POLECAMY

Wazektomia – antykoncepcja dla mężczyzn

Dzięki wazektomii kobieta jest zwolniona z obowiązku antykoncepcji a pewność wynosi 100%
Wazektomia – antykoncepcja dla mężczyzn fot. Panthermedia
Wyraz „wazektomia” to w wolnym tłumaczeniu można więc powiedzieć, że oznacza on – cięcie nasieniowodu. Niewiele to odbiega od prawdy i stanu rzeczywistego, bowiem faktycznie zabieg wazektomii polega na przecięciu nasieniowodów, którymi u mężczyzn plemniki dostają się do nasienia, w celu zablokowania światła nasieniowodów.

Krótko mówiąc – zabieg wazektomii prowadzi do zablokowania dostępu plemników do nasienia. W konsekwencji mężczyzna taki nie musi się już obawiać, że zapłodni swoją partnerkę. Nie ma takiej możliwości bowiem po wazektomii, w spermie nie stwierdza się obecności plemników, które to są odpowiedzialne za zapłodnienie komórki jajowej w ciele kobiety. Wazektomię można więc spokojnie uznać za doskonałą i nowoczesną metodę antykoncepcji dla mężczyzn.

Według danych szacunkowych do chwili obecnej wykonano na świecie 75 000 000 tego typu zabiegów. W USA wykonuje się rocznie 600 000 wazektomii.

Na świecie dokonuje się z dużym powodzeniem tzw. rewazektomię, która ma na celu ponowne połączenie ze sobą nasieniowodów, w celu przywrócenia płodności. Tak więc każdy pacjent, który zgłasza się do kliniki i decyduje się na tę właśnie metodę antykoncepcji, ma świadomość, że w każdej chwili może z niej zrezygnować.

Wazektomia jest mikrochirurgicznym zabiegiem, wykonuje się ją według uznanych procedur chirurgicznych. Podobnie zresztą jak i zastosowanie metody wkładki wewnątrzmacicznej czy też spirali antykoncepcyjnej u kobiet.

Wazektomia jest znacznie bardziej bezpieczna dla organizmu ludzkiego niż popularnej metody antykoncepcji, jakie proponuje się kobietom. Na pierwszej lepszej ulotce do tabletek czy plastrów antykoncepcyjnych przeczytamy, że ich stosowanie może powodować, m.in. powstawanie zakrzepów; wystąpienie problemów w zajściem w ciążę po zaprzestaniu ich przyjmowania; problemy z układem krążenia; nudności, wymioty oraz biegunki. wylewów krwi do mózgu Wazektomia nie niesie ze sobą podobnego ryzyka, dlatego że nie wpływa na poziom hormonów w organizmie mężczyzny, zostaje on niezachwiany.

Dzięki wazektomii kobieta jest zwolniona z obowiązku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, które często mają negatywny wpływ na jej samopoczucie, a nawet i zdrowie.

sam zabieg trwa on niespełna 15-30 minut, wszystko odbywa się w specjalnie przygotowanym do tego gabinecie. Co najważniejsze – pacjent znieczulany jest miejscowo, co daje mu pełną kontrolę nad wszystkim, co dzieje się z jego ciałem, a ponadto wyklucza możliwość wystąpienie komplikacji wywołanych zastosowaniem pełnej narkozy.

Wazektomia to zabieg, który wykonuje się bez używania igieł, skalpela czy też zakładania szwów na skórę przez co czas rekonwalescencji skrócony jest do kilku dni. Pacjent już po 30 minutach może spokojnie o własnych siłach opuścić klinikę i samodzielnie wracać do domu jako kierowca. Na drugi dzień jest obecny w pracy.

Oczywiście zdarza się, że u niektórych pacjentów może wystąpić silniejsze pobolewanie, ale zanika ono najczęściej samoistnie. Wśród niepożądanych efektów wylicza się ponadto wystąpienie małego krwiaka czy też mikrouszkodzenie nerwu. Ale są to skutki, które zanikają już po kilku dniach od zabiegu.

W światowej historii wazektomii nie odnotowano żadnego wypadku śmiertelnego, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla życia i zdrowia pacjenta. Mogą to z pewnością poświadczyć także liczby - czyli załe rzesze mężczyn, którzy decydują sie na te zabieg.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/2 lata temu
OK, więc już po. Dołączyłem do elitarnej grupy "Wazektomowiczów", jestem na początku tej drogi, którą przeszło już wielu. Liczę, że i mnie dopisze szczęście i wszystko będzie dobrze, na pewno będę się jeszcze nie jeden raz odzywał i zdawał relacje. Jakie wrażenia? Dr Siwik nie jest gadułą i nie panuje podczas zabiegu kawiarniana atmosfera. Przywiał się mocnym i pewnym uściskiem dłoni, zapytał ile mam dzieci, skąd się dowiedziałem o wazektomi. Podczas zabiegu pogadaliśmy troszeczkę o przysłowiowej "d***e Maryny" ale bez zbędnej przesady. Na koniec pożegnał się również mocnym uściskiem dłoni i życzył wszystkiego dobrego. Obsługa pielęgniarska również na wysokim poziomie. Gabinet (zapewne wynajmowany) na wysokim poziomie, obsługa w rejestracji też OK. Generalnie nie ma się do czego przyczepić, jak dla mnie oceniam 10/10. Teraz wrażenia "cielesne", zero bólu i jakichkolwiek negatywnych odczuć. Zabieg trwał 15 min. po "akcji" wsiadłem do auta i pojechałem do domku. Na kolejne trzy dni postanowiłem wziąć sobie urlop i nie forsować się. Jak ktoś liczy iż wizyta będzie wyglądać jak u cioci na imieninach to się przeliczy, zero niepotrzebnych ceregieli, pieszczot, rozczulania i rozkminiania tego czym jest wazektomia. Ktoś kto tam przychodzi wie czego chce i z czym to się "je". Tym którym przeszkadza dobrze zorganizowany biznes jaki prowadzi Dr Siwik proponuję udać się do innych lekarzy. Należy chylić głowę przed kimś kto potrafi prowadzić dobrze prosperujący interes. Tym bardziej, że w tym chorym kraju nie można realizować takich usług medycznych z "NFZ" czy jak go tam zwał. Kto wie, może niebawem takie zabiegi zejdą do podziemia.
/4 lata temu
Jestem po wazektomi od 6 lat. Nigdy nie odczuwałem żadnych zmian. Teraz nie myślę o tym że moja partnerka może zaść w ciążę. Pełen luzik.
/4 lata temu
W dniu 12.10.2013r. poddałem się wazektomii. Zabieg trwał około 40 minut w bardzo miłej atmosferze i nie zaliczam go do bolesnych. Po zabiegu w tym samym dniu mogłem normalnie funkcjonować. Mam 40 lat, a moja żona 42 i nie zamierzaliśmy mieć więcej dzieci poza 4-ro letnim synem. Już po kilku dniach od zabiegu mogę stwierdzić, że jest to najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku, żona miała obawy i problemy z dobraniem środków antykoncepcyjnych. Bardzo polecam zabieg, ale jego wykonanie powinno być przemyślane.
POKAŻ KOMENTARZE (11)