Do szpitala po brazylijskim woskowaniu?

Groźne konsekwencje kosmetyki intymnej...
/ 10.01.2013 21:42

Brytyjskie media alarmują, że liczba kobiet trafiających do szpitala wskutek manipulacji kosmetycznych w regionach genitaliów zwiększyła się w ostatnich latach pięciokrotnie!

Do szpitala po brazylijskim woskowaniu?

fot. wiccaneopagan.com

Mężczyźni w dalszym ciągu przodują w statystykach, bowiem 70% intymnych wypadków związanych z narządami płciowo-moczowymi należy do nich. Panowie najczęściej doznają uszczerbku na genitaliach wskutek sportu. Nie zmienia to jednak faktu, że z roku na rok coraz więcej pań cierpi z powodu tak trywialnych procedur jak woskowanie brazylijskie oraz zdobienie sromu. Wszystkiemu winne są zadrapania i zacięcia skutkujące poważnymi infekcjami…

Zjawisko damskich wypadków dotyczy nie tylko Wielkiej Brytanii, ale także Stanów Zjednoczonych oraz całej Europy. Rosnąca popularność zabiegów upiększających nasze intymne okolice powoduje, że salony rosną jak grzyby po deszczu a poziom usług i warunki sanitarne bywają niestety różne. Oszczędzanie na cenie może w rzeczywistości okazać się bardzo kosztowne.

Czego się wystrzegać?

  • Woskowanie brazylijskie – w łagodnych przypadkach nieprawidłowo przeprowadzonej procedury możesz czuć długo dyskomfort a następnie borykać się z problemem wrastających włosów. Poważne konsekwencje obejmują chemiczne poparzenie skóry, krwawienie, blizny a także zarażenie się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przypadki, kiedy klientka salonu woskowania spędziła dwa tygodnie w szpitalu na antybiotykach i środkach przeciwbólowych nie trudno znaleźć.
  • „Vajazzle” – aplikacja na sromie – ta nowoczesna metoda zdobienia kobiecych genitaliów polega na naklejaniu na wygolony srom kryształków Swarovskiego, które utrzymują się tam ok. 5 dni. Ginekolodzy zastrzegają jednak, że taki pomysł sprzyja namnażaniu się bakterii i może prowadzić do podrażnień i infekcji intymnych.
  • Golenie – nawet domowe golenie maszynką może okazać się jednak niebezpieczne. Zacięcie ostrzem żyletki daje wspaniałą sposobność bakteriom i może skończyć się naprawdę brzydkimi bliznami. Pamiętaj więc o używaniu zawsze czystych i ostrych żyletek, przechowywaniu ich w suchym, czystym miejscu oraz uprzednim przygotowaniu skóry do golenia – peeling, ciepły prysznic i odpowiedni kosmetyk do golenia znacznie minimalizują ryzyko.