Jak mieć udane życie intymne?

Jak mieć udane życie intymne?

O udanym życiu intymnym marzą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jaki jest klucz do sukcesu w sypialni? Przede wszystkim sport, dieta wsparta suplementami, odpowiednia higiena. Jeśli do tego dodamy jeszcze relaks oraz trochę fantazji w sypialni, to z pewnością będziemy mogli stwierdzić, że mamy udane życie intymne.
/ 14.02.2013 09:49
Jak mieć udane życie intymne?

Zdrowie to podstawa

Trudno nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem. By móc cieszyć się dobrym życiem intymnym, należy zadbać o stan swojego zdrowia. Jak to osiągnąć? Oto kilka wskazówek:

  • postaw na zdrową dietę,
  • regularnie ćwicz,
  • zadbaj o właściwą higienę ciała,
  • nie zapominaj o relaksie,
  • wkomponuj w dietę odpowiednie suplementy,
  • regularnie się badaj.


Nie zapominaj o relaksie

W ciągu dnia narażeni jesteśmy na wiele stresujących sytuacji. Często po powrocie z pracy do domu czujemy się tak zmęczeni, że jedyne na co mamy ochotę, to wziąć prysznic i pójść spać. Nieustanne myślenie o pracy, poświęcanie jej większości wolnego czasu i brak relaksu nie sprzyja zbliżeniom i kontaktom seksualnym. Należy wyznaczyć granicę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Każdego dnia powinniśmy znaleźć czas, by odpocząć. Sposobów na relaks jest naprawdę wiele i tylko od nas samych zależy, jak spędzimy wolny czas.

Idealnie odprężymy się na basenie, podczas spaceru czy czytając interesującą książkę. Warto również zainwestować trochę pieniędzy i wybrać się we dwoje do spa. Odpowiednia atmosfera, relaks w saunie, masaże, basen z pewnością pozwolą odprężyć się i odpocząć. Podobny efekt można uzyskać także w zaciszu własnego domu, nie wydając przy tym dużo pieniędzy.

Regularnie ćwicz

Warto zadbać o regularną aktywność fizyczną, dzięki czemu poprawimy swoją kondycję, figurę. Jest to ważne i dla kobiet, i dla mężczyzn. Jeśli każde z nas będzie zadowolone ze swego wyglądu, będzie czuć się pewniej w sypialni, co nie pozostanie bez znaczenia na jakość życia erotycznego.


Właściwa dieta i suplementy diety

Odpowiednio zbilansowane posiłki zapewnią nam lepsze samopoczucie i zdrowie. W codziennym menu powinny znaleźć się: pieczywo pełnoziarniste, chude mięso, nabiał, dużo warzyw i owoców, jak również ryb. Trzeba pamiętać, by unikać żywności typu fast food. Ponadto warto jeść jak najmniej słodyczy, chipsów, paluszków, smażonych potraw, ociekających tłuszczem dań, zawiesistych sosów.

Zdrowe odżywianie jest ważne. Warto jednak pamiętać o suplementacji. Najczęściej sięgamy po preparaty witaminowe, a także na odchudzanie. Jednak dzięki suplementom diety możemy również poprawić swoje życie intymne. Będzie ono bardziej satysfakcjonujące, dzięki zażywaniu środków zwiększających libido i pomagających osiągnąć erekcję, na przykład takich jak Permen.


Regularne badania

Przynajmniej raz w roku powinno się wykonać standardowe badania krwi i moczu. Kobiety powinny zaplanować wizytę u ginekologa, wykonać mammografię, cytologię. Natomiast mężczyźni powinni odwiedzić urologa. Zdrowie powinno być dla nas wszystkich priorytetem, dlatego też nie należy unikać wizyt kontrolnych u specjalistów. Warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Należy też zgłosić się do lekarza, gdy tylko zauważymy jakieś niepokojące zmiany lub podejrzewamy chorobę. Jeśli jednak nie dzieje się nic poważnego, a mamy pytania związane z własnym zdrowiem lub coś nas niepokoi, można zwrócić się też do lekarza pierwszego kontaktu.

Odpowiednia higiena

Właściwa pielęgnacja miejsc intymnych też ma niebagatelne znaczenie na nasze pożycie. Przede wszystkim należy codziennie myć okolice intymne specjalnymi preparatami. W sprzedaży dostępne są kosmetyki do higieny intymnej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto je stosować, bowiem pomagają one chronić florę bakteryjną, usuwają nieprzyjemny zapach, przy czym nie powodują wysuszenia delikatnej skóry narządów płciowych. Do mycia okolic intymnych nie powinniśmy używać  klasycznych mydeł i żeli.

Panowie powinni pamiętać, że podczas mycia okolic intymnych muszą odsłonić napletek prącia. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie tam gromadzą się bakterie, złuszczone komórki, łój.


Zadbaj o sypialnię

Na udane życie intymne wpływa również wygląd naszej sypialni. Powinniśmy pamiętać o regularnym, częstym zmienianiu pościeli. O usuwaniu kurzu i zadbaniu o przyjemny zapach. Warto przed snem otworzyć okno i przewietrzyć pomieszczenie. Dodatkowo odpowiednią atmosferę w sypialni stworzą zapalone świece, kadzidełka, muzyka.

Działaj na zmysły!

Wcześniejsze porady, zarówno te dotyczące pielęgnacji, higieny, jak i diety, mają na celu zapewnienie nam dobrego samopoczucia. Jest ono niezbędne byśmy mogli czerpać radość z seksu. Tylko czując się dobrze we własnym ciele i będąc zrelaksowanym możemy oddać się doznaniom w sypialni i w pełni cieszyć się nimi.

Zanim jednak dojdzie do zbliżenia, warto zadbać o odpowiedni nastrój. Odpowiednio przygaszone światło, olejki eteryczne, aromatyczna kąpiel, dania z dodatkiem afrodyzjaków, seksowna bielizna... Możliwości jest wiele i tylko od naszej fantazji zależy, jak potoczą się zdarzenia w sypialni.

Wiadomo jednak, że po jakimś czasie klasyczny scenariusz może się znudzić. Dlatego też radzimy, by nie bać się eksperymentów i postawić na odrobinę szaleństwa w sypialni. Warto skorzystać z oferty coraz popularniejszych sklepów z gadżetami erotycznymi (nie mylić z sex shopami). Dostaniemy w nich specjalne świece do masażu, lubrykanty, pisaki do ciała, etc.

www.permen.pl

Autor: Agnieszka Strupiechowska