Za niespełnienie seksualne bardzo często obwiniamy mężczyzn. Mamy im za złe, że nie znają kobiecych oczekiwań i koncentrują się jedynie na zaspokojeniu własnych potrzeb. Tymczasem za brak orgazmu u kobiet nie zawsze są odpowiedzialni panowie. Przedstawiamy 7 rzeczy, które utrudniają nam jego osiągnięcie. Przeczytaj zanim zmieszasz z błotem swojego partnera...
1. Brak akceptacji własnego ciała
Jedną z podstawowych przyczyn braku orgazmu u kobiet są kompleksy na punkcie własnego wyglądu. Wiele pań unika z ich powodu zbliżeń. Jeśli podczas aktu seksualnego koncentrujesz się na niedoskonałościach swojego ciała zamiast na przeżywaniu przyjemności, możesz mieć duże problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej. Marzy ci się niezapomniane szczytowanie? Zapomnij o fałdkach na brzuchu, rozstępach na udach czy cellulicie na pupie. Możesz być pewna, że twój mężczyzna podczas miłosnych igraszek nie przywiązuje wagi do takich szczegółów...
2. Stres
Stres to jeden z zabójców kobiecego orgazmu. Jeśli nie potrafimy sobie z nim poradzić w sypialni, możemy jedynie pomarzyć o niezapomnianych doznaniach seksualnych. W czasie stresu organizm wydziela adrenalinę i noradrenalinę, które blokują wydzielanie się endorfin. Na domiar złego hamują zwiększenie dopływu krwi do narządów płciowych. Jaki jest tego rezultat? Dotyk partnera zamiast sprawiać nam przyjemność wywołuje rozdrażnienie, a w takiej sytuacji trudno o osiągnięcie zadowolenia z seksu...
3. Nieodpowiednia pozycja seksualna
Często za brak orgazmu u kobiet odpowiada nieodpowiednia pozycja seksualna. Jeśli podejrzewasz, że sposób, w jaki się kochacie, uniemożliwia ci osiągnięcie satysfakcji w łóżku, zacznij eksperymentować. Zmiana pozycji może przynieść ci duże korzyści, dlatego nie bój się innowacji w sypialni. Twoja propozycja na pewno spotka się z aprobatą partnera. Pamiętaj, że niekiedy nawet drobne modyfikacje mogą zintensyfikować doznania seksualne.
3 pozycje seksualne, w których kobieta najszybciej osiąga orgazm
4. Pośpiech
Jednym z wrogów numer jeden kobiecego orgazmu jest pośpiech. Jeśli pomijasz grę wstępną, ponieważ zależy ci na zaoszczędzeniu czasu, możesz zapomnieć o szczytowaniu. Szybki numerek bywa ekscytujący, ale w żadnym wypadku nie powinnaś się do niego ograniczać. Osiągnięcie orgazmu bez dostatecznego pobudzenia seksualnego jest trudne, dlatego nie należy rezygnować z pieszczot. Świetnym sposobem na grę wstępną jest masaż erotyczny. Dzięki niemu wprawisz się w odpowiedni nastrój i zapomnisz o problemach dnia codziennego. Całowanie, głaskanie, poklepywanie i lizanie dostarczy ci mnóstwo przyjemności i zwiększy szanse na osiągnięcie orgazmu.
5. Zaburzenia hormonalne
Winę za brak orgazmu w wielu przypadkach ponoszą hormony, dlatego powinnaś się upewnić, czy masz ich odpowiedni poziom. Nadczynność lub niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia (podwyższone stężenie prolaktyny we krwi) i hipoestrogenizm (obniżony poziom estrogenów we krwi) powodują spadek popędu seksualnego, co może mieć wpływ na twoje niezadowolenie w sypialni. Jeśli brak orgazmu nie jest u ciebie spowodowany problemami opisanymi w poprzednich punktach, jak najszybciej udaj się do specjalisty, aby wykonać odpowiednie badania.
6. Choroby
Okazuje się, że brak orgazmu u kobiet często jest konsekwencją niektórych chorób. Mogą one powodować zaburzenia podniecenia, co uniemożliwia osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Należą do nich m.in.:
- depresja,
- psychoza,
- cukrzyca,
- nadciśnienie,
- stwardnienie rozsiane,
- zapalenia pochwy,
- choroby nerek i pęcherza moczowego.
7. Leki
Działanie niektórych leków może być przyczyną braku orgazmu u kobiet. Środki, które obniżają libido, a co za tym idzie utrudniają szczytowanie to:
- leki przeciwdepresyjne (pod wpływem ich działania dochodzi do wydzielania serotoniny),
- pigułki antykoncepcyjne (zmniejszają poziom testosteronu),
- leki przeciwdrgawkowe (hamują szlaki nerwowe, które służą do przekazywania bodźców seksualnych),
- leki przeciwhistaminowe (nawet preparaty zmniejszające objawy alergii i przeziębienia zmniejszają ochotę na seks),
- leki opioidowe (skutecznie uśmierzają ból, ale obniżają poziom testosteronu).
Jakie leki skutkują spadkiem libido?