Całuj mnie kochanie, całuj!

Całowanie towarzyszy nam przez całe życie. Całujemy na wiele sposobów, a wedle nich wiele osób. Nasze usta odgrywają w naszym bycie ważniejszą nieraz rolę niż wypowiadane przez nie słowa. Pokażemy Ci jak dzisiaj się całuje, kogo się całuje oraz jak usprawnić swój całuśny kunszt.
/ 26.08.2016 17:36

Całowanie to miejscowość położona w gminie Karczew w województwie mazowieckim. I chociaż jest to prawda, nie o tym Całowaniu będziemy dzisiaj rozprawiać 

Całować czy nie całować?
Na przystanku stoi młoda dziewczyna ze swoim chłopakiem. Przytuleni do siebie, patrząc sobie w oczy zaczynają się całować. Zgorszona starsza pani siedząca na ławce, zaczyna wymachiwać nerwowo torebką i krzyczeć, że ta dzisiejsza młodzież taka niewychowana i, ż
e to nie przystoi tak w miejscu publicznym. Zgorszenie sieją tylko! No cóż, każdy wiek ma swoje „widzi mi się”. Może ta starsza kobieta 40 lat wstecz też całowała się z przystojnym młodzieńcem pod gruszą lub w parku…, chociaż, zwyczaje były kiedyś inne. Teraźniejszość emanuje seksem i wolnością wyboru. Także trudno rozmawiać o latach minionych, kiedy to, obyczajowoCałuj mnie kochanie, całuj!ść różniła się zasadniczo od tej współczesnej. Ale czy w całowaniu należy się tak bardzo doszukiwać czegoś złego? Złego w sensie gorszącego. No no, tutaj pewnie usłyszelibyśmy wiele zdań na te
n temat. Ale jedno jest pewne. Całowanie przyspiesza bicie naszych serc i podnosi nam ciśnienie tętnicze. Zasada ta sprawdza się tak samo w przypadku całowania osoby, która nas pociąga jak i wtedy, gdy musimy, tak musimy, pocałować babcię lub dziadka, szefa czy kogoś, kogo raczej chętnie nie całujemy. Tyle, że wtedy podwyższone ciśnienie i szybsze bicie serca powodowane jest zupełnie innymi emocjami. Jedni lubią całować się więcej, inni mniej. Jednak jak wykazują badania całujemy coraz rzadziej. Już nie tylko wraz z wiekiem, ale w spojrzeniu na przestrzeni lat. Czemu tak się dzieje? Być może szybkie dążenie do przyjemności i zanik pewnych zwyczajów powodują, że coraz mniejszą uwagę przywiązujemy do tej czynności. A przecież pocałunek ma ogromną siłę. Uważany jest za zdrową technikę pozwalającą na usunięcie stresu, a nawet usprawnienie ciała i opóźnienie powstawania zmarszczek. Przez pobudzenie krążenia, lepiej pracuje nasze serce i jesteśmy dotlenieni. Kto nie chce całować się dla przyjemności, bo nie lubi, albo nie ma z kim, mógłby, chociaż poćwiczyć dla zdrowia. Kto wie, może już w niedalekiej przyszłości, będziemy mogli się wybrać jak teraz na fitness, basen, lekcję tańca czy śpiewu, na lekcję całowania i uwalniania przez to stresu? A przecież to stres jest naszym współczesnym wrogiem numer jeden.

Po francusku
Już samo sformułowanie pocałunek francuski pobudza naszą wyobraźnię. Definicja mówi
Pocałunek francuski, "pocałunek z języczkiem" – namiętna i erotyczna odmiana pocałunku, w czasie wykonywania, którego języki obojga partnerów dotykają się nawzajem i wchodzą w kontakt z wewnętrzną częścią ust partnera. W odróżnieniu od zwyczajnego pocałunku, który często nie ma żadnych konotacji seksualnych, francuski pocałunek z reguły jest wykonywany tylko przez osoby blisko i zazwyczaj romantycznie ze sobą związane, często stanowi element gry wstępnej przed stosunkiem płciowym oraz może być wykonywany w trakcie samego stosunku.
Ale, żeby tak pięknie nie było to trochę popsujemy ten gorący nastrój i powiemy, czym grozi całowanie metodą francuską. Dobrze jest, bowiem wiedzieć, ze przez całowanie po francusku można w prezencie zupełnie gratis razem ze śliną otrzymać od partnera bakterie, drobnoustroje, ale także białka i tłuszcze. Sporo tez możliwości załapania grypy, zwykłego przeziębienia, ale też grzybicy jamy ustnej, żółtaczki typu B, opryszczki, mononukleozy, bakteryjnego zapalenia opon mózgowych, a nawet kiły. Ale koniec straszenia! Przecież mamy się skupić się na przyjemnościach związanych z całowaniem. Pocałunek francuski należy chyba do tych najbardziej przyjemnych i najbardziej popularnych. Całowanie nabiera w przenośni i dosłownie wybornego smaku. Delektujemy się każdą chwilą takiego pocałunku. To spotkanie dwóch języków, wijących się jak węże. To właśnie francuski pocałunek wzbudza bardzo wysokie napięcie seksualne. Ale jak to bywa przesada czai się na każdym kroku. Tak samo i tutaj. Zbyt mocne całowanie w stylu francuskim może niektórych doprowadzić do namiętnego szału, a innych też do szału, tyle, że nerwowego. Partner wsuwający nachalnie i za głęboko swój język podczas pocałunku działa na partnerkę jak najlepszy straszak, bo dławi się ona jego nachalnością. Umiar. Ważne słowo. Dobrze jest je sobie przyswoić.

Całuśne BHP
Już wiemy, że całowanie jest zdrowe i przyjemne. Ale czy zawsze przyjemne? Żeby faktycznie takie było dobrze jest mieć czyste zęby i świeży oddech. Fetor czosnku, cebuli lub alkoholu, wydobywający się z ust z pewnością do przyjemnych nie należy i odstrasza. Odnalezienie resztek jedzenia
między zębami partnera też do przyjemności nie należy. Dlatego ważne jest, aby zadbać o świeży oddech i wyczyść dokładnie zęby. To po pierwsze. Aparat na zębach także nie ułatwi sprawy. Może nawet spowodować skaleczenia. Drugie: zdejmij aparat na zęby. Używanie zębów podczas całowania wskazane, ale z pewnym umiarem. Rzecz jasna dostosowanym do indywidualnych upodobań. Ale nikt chyba nie chciałby się pozbyć języka czy ust przez odgryzienie. Dlatego po trzecie: gryz, podgryzaj, ale nigdy nie odgryzaj. Przygodne całowanie to na pewno fajna rzecz, ale jak już wspominaliśmy można sobie zafundować niezły prezent w postaci złapania wirusa lub nawet poważnej choroby. Dlatego po czwarte dobrze jest się zastanowić nad przygodami.

Czy tylko w usta?
Jak w każdej dziedzinie życia, tradycja pojawia się i znika. Ale jest odnośnikiem do powstających trendów i zmieniającCałuj mnie kochanie, całuj!ych się zwyczajów. Tak samo w całowaniu. Nie tylko w usta całujemy. Całowanie ust to taki właśnie tradycyjny odnośnik. A poza ustami? Możemy całować gdzie tylko chcemy, oczywiście na tyle, na ile mamy przyzwolenie partnera. I tak możemy całować powieki, uszy, szyję – tutaj najchętniej zostawiamy malinki, ramiona, plecy, brzuch, uda, stopy, dłonie… wymieniać by i wymieniać. Miejsc erogennych na ciele jest sporo, a i te najbardziej czułe polecane są do całowania. Możliwości tyle ile chęci i upodobań partnerów.

Poetycko
Całowanie było i jest inspiracją do pisania wierszy i tworzenia aforyzmów, które wiele nam mówią o życiu i zawartej w nim roli pocałunków.
Całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu.
Jerzy Leszczyński.
Usta całowane nie tracą uroku, ale odnawiają się jak księżyc. Giovanni Boccaccio
Pocałunek wymyślili mężczyźni, aby kobiecie wreszcie usta zamknąć. Magdalena Samozwaniec
Kto zdobywszy pocałunek nie sięgnął po nic więcej, z pewnością jest niegodny i tego, co otrzymał. Owidiusz
Kobiety pamiętają pierwszy pocałunek wtedy jeszcze, kiedy mężczyźni zapomnieli już o ostatnim. Remy de Gourmont
Ten pocałunek pachniał jak rozgryziona łodyga maku
czerwono posypał się z warg zakwitł
w miękkim wgłębieniu dłoni, kiedy wspięłam się na palce
dzwonił w dojrzałym polu
lecz wtedy nie było już mnie
znikłam w tym złotym pocałunku

Halina Poświatowska

Ciekawostki
W niektórych krajach, ta jak w Holandii prawo reguluje nawet całowanie. Wymuszony pocałunek rozpatrywany jest w kategoriach gwałtu. A Eskimosi? Słyszeliście o sławnych noskach – noskach? Krążą opinie, ze Eskimosi pocierają się noskami i to jest dla nich forma pocałunku. Prawda jest taka, że przybliżają się do siebie nosami tak, blisko, aby móc poczuć oddech ukochanej osoby. Jak widać nie tylko potoczna wymiana płynu ustrojowego, jakim jest ślina należy do podniecających. Inny fakt mówi, że rekord w całowaniu metodą francuską z roku 2001 wynosił 30 godzin 59 minut i 21 sekund. A każdy z całujących rekordzistów spalił podczas tych prawie 31 godzin prawie 7.5 tysiąca kalorii. Niestety spotykane są też bardzo przykre w konsekwencjach pocałunki. Pewnemu panu po prostu partnerka odgryzła język. A młoda kanadyjka zmarła na skutek pocałunku swojego chłopaka. Dziewczyna ta była uczulona na orzeszki ziemne. Jej wybranek zjadł na kilka godzin przed spotkaniem z nią kanapkę z pastą orzechową z orzeszków ziemnych. Efekt był taki, że kanadyjka dostała wstrząsu anafilaktycznego i zmarła.

Pierwszy pocałunek
Kto z nas nie pamięta swojego pierwszego pocałunku? Pierwszy pocałunek w szkole podstawowej, czy nawet w przedszkolu. Wszystko to niewinne i bardzo emocjonujące. Tak bardzo, że po mijających latach, doskonale jak żaden inny, pamiętamy ten pierwszy pocałunek. Bardzo piękne to wspomnienie. Nierzadko okraszone żartobliwym tonem. No, bo jeśli nasz znajomy, cechujący się sporą, męską tężyzną i dużym wzrostem, na codzień budzący u niektórych respekt, opowiada podczas towarzyskiego spotkania rozanielony, jak to w przedszkolu pocałował po raz pierwszy swoją koleżankę. Oczywiście był to niewinny cmok w usta. Jednak ten rosły facet pamięta go do dnia dzisiaj!

Form całowania jest wiele. Od tych najbardziej niewinnych poczynając, a kończąc do tych całkiem grzesznych. Jednak niezależnie od formy całowanie, cmokanie dodaje nam sporo pozytywnej energii. Nie szczędźmy sobie, więc całusów i pocałunków. I pamiętajmy, że podstawą dobrego i udanego związku nie jest tak naprawdę tylko seks, a częste całowanie partnera. Dziwne? Ale prawdziwe. Aha, i nie dajcie się nabrać na tanie sztuczki z cyklu sztuka całowania na sms… lepiej porwać partnera i poćwiczyć z nim całowanie w romantycznej scenerii. Dużo przyjemniej i taniej. Zatem całować czy nie? Oczywiście, że tak!mwmedia

Zobacz także: