj spędzić cały miesiąc przy tzw. "zdrowym trybie życia" – ogranicz kawę, alkohol czy papierosy. Wystrzegaj się dużych ilości czekolady, jedz jak najwięcej owoców, warzyw, kiełków pszenicy i ryb, unikaj smażonych pokarmów.

Istotne jest abyś, kładł  się do łóżka regularnie, o tej samej porze. Pamiętaj, aby zasypiać w dobrze zaciemnionym pokoju, do którego nie przenika światło z ulicy. Jeśli zadbasz o swój organizm, z pewnością zyskasz więcej energii oraz chęci nie tylko do pracy i codziennych obowiązków, ale i do wspólnych chwil z partnerem.

Zobacz także: Afrodyzjaki – skuteczne i bezpieczne?

Czy jesień zbliża partnerów?

Jak się okazuje jesień, pomimo swego destrukcyjnego oddziaływania na nastrój i samopoczucie, może wbrew pozorom zbliżyć nas do siebie. To właśnie teraz, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, u boku bliskiej osoby, warto zadbać o jakość i intensywność naszych relacji z drugą połówką.

Jeśli nie masz czasu w tygodniu, weekend jest najlepszą okazją, aby wyciągnąć partnera na wspólny spacer czy wycieczkę rowerową. Nawet jeśli na dworze zimno, takie aktywne popołudnie, skutecznie poprawia nastrój, uodparnia organizm na niechciane dolegliwości, a duszę na jesienną depresję.

Zobacz też: Czy afrodyzjaki mogą być bezpieczne?

Źródło: materiały prasowe Inter Technologie/ib

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)