Jak Cię widzą tak Cię piszą?
Nie każdy gej ubrany jest w różowe koszulki lub świecące lateksowe spodnie i odwrotnie – nie każdy wymuskany mężczyzna, który po prostu dba o siebie to homoseksualista. Ludzie mają błędne wyobrażenie o wyglądzie gejów. Przypisują im po prostu cechy kobiece – myślą, że lubią pastelowe kolory, farbują włosy, robią manicure i nigdy nie mają dość robienia zakupów. Zapominają, że bycie gejem nie oznacza, że mężczyzna musi być mniej męski niż ten żyjący w związku heteroseksualnym. Homoseksualiści różnią się od heretyków tylko tym, że mają inną orientację seksualną, niczym więcej. Mężczyzna ubrany w garnitur i nieogolony od trzech dni także może być gejem! Nie każdy gej dba nadmiernie o swój wygląd i chodzi na solarium.
Czytaj też: Życie seksualne biseksualistów
Stereotyp lesbijki jest znowu odwrotny. Według niektórych lesbijkę można poznać po tym, że nie goli nóg i zupełnie o siebie nie dba. Inni uważają za lesbijki kobiety o męskich rysach. Oczywiście te wszystkie mity są nieprawdziwe. Lesbijki to bardzo często kobiety bardzo ładne i eleganckie. Męskie rysy u kobiety mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, a na pewno nie o orientacji seksualnej.
Tylko nieliczni są widoczni
Oczywiście wśród gejów i lesbijek są osoby ekscentryczne, wyróżniające się w otoczeniu. Osoby takie ubierają się najczęściej w sposób bardzo odważny ale także bardzo kolorowy – ich image na pewno nie może zostać niezauważony. Są to osoby, które lubią zwracać na siebie uwagę, być w centrum uwagi – uważają że kluczem do sukcesu może być właśnie ekscentryczny wygląd. Tak sposób na zwrócenie na siebie uwagi też może występować wśród heteroseksualistów, ale jednak trochę rzadziej. Może wynikać to z tego, że większość homoseksualistów czuje się wyobcowanych w społeczeństwie, i tak czują się inni, a niepowtarzalny wygląd sprawia że są inni w wyjątkowy sposób. Jednak nie można powiedzieć, że większość homoseksualistów się tak ubiera – można tak pomyśleć, ponieważ oni są widoczni. Jednak większość ludzi, czy to homoseksualistów, czy heteroseksualistów, wtapia się w szary tłum.
Czytaj też: Czy można wyleczyć się z homoseksualizmu?
Nie powinno się starać odróżniać homo- od heteroseksualistów na pierwszy rzut oka. Spotykając człowieka na ulicy nie zgadujmy jaką ma orientację seksualną – przecież to tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Niestety Polacy są wielbicielami plotek i obgadywania innych i to raczej się nie zmieni.