para fot. Adobe Stock

Dlaczego on nie chce uprawiać seksu? 5 możliwych przyczyn

Twój partner zaczął unikać zbliżeń? Zobacz, co może być tego przyczyną i… działaj!
/ 08.06.2018 14:24
para fot. Adobe Stock

Każda kobieta się przejmuje, gdy jej partner nie ma ochoty się z nią kochać. Niektóre potrafią to odbierać osobiście, martwić się, że nie są już dla niego atrakcyjne. Tymczasem powodów, dla których mężczyzna przestaje mieć ochotę na seks może być wiele. Podstawą jest partnerska, szczera rozmowa. Najlepiej wspólnie dojść do źródła problemu i rozwiązać go. Poznaj możliwych 5 przyczyn jego braku zainteresowania współżyciem.

8 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

Jego libido się zmniejszyło

Zwykle uprawialiście seks kilka razy w tygodniu, a teraz trudno ci go zachęcić do zbliżenia choćby raz na miesiąc. Jeśli twój partner wyraźnie mniej niż kiedyś potrzebuje seksu, winne może być temu libido. Spadek potencji może być wywołany przez wiele czynników. Zdarza się, że jest to efekt uboczny przyjmowanych leków. Brak chęci na seks to też często objaw cukrzycy, nadciśnienia tętniczego albo depresji. Jeśli twój partner przekroczył 50-tkę może to być też związane z zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli libido twojego mężczyzny spadło, choć on nie zmienił trybu życia, warto skonsultować się z seksuologiem.

Dopadła was rutyna

To normalne, że z czasem pary nie kochają się tak często i intensywnie jak na początku znajomości. Trzeba powalczyć o siebie i rozpalić na nowo pożądanie. Być może on nie chce się kochać z tobą tak często jak kiedyś, bo mu seks spowszedniał? Warto oczywiście porozmawiać o tym, bo to problem dotyczący was obojga. Jeśli faktycznie tak jest i twój partner przyzna, że brakuje mu urozmaicenia w łóżku, działajcie. Pamiętaj tylko, że on powinien tak samo starać się wprowadzić jakieś ożywienie do sypialni jak ty. Nie macie pomysłu? Wejdźcie do sklepu internetowego z gadżetami erotycznymi. Może znajdziecie jakąś zabawkę dla siebie. Możecie też odegrać scenę seksu z jakiegoś filmu. Warto też wypróbować nowych pozycji seksualnych, na przykład „na kanapkę”.

Ma problem z przedwczesnym wytryskiem

Wielu mężczyzn, kiedy dopadają ich problemy z potencją, zamyka się w sobie, uciekając od problemu. Wstydzą się, boją reakcji partnerki, nie wiedzą, co robić. Tymczasem możecie razem poradzić sobie z tym, jak przedłużyć stosunek. Zanim wyślesz swojego partnera do lekarza, warto spróbować wziąć sprawy w swoje ręce. Pomocne może być ćwiczenie mięśni Kegla. Polega na powstrzymywaniu i puszczaniu strumienia moczu. Zaciskanie tych mięśni w momencie, gdy narasta silne podniecenie tuż przed wytryskiem pozwala go opóźnić. Popularna jest też technika „start-stop”. Gdy twój partner czuje, że zaraz będzie szczytować, zróbcie przerwę na chwilę. Kiedy jego podniecenie trochę opadnie, kontynuujcie współżycie. W opóźnieniu wytrysku pomocny też jest ucisk nasady penisa albo przestrzeni między jądrami a odbytem.

Czeka aż przejmiesz inicjatywę

Może przyzwyczaiłaś się, że to on zwykle rozpala twoje zmysły, a nie na odwrót? Jeśli do tej pory byłaś raczej bierna w inicjowaniu zbliżeń i najczęściej czekałaś na ruch swojego mężczyzny (bo tak wygodniej, bo tak się przyzwyczailiście), pora to zmienić. Nie ma nic złego w tym, żeby kobieta zrobiła pierwszy krok i zaproponowała seks. Większość mężczyzn marzy, żeby ich partnerki wyszły z inicjatywą. To może być dla nich bardzo podniecające. Pamiętaj, że twój partner nie oczekuje cudów, nie będzie cię oceniać. Nie stresuj się, musisz nagle przemieniać się w boginię seksu. Raczej otwórz się, naucz się nazywać wprost swoje potrzeby, wczuj się w swoje ciało, poszukaj stref erogennych partnera i… baw się seksualnością. Być może potrzebujesz najpierw zbudować nastrój. Załóż seksowną bieliznę, będziesz czuła się pewniej. Jakieś świece zapachowe, nastrojowa muzyka. Zobaczysz, szybko pojawi się nastrój i ochota na pieszczoty intymne.

Jest zapracowany i zestresowany

Stres niestety jest często głównym winowajcą problemów w sypialni i skutecznym zabójcą libido. Twój partner nie chce się kochać, bo być może czuje się spięty i zestresowany. Myśli raczej ciężkim projekcie dla szefa niż szukaniu twojego punku G. Porozmawiaj z nim. Może na jakiś czas warto odpuścić i nie stresować go jeszcze bardziej. Możesz zaproponować mu masaż relaksacyjny. Ważne, żeby w takim trudnym czasie nie odpuszczać bliskości całkowicie. On nie ma ochoty na seks – OK, ale przytulajcie się, dotykajcie, całujcie i mówcie o uczuciach. To pozwoli któregoś dnia na nowo rozgrzać atmosferę w sypialni.

Czytaj też:6 mitów na temat tabletek antykoncepcyjnych. Zobacz, w co nie warto wierzyćDildo czy wibrator – co wybrać?