Filmy pod choinkę

Jeśli wiesz, że film na DVD sprawi największą radość bliskiej Ci osobie, to koniecznie zobacz nasze propozycje. Dzisiaj "Dziennik nimfomanki"

/ 03.12.2009 15:26 POWRÓT DO ARTYKUŁU

"Pan Samochodzik "

Bohater cyklu, Tomasz, tytułowy "Pan Samochodzik", historyk sztuki i detektyw z zamiłowania, pracuje na stanowisku osoby ds. "specjalnych poruczeń", której zadaniem jest rozwiązywanie spraw związanych z kradzieżą, przemytem lub fałszerstwem dzieł sztuki. Pan Tomasz nazywany często przez krytykę "polskim Indianą Jonesem" wykazuje się imponującą wiedzą z wielu dziedzin i wraz ze swymi przyjaciółmi brawurowo rozwiązuje niebezpieczne i tajemnicze zagadki kryminalno-historyczne. Jego niemodny wehikuł, przyrównywany czasem do karawanu albo larwy owada, pod pokraczną maską kryje podrasowany silnik ferrari, a w potrzebie staje się nawet amfibią.

Stosunek fanów serii powieści do ich ekranizacji bywa różny, jednak "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", "Pan Samochodzik i praskie tajemnice" oraz "Latające machiny kontra Pan Samochodzik" to również wyprawa w estetykę i wyobraźnię filmową lat 80- tych; prawdziwa gratka dla wielbicieli polskiego oldschool'u.

Kup teraz SMS-em! Polki i OneStep polecają na Święta >>