Erotyczny dotyk

Erotyczny dotyk

Mężczyźni przyjmują pieszczoty tak samo chętnie, jak kobiety. Choć może mniej chętnie się do tego przyznają...
/ 21.10.2008 09:29
Erotyczny dotyk
Na powierzchni naszych ciał znajduje się kilka stref erogennych. Są to miejsca wyjątkowo bogate w zakończenia nerwowe, a więc najbardziej wrażliwe na dotyk. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.  Dlatego głaskanie, całowanie i zmysłowe dotknięcia są równie przyjemne dla obojga partnerów.

Gotowość seksualna mężczyzn z reguły jest traktowana jako coś oczywistego, a przecież panowie, tak samo jak my, są bardzo podatni na stresy, napięcia, negatywny wpływ warunków zewnętrznych, zmiany kondycji fizycznej.
Powszechnie panuje też przekonanie, że skóra na ciele kobiety jest delikatniejsza i wrażliwsza, a więc bardziej podatna na zmysłowy dotyk niż skóra mężczyzny. To ma wyjaśniać dlaczego my uwielbiamy gry wstępne, podczas gdy panom (podobno) nie są one potrzebne.
A jednak - nie tylko kobiety, lecz także wielu mężczyzn silnie reaguje na czułe pieszczoty całego ciała, ponieważ one, bez względu na to, jaką mamy płeć, sprawiają, że czujemy się kochani takimi, jakimi jesteśmy.
Trzeba pożegnać się z przesądem, że faceci są nieczuli na dotyk. To nieprawda! Mimo iż czasem nasi mężczyźni lubią udawać niewrażliwych macho...

Erotyczna mapa ciała
Spora część męskiego rodu jest przekonana, że wrażliwość seksualna jest skupiona w okolicach narządów płciowych. To fakt, że pieszczenie genitaliów wywołuje u panów największe podniecenie, jednak nie tylko one są podatne na bodźce zmysłowe. Równie przyjemne reakcje erotyczne może spowodować dotykanie innych okolic męskiego ciała. Należą do nich: małżowiny uszne, usta, kark, sutki, zagłębienia pach, podbrzusze, wewnętrzna powierzchnia ud, pośladki, skóra pod kolanami oraz stopy.

Dodatkowe akcesoria
Jeśli chcecie zapewnić sobie dodatkowe doznania, podczas erotycznej gry użyjcie dodatkowych akcesoriów. Możecie skorzystać z piór (puszystych strusich, kolorowych pawich lub specjalnych wachlarzy piórkowych), które przyjemnie drażnią skórę, powodując jej ożywienie i pobudzenie. Dobrym pomysłem jest też zabawa różnymi delikatnymi materiałami, szczególnie szyfonem, jedwabiem albo aksamitem.
Rozkoszujcie się oboje różnorodnością wrażeń, jakie daje łaskotanie, pocieranie i muskanie nimi stref erogennych. Świetnymi akcesoriami do podniecających igraszek mogą okazać się też... egzotyczne owoce. Wystarczy rozgnieść między rękami garść słodkich, mocno pachnących południowych owoców i potraktować je jako naturalną emulsję.

Maria Tomaszewska-Chyczewska

Tekst na podstawie książki Nityi Lacroix, pt: "Masaż erotyczny. Intymny i praktyczny poradnik sztuki dotykania i pieszczot zmysłowych".