Jak dobrać figi do kształtu pupy fot. Fotolia

Jak dobrać figi do kształtu pośladków - porady

Sprawdź jaki model najlepiej podkreśli Twoje kobiece kształty!
Małgorzata Machnicka / 21.01.2015 15:10
Jak dobrać figi do kształtu pupy fot. Fotolia
Pośladki - partia kobiecego ciała uwielbiana przez większość mężczyzn, nie zawsze jest powodem do dumy ich posiadaczki. By uczynić więc kształt pupy swoim największym atutem, warto wybrać odpowiedni krój fig. Kilka porad sprawi, że Twoje krągłości będą wyglądać super kusząco, a Ty poczujesz się zdecydowanie pewniej!

Jaki model fig wybrać?

Podstawową funkcją bielizny jest ochrona delikatnych części ciała, modelowanie sylwetki ale podkreślenie atrakcyjności kobiecych kształtów. Należy wybierać modele wykonane z przepuszczającej powietrze i nie podrażniającej tkaniny. Idealnym wyborem będzie bawełna lub wiskoza. Zrezygnujmy z tkanin syntetycznych, gdyż zatrzymują wilgoć i nie pozwalają skórze oddychać.

Modele fig dla każdej figury

Klasyczne figi to najczęściej wybierany model przez kobiety. Ceni się je za wygodę i optymalne zabudowanie, bo nie są ani zbyt skąpe, ani mocno zakrywające. Dodatkową zaletą jest fakt, że większość z nas wygląda w nich dobrze. Panie o figurze gruszki, mające płaski brzuch a rozbudowane biodra i pupę, powinny kupować ten model z szerszymi bokami, w wariancie tzw. biodrówek. Optycznie odejmują one centymetrów oraz maskują nagromadzony z boku tłuszcz.

Damskie bokserki to kolejny model, który może nosić praktycznie każda kobieta. Są luźne, nie uciskają pośladków i nie tworzą efektu fałdek. Wariant z wyższym stanem pomoże ujarzmić "oponkę" na brzuchu, a ciemniejsze kolory odejmą centymetrów w biodrach. Panie o mało jędrnej pupie powinny sięgnąć po modele z nieco dłuższymi nogawkami, które zakryją problematyczny obszar.

Stringi, mimo że odsłaniają najwięcej i są najbardziej zmysłowym typem bielizny, nie nadają się dla każdego typu figury. Nie posiadają funkcji modelującej ani utrzymującej pośladki w górze, dlatego mogą pozwolić sobie na nie kobiety o szczupłej, zgrabnej sylwetce i jędrnej, gładkiej pupie.

Bielizna do zadań specjalnych

Panie o figurze jabłka lub klepsydry, które mają tendencję do wystającego brzucha, powinny wybierać majtki korygujące z mocno podwyższonym stanem, który uniemożliwi pojawianie się tzw. "oponek". Niezalecane jest noszenie wówczas modeli typu szorty, o niskim kroju, gdyż nie zatuszują one odpowiednio wystających boczków. Warianty wyszczuplające, kończące się poniżej talii przydadzą się każdej Pani, która chce podkreślić wcięcie lub optycznie zmniejszyć pupę. Co więcej, taki model to jeden z ostatnich hitów - nie tylko na plażę, dlatego warto sięgać po nie częściej niż dotychczas.

Na podstawie materiałów prasowych marki Dalia