Erotyczne zakątki ludzkiego ciała

Strefy erogenne to części ciała, bardzo wrażliwe na dotyk. Właściwe ich pobudzane prowadzi do seksualnego podniecenia. To, która część ciała jest źródłem szczególnie silnego pobudzenia seksualnego jest sprawą indywidualną dla każdego człowieka.
/ 24.09.2007 06:20

Strefy erogenne to części ciała, bardzo wrażliwe na dotyk. Właściwe ich pobudzane prowadzi do seksualnego podniecenia. To, która część ciała jest źródłem szczególnie silnego pobudzenia seksualnego jest sprawą indywidualną dla każdego człowieka.

Genitalia są najbardziej oczywistą strefą erogenną, ale wiele części ciała niezwiązanych z rozmnażaniem płciowym jest wrażliwych na seksualny dotyk. Największym sensorem zarówno dla kobiet i mężczyzn jest ich skóra, szczególnie wewnętrzna strona ud, kark, piersi (szczególnie sutki) ale także uszy, ramiona czy stopy. W poniższej tabeli szczegółowy opis sposobu pieszczot najbardziej wrażliwych stref erotycznych u kobiet i u mężczyzn.

Odkryj swoje erotyczne strefy
Uważne poznawanie siebie i partnera jest pierwszym krokiem do odkrycia, które części ciała reagują na seksualne pobudzanie oraz jakie rodzaje pobudzania są najlepsze. Zróżnicowanie siły dotyku i „miziania” całego ciała od głowy do stóp różnymi materiałami, takimi jak jedwabny szalik czy miękkie piórko pomoże znaleźć nieodkryte dotąd wrażliwe erotycznie strefy.

Strefa głowy
Dla mężczyzn - czyli co lubią kobiety?

 • Uszy: Kobiety zwykle kochają, kiedy mężczyzna całuje, liże i ssie płatki uszu. Podniecają ją delikatne dmuchnięcia do wnętrza ucha, ale wcale nie to uwielbiają najbardziej. Do szaleństwa doprowadzą kobietę czułe szepty i miłe słówka – więc koniecznie dołóż je do pieszczot. Twoją ukochaną przeszyje dreszcz rozkoszy, a ciało przebiegną przyjazne dreszcze.
 • Usta. Numer jeden kobiecych stref erogennych! Jeśli wiesz jak manipulować jej wargami poprzez odpowiednie całowanie, ssanie, lizanie i gryzienie, bardzo możliwe, że nie skończy się tylko na pocałunkach. Użyj swoich ust, języka i zębów i baw się jej wargami i językiem oraz całuj z ogromną namiętnością.
 • Kark. Spróbuj delikatnie dmuchnąć w miejsce łączenia włosów i szyi. Na całym ciele twoja ukochana dostanie gęsiej skórki. A wyobraź sobie reakcję kochanki, kiedy dodatkowo użyjesz zębów i języka. Nie zapomnij użyć swoich rąk. Kiedy będziesz zbliżał się ustami do jej karku unieś jej włosy. Niech twoje usta i język delikatnie dotykają jej karku. Taki prosty zabieg uświadomi kobiecie, jak bardzo jej pożądasz. Kark to idealne miejsce do rozpoczęcia zmysłowego masażu. Takiego, jaki tylko ty potrafisz. Żadna kobieta nie pozostanie mu obojętna.

Dla kobiet - czyli co podnieca mężczyzn?

 • Włosy: Jeżeli twój mężczyzna niej jest chorobliwym pedantem i jego fryzura nie zawsze musi być idealnie ułożona, prawdopodobnie będzie wniebowzięty masażem skóry głowy i twoimi palcami wplecionymi we włosy. Jest na to biologiczne wytłumaczenie: endrofiny, zwane też hormonami szczęścia, są uwalniane podczas masażu skóry głowy.
 • Uszy: Całuj, liż, ssij i gryź je i obserwuj reakcje swojego kochanka. Należy unikać nadmiernego ślinienia. Rób to subtelnie. Spróbuj także szeptać i delikatnie dmuchać w kanały słuchowe. Ciepłe powietrze może być bardzo podniecające.
 • Wargi: Nie tylko całuj jego usta – pożeraj je!! Poliż je, ssij je, całuj delikatnie, całuj mocno… eksperymentuj a zobaczysz jak ważną strefą erogenną mogą być usta.

Strefa klatki piersiowej
Dla mężczyzn - czyli co lubią kobiety?

 • Dłonie i nadgarstki. Może wielu z was bardzo to zdziwi, ale kobieta uwielbia, kiedy facet poświęca uwagę jej nadgarstkom. Podczas najbliższej gry wstępnej zacznij więc całować i pieścić wewnętrzne strony dłoni, przechodząc do nadgarstków. Szybko zobaczysz jakie wywrze to wrażenie i jak szybko podnieci twoją kochankę.
 • Piersi. To chyba nie dziwi nikogo. Piersi są bardzo wrażliwe seksualnie, a delikatne głaskanie, ściskanie, gryzienie, ssanie i lizanie sutków może być dla kobiety nawet źródłem orgazmu. Czasem kobiety lubią by ich piersi pieścić odrobinę ostrzej. Obserwuj więc dokładnie reakcje kobiety i daj jej dokładnie to czego pragnie.

Dla kobiet - czyli co podnieca mężczyzn?

 • Plecy. Kobiety uwielbiają muskularne ramiona mężczyzn, ale mają skłonność ignorować je podczas gry wstępnej i uprawiania seksu. Przyznaj się, to zawsze ty jesteś masowana. Obróć swojego mężczyznę i odwróć role. “Ugniataj” mięśnie pleców i ramion rękami, całuj i liż jego kręgosłup w górę i w dół.
 • Sutki: Tak. Nie tylko kobiety mają wrażliwe sutki. Wielu mężczyzn niezwykle podnieca delikatne trącanie sutków, szczypanie ich, lizanie, ssanie a nawet delikatne gryzienie.

Strefa genitaliów
Dla mężczyzn - czyli co lubią kobiety?

 • Pośladki. Tak, to prawda. Wielu kobietom nieopisaną wprost przyjemność sprawia pieszczenie tej części ciała. Spróbuj je delikatnie masować i lekko uciskać. Niektóre kobiety lubią też dostawać delikatne klapsy ;) Ale to nie wszystko…Część kobiet lubi, kiedy mężczyzna liże jej pośladki, przygryza je, a nawet penetruje palcami lub penisem. Podobnie można pieścić odbyt...ze stosunkiem analnym włącznie ale do tego trzeba podchodzić delikatnie i stopniowo...
 • Pochwa/łechtaczka. Łechtaczkę można stymulować na wiele sposobów: językiem, palcami, a dla bardziej doświadczonych językiem i palcami równocześnie. Na szczęście dla facetów, kobiety często podpowiadają kochankowi, jaki rodzaj pieszczot uwielbiają. Rada dla niedoświadczonych: przy pieszczotach tej części ciała zwykle ewidentnie widać, czy twoja kobieta jest zadowolona z pieszczot, które jej zafundowałeś. Jeżeli zmysłowo wije się na łóżku możesz być z siebie dumny. Dałeś jej to, czego chciała.

Dla kobiet - czyli co podnieca mężczyzn?

 • Pośladki: Pośladki męskie i rejony analne mają wiele zakończeń nerwów. Pieść i przytrzymuj w dłoniach jego tyłek, ślizgaj jednym palcem pomiędzy pośladkami i spróbuj masować jego odbyt.
 • Penis. To oczywiste. Masowanie penisa posuwistymi ruchami oraz okolic moszny zawsze jest bardzo podniecające. Moszna jest nadzwyczaj wrażliwa, możesz ją pieścić i lekko uciskać. Mężczyźni uwielbiają posuwiste pociągnięcia dłoni wzdłuż całego członka, ale to jego koniuszek ma najwrażliwsze zakończenia nerwowe. Możesz go pocierać, delikatnie masować, ssać i lizać, a twój kochanek będzie wniebowzięty. Rada: penisa należy uciskać dość mocno - często popełnianym przez kobiety błędem jest zbyt delikatne trzymanie członka.

Strefa nóg
Dla mężczyzn - czyli co lubią kobiety?

 • Wewnętrzna strona ud. Ta część ciała kobiety jest bardzo wrażliwa na dotyk, głaskanie i lizanie. Mają one bowiem bardzo dużo zakończeń nerwowych. Poświęć im więcej uwagi niż zwykle, a doprowadzisz swą ukochaną na szczyty rozkoszy.Pamiętaj jednak by nie gryźć ud zbyt mocno, są bardzo delikatne i możesz sprawić kobiecie ból. A to z pewnością odwróci się przeciwko tobie….
 • Tylna część kolana. Podobnie uda, ta część ciała ma liczne zakończenia nerwowe. Będziesz zaskoczony reakcją kobiety, kiedy będziesz je delikatnie łaskotał i całował.Bądź jednak ostrożny. Są to miejsca bardzo wrażliwe na ból. Możesz łatwo przesadzić z pieszczotami, a zwykłe łaskotki mogą stać się mało przyjemne. A przecież nie chcesz okazać się brutalem.
 • Stopy. Są jedną z ważniejszych a jednocześnie zaniedbywanych stref erogennych. Kobieta uwielbia, kiedy mężczyzna masuje jej stopy, dotyka ich, często podnieca ją, kiedy stopy są lizane, a palce delikatnie ssane. Pobudzająco działa na kobiety długie pieszczenie palców, kostek, podeszwy stóp. Wszystko dlatego, że są one wrażliwe na łaskotki, a te z kolei są źródłem prawdziwej przyjemności dla odbiorczymi.Niektórzy mężczyźni mogą czuć dyskomfort na myśl o wpakowaniu swych ust w część ciała, która cały dzień poci się w rajstopach i szpilkach. Na szczęście dla kobiet większość facetów naprawdę lubi sprawiać kobiecie przyjemność właśnie przez pieszczoty stóp.

Dla kobiet - czyli co podnieca mężczyzn?

 • Stopy. Wszystkie strefy erogenne to bardzo indywidualna sprawa, ale ta szczególnie zależy od upodobań partnera i jego postrzegania tej części ciała. Wiele ludzi uważa, że ssanie palców lub lizanie wewnętrznej strony stóp jest obrzydliwe. Ale wielu mężczyzn uwielbia, kiedy kobieta zwraca szczególną uwagę na masaż ich stóp i podnieca ich, kiedy liże, ssie i całuje palce. Prawdopodobnie dlatego, że stopy są zaniedbywane i w pewnym sensie obszarem zakazanym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/04.11.2018 22:26
Zwykłym mizianiem za uchem też można doprowadzić dziewczynę do orgazmu. Przaz przypadek doprowadziłem tak moją partnerkę (co nie dało dobrego efektu. Ma czternaście lat i troche ją to skrzywdziło :-/)
/07.04.2014 17:52
To nie Chrześcijańskie!! Proszę od razu usunąć ten temat i nie gorszyć ludzi. Toż Chrystus patrzy...
/10.03.2012 11:18
Uważam, że dobrze napisane. Krótko i zwięźle. Reszta zależy już ode mnie. Mam trochę lat więcej niż bym chciał, ale poznałem 26 latkę i bardzo się lubimy i kochamy. To się dokształcać muszę:). I razem jedziemy na tydzień do jednego miasta w Europie. I już to przeżywam..
POKAŻ KOMENTARZE (8)