Ciąg dalszy wejścia tylnymi drzwiami...

Na początek trzeba zapewnić osobie pieszczonej długi, leniwy masaż lub kąpiel przy świecach - coś co ją zrelaksuje. Rozluźnienie to tajemnica rozkoszy.
/ 11.08.2006 13:21

Na początek trzeba zapewnić osobie pieszczonej długi, leniwy masaż lub kąpiel przy świecach - coś co ją zrelaksuje. Rozluźnienie to tajemnica rozkoszy.

Proponuję następującą technikę, która uczy mięśnie odbytu rozluźnienia:
Dopilnuj, by paznokcie osoby pieszczącej były krótkie, a ręce umyte. (Można włożyć lateksową rękawiczkę - do kupienia w aptece). Codziennie, przez 2 tygodnie nawilżony czysty palec (np. nasmarowany nawilżającym żelem do pochwy lub wazeliną kosmetyczną) delikatnie wprowadzaj

do odbytu kobiety. Rób to powoli i bardzo ostrożnie.

Przed przystąpieniem do dalszego etapu osoba pieszczona powinna się oswoić z penetracją palca. Poleca się, aby wprowadzała własny palec do odbytu - np. pod prysznicem. To pozwoli jej, lepiej poznać swoje zwieracze i reakcje organizmu.

Jeżeli pomyślnie przerobi się ten etap z ukochaną osobą – polecam zakupienie specjalnych prezerwatyw (dostępnych w sex shop’ach) do seksu analnego. Są one cieńsze niż tradycyjne prezerwatywy lateksowe i można ich używać z lubrykantami na bazie oleju.
Niektóre osoby przed stosunkiem analnym robią sobie szybką lewatywę z gotowych aptecznych roztworów, inne nie – wybór należy do Ciebie.

Bez względu na rodzaj wprowadzonego do odbytu obiektu (zawsze nawilżonego!) trzeba go bardzo powoli wkładać i bardzo powoli wyjmować. W przeciwnym wypadku można spowodować poważny dyskomfort lub nawet obrażenia fizyczne.

Skóra otaczająca zewnętrzną krawędź odbytu, jest jedną z najwrażliwszych części ludzkiego ciała. Można ją stymulować kciukiem lub językiem. Niektóre kobiety lubią, gdy podczas stymulacji pochwy partner naciska ich odbyt palcem. (Pamiętaj, by nie wkładać do pochwy czegoś, co przed chwilą znajdowało się w odbycie!!!)

Jeśli pomimo wszystko dyskomfort pozostaje – proponuje nie decydować się na ten rodzaj stosunku. Seks i pieszczoty analne wymagają dużej zażyłości i zaufania oraz ćwiczeń od obu stron.

BIANCA-BEATA KOTORO –
psycholog społeczny,

terapeuta specjalizujący się w dziedzinie seksuologii