Brak ochoty na seks/fot. Fotolia

Co odbiera mężczyźnie ochotę na seks?

Jakie czynniki odbierają mężczyznom ochotę na seks? Czy niezadbana kobieta ma szansę poderwać faceta? Jak na mężczyzn wpływa ciągłe narzekanie kobiet? Jakie traktowanie członka jest kategorycznie zakazane? Jakich określeń nienawidzą mężczyźni, gdy panie rozmawiają o ich przyrodzeniach?
/ 20.11.2012 12:34
Brak ochoty na seks/fot. Fotolia

Co robić, a czego nie, by partner nie uciekł?

Mężczyznom nie trzeba dwa razy powtarzać, że mamy ochotę na łóżkowe igraszki. Wystarczy jedno słowo i już są gotowi do działania.

Ale co potrafi ich w jednej chwili zniechęcić? Czego unikać, by partner nie odwrócił się na pięcie i nie uciekł, gdzie pieprz rośnie?

Nadmierne owłosienie

Zazwyczaj wynika ono z nieodpowiedniej gospodarki hormonalnej. Można jednak z nim walczyć maszynkami do golenia, woskiem, czy laserową depilacją. Mężczyźni z reguły nie lubią nadmiernie owłosionych kobiet, zwłaszcza jeśli na włosy natykają się w najmniej spodziewanych miejscach, np. na klatce piersiowej.

O okolice bikini też lepiej się zatroszczyć. Przykrą niespodzianką dla partnera będzie, jeśli spod seksownej koronkowej bielizny będą wystawać włosy.  

Brak odpowiedniej higieny

Ten aspekt również może odstraszyć mężczyznę (jak również inne osoby przebywające w naszym otoczeniu). Pot – choć zawiera feromony mające pomóc nam w odnalezieniu idealnego partnera – przy niezachowywaniu odpowiedniej higieny po prostu brzydko pachnie.

Nieprzyjemnie mogą także pachnieć strefy intymne, jeżeli nie zajmujemy się nimi należycie. Zapach wydobywający się z tych okolic nie jest najlepszym afrodyzjakiem.

Zatem, drogie Panie, pamiętajcie, że wszystkie kosmetyki nakładamy na czystą, umytą skórę, a dezodorant czy perfumy nie zamaskują przykrej woni.

Ciągłe narzekanie

Niekończące się marudzenie, które uskuteczniają kobiety, niejednego mężczyznę wyprowadziły już z równowagi. Kiedy jednak gderanie towarzyszy sytuacjom łóżkowym, to już przesada.

„Mówiłam ci już milion razy, żebyś zdejmował skarpetki zanim zaczniemy się kochać. Ile razy mam to jeszcze powtórzyć, żebyś w końcu zrozumiał?” – wystarczają dwa zdania, by cały nastrój prysł. Oczywiście seks w skarpetkach może wydawać się niecodziennym pomysłem, ale starajmy się, by takie uwagi wygłaszać w nieco subtelniejszej formie.

Zobacz też: Czego mężczyźni boją się w łóżku?

Przypominanie o domowych obowiązkach

Wyobraźmy sobie parę leżącą w łóżku. Mężczyzna obejmuje kobietę, czule ją całuje, zaczyna grę wstępną, a ona w tym momencie mówi: „Wiesz, kochanie, powinieneś jutro posprzątać garaż. Ostatnio szukałam tam słoików na przetwory i żadnego nie znalazłam...”.

Takie zachowanie odbiera ochotę na jakiekolwiek pieszczoty. Świadczy po prostu o ignorancji i braku szacunku wobec drugiej osoby.

Nie zapominajmy, że mężczyźni też mają uczucia i chociaż nie zawsze je okazują, należy je szanować.

Nieodpowiednie traktowanie „męskości”

Penis jest bardzo czułym organem, podobnie jak jądra. Zbyt brutalne zabawy mogą czasami skończyć się tragicznie, dlatego należy zapomnieć o gryzieniu, klepaniu, pstrykaniu i podobnych sprawiających ból czynnościach.

Równie ważne jest, by męskie przyrodzenie było przez kobiety traktowane z należytą powagą. Wszelkie komentarze czy imiona nadawane tej części ciała (choć w mniemaniu pań mogą być urocze) zazwyczaj ujmują mężczyźnie pewności siebie. Szczególnie irytujące są zdrobnienia i żeńskie formy stosowane do określenia tego organu, na przykład: „niuniek”, „pusia”, „siusiaczek”, „frędzelek”. Tych i podobnych słów należy zdecydowanie unikać.

Zobacz też: Co nas podnieca?