POLECAMY

Co robić, gdy partner za szybko szczytuje?

On nie wytrzymuje podniecenia i zabawa kończy się zanim się rozgrzejesz? Wiemy jak temu zaradzić.
Co robić, gdy partner za szybko szczytuje? fot. Fotolia
Problem zbyt wczesnego wytrysku jest jednym z najczęściej pojawiających się zaburzeń seksualnych u mężczyzn. Dotyczy około 30% populacji męskiej. Co poradzić, jeśli ten problem pojawia się też w waszej sypialni?

Przedwczesny wytrysk - jakie ma przyczyny?


Etiologia jest różnorodna. Mówimy o uwarunkowaniach organicznych (wrodzone predyspozycje, przebyte urazy, współtowarzyszące choroby, przyjmowane leki), psychologicznych (stres, problemy w relacji partnerskie), wynikających z nawyku masturbacyjnego. Niezależnie od przyczyny dolegliwość jest bardzo stresująca dla partnera, tym bardziej, jeśli do seksu podchodzi on zadaniowo lub zależy mu na sprawieniu partnerce przyjemności. Dlatego ważna jest reakcja pełna zrozumienia dla problemu, oraz okazywane parterowi wsparcie i pomoc.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?


Najczęściej stosowanymi metodami w leczeniu wytrysku zbyt wczesnego są farmakoterapia oraz metody treningowe (wykonywane samodzielnie bądź też w parze). Wśród leków najskuteczniejsze są środki anestetyczne stosowane na żołądź członka przed stosunkiem - to są takie środki znieczulające miejscowo. Drugą grupą są leki przeciwdepresyjne z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli popoluarne SSRI – mogą one jednak nieco obniżać libido.

Jak możecie pomóc sobie sami?


Metody treningowe wymagają pewnego poznania przez partnera własnych reakcji fizjologicznych. Jeśli wyobrazimy sobie skalę na której przyjmiemy, że 0 to brak erekcji a 10 to ejakulacja, to możemy przyjąć że punkty 6 lub 7 są dosyć bezpiecznymi momentami, w których można jeszcze zapanować nad zbliżającym się wytryskiem i przejąć nad nim kontrolę opóźniając go np. poprzez ćwiczenia uciskowe podczas masturbacji lub poprzez zatrzymanie ruchów frykcyjnych podczas stosunku. Pomagają także ćwiczenia mięśni Kegla. Jest to ćwiczenie oparte na napinaniu i rozluźnianiu mięśnia łonowo-guzicznego. Ćwiczy się je podczas oddawania moczu i polega na czasowym wstrzymywaniu i powracaniu do czynności.

Przede wszystkim jednak warto popracować nad metodami relaksacji. Poziom stresu może mieć znaczny wpływ na reaktywność seksualną Pani partnera. Są pewne techniki relaksacyjne, które może on wykonywać poza gabinetem psychologa czy terapeuty. Należy do nich np. skuteczny - trening autogenny Schultza.

Czytaj także:

Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/rok temu
Wpisz sobie oc wipes w google i wysoczy Ci wiele stron, na których mozna kupic ( na przykład intymnosc.pl). No a swoją drogą to strasznie nieładnie się Twój facet zachowuje. Nawet jak sie zdarzy skończyć wcześniej to przecież można się zająć kobietka w inny sposób. Ustami , reką cy wibratorem Nie wiem czemuo mu o tym nie powiesz. Może on myśli,ze wszystko jest ok i dlatego tak się zachowuje????/
/rok temu
A gdzie to można kupić? Bo szczerze powiedziawzy to już mnie mój facet zaczyna wkurzać. 3-4 ruchy i koniec. I po sexie odwraca się zadowolony a ja niezaspokojona wrrr......
/rok temu
Dokładnie tak. Kazda chusteczka jest w osobnym opakowaniu Po prostu jakieś 10 minut przed sexem rozrywasz opakowanie, wcierasz w penisa (zawsze ja to robię ponieawz jest to taka nasza gra wstepna). I można dłuuuuugo.
POKAŻ KOMENTARZE (6)