Bank spermy zaprasza

Nie tylko klienci rachunków oszczędnościowych mają pytania…
/ 14.05.2010 22:38
Nie tylko klienci rachunków oszczędnościowych mają pytania…

Jak wygląda przechowywanie spermy?
W latach 50-tych plemniki po prostu mrożono i rozmrażano, pozyskując z próbki 0,1% żywych komórek. Obecnie daje się uratować 30-60% porcji dzięki technice kriokonserwacji ciekłym azotem, w której wykorzystuje się glicerol, kwas cytrynowy i… żółtko kurzego jaja.

Kto korzysta z banków spermy?
Kobiety, chcące mieć dzieci a niekoniecznie partnera, mężczyźni, którym nawet terapia nie jest w stanie pomóc wyhodować potomstwa z własnej spermy (ok. 3%) oraz nosiciele chorób genetycznych. Ostatnimi czasy bank stał się również przechowalnią - panowie przed operacją jąder czy chemioterapią ( a także żołnierze jadący na misje zagraniczne) mogą swoje plemniki zamrozić na przyszłość.

Bank spermy zaprasza

Kto może zostać dawcą?
Zdecydowanie nie każdy. Wśród tych, którzy się zgłaszają akceptowanych jest jedynie 3-4% ze względu na niespełnianie kryteriów. Otóż dawca musi być młody (do 35 lat), zdrowy, bez nałogów i z bardzo ruchliwą spermą wysokiej jakości, która dobrze znosi mrożenie. Badań jest szereg, bo lekarze wypytują o przebyte choroby, zdrowie w rodzinie, współżycie seksualne, tryb życia, pracę, sytuację społeczną… Bada się także nosicielstwo chorób oraz genetyczne deformacje, a następnie po 6 miesiącach od pierwszej próbki mężczyzna może w końcu oddać spermę do reprodukcji. Według Światowej Organizacji Zdrowia w jednym milimetrze powinno być 20 milionów plemników o ruchliwości powyżej 50%. Niektóre banki preferują panów, którzy mają już w swoim dorobku potomstwo.

Jak wygląda pobranie nasienia?
Prawie jak na filmach, z tą jednak różnicą, że zamiast gazetek pornograficznych zwykle pobudza się panów filmami o pikantnej treści. Masturbacja jest bowiem optymalnym sposobem pozyskiwania nasienia, zaś wysiłki niektórych placówek, aby spermę zbierać w trakcie stosunku z kobietą (w specjalną prezerwatywę) należy uznać za nieudane. Plotka głosi również, że w Szanghaju do pomocy zatrudnia się młode dziewczęta, które ręcznie pomagają panom wypełnić probówkę. Tak czy inaczej, nie jest to z pewnością czynność nieprzyjemna i jak mawiali przed 20 laty studenci amerykańscy na budżecie, to piękne, że człowiekowi płaci się za masturbację…

No właśnie, czy można na spermie zarobić?
Najczęściej tak, chociaż motyw zarobkowy jest ponoć coraz mniejszym bodźcem ze względu na wyśrubowane kryteria oraz spadek zapotrzebowania na spermę anonimowych dawców, wynikający z postępu w terapiach przeciw bezpłodności. Niektóre z polskich banków nie płacą w ogóle, zwracając jedynie dawcom koszty podróży i urlopu, ale gdzie indziej panowie za próbkę mogą dostać 300-500 złotych. Pierwsza próbka jest zawsze bezpłatna i dopiero po 6 miesiącach można przyjąć od kandydata płatną porcję nasienia.

Jak metkuje się nasienie?
Dawcy pozostają anonimowi, o ile nie chodzi o zamrożenie własnej spermy do późniejszego użycia, ale do każdej próbki gromadzi się szeroki wachlarz informacji, który ułatwia dobranie materiału do rodziców. Grupa krwi, kolor włosów, oczu, wzrost, wykształcenie, zawód, karnacja skóry, rodzaj włosów to dane podstawowe, na podstawie których można tak skojarzyć zamrożone nasienie z korzystającą z niego parą, tak że dziecko nie będzie fizjologicznie odbiegało od formalnego tatusia i reszty rodziny.

Czy w naszych bankach jest tylko polska sperma?
Polscy mężczyźni nie należą do dawców hojnych, w związku z czym banki zmuszone są kupować nasienie z Danii, Francji i innych krajów Europy. Pacjenci nie mają z tym problemów i ponoć skandynawska sperma cieszy się dość dużym wzięciem wśród polskich par. A polskich dawców maleje nie tylko jeśli chodzi o ilość, ale zwłaszcza jakość materiału!

Co jeszcze znajdziemy w banku spermy?
Jajeczka - wraz z postępem technologii możliwe jest również mrożenie fragmentów tkanki jajnikowej, aby potem metodą in vitro wyhodować z nich dojrzałe komórki jajowe, zdatne do wszczepienia do macicy lub z powrotem do jajników. Jest to bardziej skomplikowana procedura ze względu chociażby na sposób pobierania damskiego materiału, który z przyjemną masturbacją nie ma nic wspólnego. Dawczynie jajeczek mogą jednak liczyć na olbrzymie wynagrodzenia, o ile wpasują się w pożądany profil (zwykle ciało modelki, wysokie IQ, młodość i absolutne zdrowie).

Ile dzieci zawdzięczamy bankom spermy?
W Polsce rocznie rodzi się ok. 1500 dzieci poczętych metodą in vitro oraz 12 tysięcy potomstwa będącego efektem inseminacji (wprowadzenia spermy do pochwy kobiety podczas owulacji za pomocą cewnika). Bezpłodnych mężczyzn jest coraz więcej, ale też przypadków skutecznego sztucznego zapłodnienia przybywa z każdym rokiem.

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (34)
/01.04.2017 10:12
Witam jestem kawalerem nie pije nie pale jestem zdrowym zadbanym kawalerem lat43 mam 180 wz 89 kl i pomogę kobiecie zajść w ciąże pomoc jest bezpłatna zapraszam chętne panie Dolny Śląsk tel691311384 zapraszam
/20.11.2016 17:08
Pomogę Pani z Kielc i okolic zajść w ciąże zapłodnię naturalnie lub oddam nasienie,jestem facetem bez nałogów zdrowym mam 183 cm 86 kg 33 lata zapraszam kobiety 886422187
/24.05.2016 17:36
Najlepiej zapłodnic naturalnie bez zobowiązań
POKAŻ KOMENTARZE (31)