Ciało kobiety po ciąży - jak naprawdę wygląda?

O tym, jak wygląda ciało kobiety po okresie ciąży i samym porodzie krążą mity. Zatem jeśli twoje wyobrażenie o tym, jak wygląda kobiece ciało po ciąży budowane jest na krwawych, pełnych rozstępów, fałd skóry i cellulitu opowieściach, czar zmierzyć się z rzeczywistością. A bywa ona raz lepsza a raz gorsza od potocznych wyobrażeń. Czy kobieta po ciąży jest nadal atrakcyjna seksualnie?
/ 02.05.2008 16:37

O tym, jak wygląda ciało kobiety po okresie ciąży i samym porodzie krążą mity. Zatem jeśli twoje wyobrażenie o tym, jak wygląda kobiece ciało po ciąży budowane jest na krwawych, pełnych rozstępów, fałd skóry i cellulitu opowieściach, czar zmierzyć się z rzeczywistością. A bywa ona raz lepsza a raz gorsza od potocznych wyobrażeń. Czy kobieta po ciąży jest nadal atrakcyjna seksualnie?

Dotarło do mnie, że ciało kobiety po ciąży to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic społeczeństwa, że wszystko, co z niego widzimy, to wyretuszowane, idealne kształty, a kiedy my same wyglądamy inaczej, chowamy się przed światłem dziennym w obawie, że zostaniemy zauważone - pisze Bonnie, twórczyni portalu, na którym kobiety anonimowo zamieszczają zdjęcia swoich ciał po ciąży.

Specjalnie, aby rozwiać wszelkie kobiece (i nie tylko) złudzenia, a czasem uspokoić obawy, powstało miejsce w sieci, w którym kobiety dzielą się zdjęciami z czasów swojej ciąży oraz prezentują fotografie cielesnych pamiątek po stanie błogosławionym. Portal theshapeofamother.com (Kształt Matki) z jednej strony pozwala kobietom, które niedawno urodziły, wyzbyć się przekonania, że wyglądają gorzej niż inne kobiety w podobnej do nich sytuacji. A z drugiej, pokazać tym, które okres ciąży mają jeszcze przed sobą, jak naprawdę wyglądają kobiece ciała po porodzie. O żadnym retuszu nie ma tutaj mowy.

Fot. theshapeofamother.com

Kobiece ciało po ciąży stanowi wciąż pewne tabu społeczne. Bo czy wypada mówić o niedostatkach ciała, które przecież są niczym jeśli postawi się je na szali ze szczęściem, wynikającym z posiadania dziecka? Oczywiście, lepiej to przemilczeć. Bo własna matka czy teściowa mogą wypominać małostkowość, próżność i nadmierne skupienie uwagi na własnym wyglądzie, podczas kiedy należy w 100% poświęcić się nowemu życiu. Fakt jest jednak taki, że wygląd to ważny aspekt w życiu większości kobiet, a obawy o utratę atrakcyjności fizycznej i seksualnej po ciąży, są dla wielu z nich niemal, że na równi ze strachem o prawidłowy przebieg ciąży.

Doskonale wie o tym twórczyni anglojęzycznego portalu Kształt Matki, której celem było stworzenie miejsca w sieci, w którym kobiece ciała pokazywane są w pełnej naturze, takimi jakie są naprawdę. To kolejna forma protestu przeciwko przesadnemu udoskonalaniu kobiecej urody przez grafików komputerowych. Bo prawdziwa kobieta po ciąży wcale nie wygląda jak modelki, szczycące się tym, że zaledwie po trzech tygodniach od porodu, wracają na wybieg. I nie ma się czego wstydzić. Większość zwykłych śmiertelniczek o wybiegu może tylko pomarzyć, no chyba, że pod hasłem wybieg, rozumiemy rajd po sklepie z akcesoriami dziecięcymi lub plac zabaw.

Czytaj też: Piersi po porodzie

Na portalu znajdziemy zatem fotografie brzuchów z rozstępami, obwisłych piersi, blizn po cesarskich cięciach etc. Czy zawsze kobiety po ciąży wyglądają fatalnie, a ich atrakcyjność seksualna kończy się wraz z momentem porodu? Nie. Wiele zależy od budowy ciała przed ciążą, dbałości o swoją fizyczność i naturalnych predyspozycji. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że ciąża pozbawia kobietę atrakcyjności, bo prawda bywa różna. Jeśli zatem macie odwagę zmierzyć się ze zdjęciami kobiecych ciał po ciąży, a nawet dołączyć do grona fotoblogerek, zrzeszonych wokół portalu, zajrzyjcie na portal Kształt Matki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/25.12.2012 22:57
znam wiele matek które mają po 40 lat i wyglądają swietnie, dbają o siebie, nie mają aż tak widocznych rozstępów, jędrną skórę, ale niestety nie siedziały na stronkach taki jak"we dwoje" i nie czytały takich artykułów tylko ostro ćwiczyły, codziennie godzinę, basen siłownia, basen siłownia i teraz wyglądają bardzo dobrze! często lepiej niż młodsze koleżanki i do tego bezdzietne. Trzeba chcieć i tyle a nie siedzieć przed komputerem i narzekać.
/16.08.2012 22:13
Moje ciało po ciąży jest okropne ,jedyną rzeczą z którą nie mogę się pogodzić są rozstępy praktycznie wszędzie i których jak na dzień dzisiejszy nie można skutecznie usunąć żadną metodą i to jest okropne...
/16.08.2011 11:52
Moje ciało nie wygląda po ciąży za dobrze niestety i jak byłam w ciąży to tez wydawało mi się, że wyglądam strasznie. Przez to nie mam żadnych zdjęć:(. Teraz jestem na początku 2 ciąży i mąż na pstryk.pl już aparat znalazł. Teraz będziemy cykac tyle zdjęć ile się da.
POKAŻ KOMENTARZE (4)