USG w ciąży - jak często?

Jestem w 12 tygodniu ciąży i mój ginekolog przeprowadzał mi badanie USG już trzy razy. Czy to na pewno jest bezpieczne dla mojego dziecka?
/ 05.06.2018 22:11

Jestem w 12 tygodniu ciąży i mój ginekolog przeprowadzał mi badanie USG już trzy razy. Czy to na pewno jest bezpieczne dla mojego dziecka?

Badania ultrasonograficzne należą do podstawowych metod diagnostycznych stosowanych w bezpiecznym prowadzeniu ciąży. Badanie ultrasonograficzne wykonywane jest drogą dopochwową oraz przezbrzuszną w trakcie ciąży.

Umożliwiają nieinwazyjne zbadanie narządu rodnego matki i rozwijającego się dziecka. Pomagają ocenić rozwój dziecka. Badanie USG stało się obecnie badaniem wykonywanym rutynowo u kobiet ciężarnych.

Badanie USG jest metodą całkowicie bezpieczną zarówno dla matki, jak i dla rozwijającego się dziecka. Dlatego nie ma ograniczeń ani co do okresu ciąży, w którym może być przeprowadzone badanie, ani co do ilości badań wykonywanych w całej ciąży.

Zobacz także:
Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu!
W
szystko, co musisz wiedzieć o ciąży!
Ciąża po czterdziestce - ryzyko, czy nie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/30.11.2016 15:52
Ja tez mialam okazje byc przebadana teraz - przy drugiej ciazy - jakims hiper nowoczesnym sprzetem i jestem pod wrazeniem. Nie jestem lekarzem, wiec ciezko mi wytlumaczyc, jakie to ma przewagi, ale faktycznie ta diagnoza byla na roznych plaszczyznach, szybko, nowoczesnie :-) Podoba mi sie to, od razu czuje sie bezpieczniej, wiedzac, ze sprzet jest nowy, zaawansowany.
/29.11.2016 12:29
USG nie jest szkodliwe Tylko sprzęt musi być najwyższej klasy, wtedy szybko można zdiagnozować , wykryć, wady itp. Przy pierwszej ciąży mój lekarz prowadzący miał aparat do usg raczej kiepskiej jakości. Teraz w drugiej ciąży mam porównanie, jest o niebo lepszy, nawet poprzez aplikację mogę widzieć tez badanie w telefonie i przesłać mężowi. Na prawdę lekarze w każdym gabinecie powinni mieć taki sprzęt.
/20.02.2012 10:16
moja siostra jest w ciazy w 23 tygodniu usg miala 15 razy dzis byla na usg ale nie zrobili jej 3d wiec idzie jutro na kolejne boje sie ze jej to zaszkodzi ale ona nie daje sobie tego przetlumaczyc
POKAŻ KOMENTARZE (11)