Afrodyzjaki z sex shopu

Afrodyzjaki z sex shopu

Chcesz wypróbować afrodyzjaki, które można kupić w sex shopie, ale zastanawiasz się, czy są bezpieczne dla zdrowia?
/ 08.12.2008 10:38
Afrodyzjaki z sex shopu
Często czułe słowa działają jak afrodyzjaki, uaktywniając naszą wyobraźnię erotyczną. To zdecydowanie najzdrowsze z podniet :-) A co z resztą środków o właściwościach pobudzających seksualnie?

Osobom zdrowym środki afrodyzjakalne kupowane w sklepach z akcesoriami erotycznymi – stosowane sporadycznie i odpowiednio dawkowane – w zasadzie nie szkodzą. Ale też w wielu przypadkach ich skuteczność (np. spotęgowanie zmysłowych doznań) jest minimalna. Co więcej, te ze znaczną zawartością kofeiny mogą być groźne dla osób z chorobami układu krążenia. Z kolei u osób ze schorzeniami prostaty, przewodu pokarmowego czy pęcherza moczowego dolegliwości może nasilić kantarydyna – składnik specyfiku o nazwie Hiszpańska Mucha, który zwiększa ukrwienie penisa i łechtaczki.

Nawet dla ludzi zdrowych bardzo niebezpieczna może się też okazać johimbina. Tę dostępną w sex shopach (ma postać kropli) często łączy się ze strychniną – substancją, która zwiększa m.in. pobudliwość nerwów czuciowych. A taka kombinacja sprawia, że zbyt duże dawki środka mogą nawet zagrozić życiu. Zresztą również sama johimbina nie jest wskazana dla osób z nadciśnieniem czy z zaburzeniami rytmu serca. Dlatego już lepiej zdecydować się na jakiś erotyczny gadżet – np. chińskie kulki. Umieszczone w pochwie utrzymują wysoki poziom napięcia seksualnego.

Łagodne erotyzujące właściwości mają też niektóre potrawy. Warto je wypróbować, jak na nas działają, zanim skorzystamy ze środków chemicznych. Do takich naturalnych afrodyzjaków należą:

- Czekolada: wywołuje uczucie błogości :-)
- Czosnek: dodaje wigoru i siły,
- Imbir: pobudza zmysły, może rozpalić miłosny żar,
- Miód: bogate źródło energii, zwiększa witalność,
- Seler: usuwa zmęczenie i ożywia, zwiększając moc miłosnych uścisków,
- Ostrygi: wzmacniają energię seksualną i pożądanie,
- Papryczka chilli: po jej zjedzeniu rośnie w mózgu poziom endorfin – hormonów szczęścia.

O naturalnych afrodyzjakach przeczytasz więcej w artykule: Smaki i zapachy seksu.

Na pytanie odpowiadała: Ewa Maciocha — licencjonowany psychoterapeuta, seksuolog kliniczny, Klinika Akademii Medycznej w Warszawie.
źródło: Vita