Utrata erekcji

Co zrobić, gdy partner utraci erekcję?

Utrata erekcji to jedna z tych sytuacji, która wprowadza partnera w zakłopotanie i psuje atmosferę w sypialni. Raptem, w kluczowym momencie, efekt waszych gorliwych starań idzie na marne. Namiętność pryska, pozostaje uczucie zawodu i zażenowania. Czy utrata erekcji oznacza koniec miłosnych igraszek? Niekoniecznie. Istnieją sposoby, by przywrócić erekcję i dalej cieszyć się seksem. Spróbujcie tego!
/ 23.04.2012 01:31
Utrata erekcji

Utrata wzwodu podczas stosunku niemal zawsze wprawia kochanków w zakłopotanie. Namiętna atmosferę, budowaną misternie każdym pocałunkiem i dotykiem, nagle zabija bezduszna fizjologia. Pojawia się uczucie zażenowania i zawodu, które za wszelką cenę staramy się ukryć nerwowym uśmiechem. Utrata erekcji podczas stosunku szczególnie mocno odbija się w psychice mężczyzny, który takie sytuacje niemal zawsze traktuje jako dotkliwą porażkę. Prawidłowy wzwód podczas stosunku to męskie być albo nie być – jeśli jego męskość zawiedzie, mężczyzna może poważnie strącić wiarę w siebie i zniechęcić się do dalszych zbliżeń.

Szczególnie ważne jest w takiej sytuacji zachowanie partnerki. Nie ma nic gorszego niż parskanie śmiechem, czynienie kąśliwych uwag czy spoglądanie z wyrazem politowaniem na tę „biedną, pomarszczoną kiełbaskę”. Współczucie również nie najlepiej działa na mężczyzn. Inteligentne seksualnie partnerki wykażą zrozumienie i od razu od przejdą do „działań naprawczych”.

Jak pomóc partnerowi odzyskać erekcję? Zdradzamy sekret najlepszych kochanek.

Zobacz także: 15 trików z Kamasutry, które wzmocnią wasz orgazm

Partnerka chwyta mocno penis w połowie trzonu, wkłada go do ust i stymuluje intensywnie jego główkę. Palcami drugiej ręki przechodzi do naciskania punktu 5 cm od odbytu, stymulując w ten sposób męski punkt G od zewnątrz.

Kiedy partner zacznie odzyskiwać erekcję, partnerka powinna obracać zaciśniętą dłoń na trzonie penisa coraz wyżej do główki. Następnie znów wykonuje masaż punktu G.

Równocześnie z ręczną stymulacją, partnerka przesuwa językiem wokół korony (uskoku oddzielającego żołądź od trzony członka). Na przemian robi językiem koliste ruchy i szybkie muśnięcia.

Nie przerywając pieszczot dłonią, lekko muska dłonią jądra i krocze, następnie przesuwa dłoń od nasady członka do główki po wędzidełku (spodnia strona penisa). Na koniec wraca do główki i naprzemiennie liże ją i ssie.

Zobacz także: Mity na temat orgazmu

Po tym etapie zazwyczaj erekcja wraca i można kontynuować stosunek. Gdyby jednak nie przyniosło to efektu lub z pewnych względów kochankowie nie uznają seksu oralnego, można zastosować inną technikę: partnerka bierze penis w dłoń i pociera jego główką łechtaczkę. Najłatwiej szybko przywrócić częściowy wzwód, stosując tę metodę w pozycji odwróconej z partnerką na górze.

Partnerka dosiada partnera, mocno ujmuje dłonią nasadę penisa i pociera główką członka łechtaczkę i srom. Kiedy członek zesztywnieje, partnerka wsuwa go do pochwy i nie wykonuje żadnych ruchów. Ściska mocno penis mięśniami Kegla i lekko porusza biodrami.

Następnie partnerka pochyla się do przodu wspierając się jedną ręką na łóżku, drugą nadal przytrzymuje penis. Stymuluje członek dłonią i mięśniami Kegla naprzemiennie z pocieraniem żołędzi członka o łechtaczkę.

Warto także pomyśleć o zmianie pozycji na bardziej podniecającą lub umożliwiającą jednoczesną stymulację wielu różnych puntów erogennych. Można także pokusić się o zmianę miejsca uprawiania miłości - czasami seks w łazience czy na kuchennym stole daje o wiele mocniejsze wrażenia.

Zobacz także: Dotknij mnie tutaj - punkty erogenne o których nie wiesz