Plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne jako metoda powstała w odpowiedzi na obowiązujące trendy, nakazujące nauce szukać rozwiązań, które podporządkowałyby antykoncepcję kobiecie. To podejście odmienne, niż w przypadku antykoncepcji doustnej, wyznacza zarazem bardzo pozytywny kierunek myślenia w medycynie.
/ 06.09.2016 13:48

Plastry antykoncepcyjne EVRA. Nowe spojrzenie na kobietę w kontekście antykoncepcji

Dlaczego powstały plastry?

Plastry EVRA powstały z myślą o współczesnej kobiecie i wysokim zabezpieczeniu jej przed nieplanowaną ciążą. Równie ważne było ułatwienie życia.
Metoda ta powstała w odpowiedzi na obowiązujące trendy, nakazujące nauce szukać rozwiązań, które podporządkowałyby antykoncepcję kobiecie. To podejście odmienne, niż w przypadku antykoncepcji doustnej, wyznacza zarazem bardzo pozytywny kierunek myślenia w medycynie.

Kobietom funkcjonującym w realiach dzisiejszego życia, przy jego tempie trudno jest stosować antykoncepcję, a już praktykowanie metod naturalnych staje się właściwie niemożliwe. Tzw. metody naturalne wymagają żelaznej dyscypliny, skrupulatności i ustabilizowanego trybu życia, a i tak ich skuteczność nie jest za wysoka. Bardzo efektywna jest za to antykoncepcja hormonalna w postaci pigułek, jednak i ona wymaga nadzwyczajnej regularności. Kobiecie jest coraz trudniej pamiętać o codziennym obowiązku zażywania tabletki. A im mniej systematycznie pigułka jest stosowana, tym ma niższą skuteczność. Rzecz jasna w podróży, delegacji, albo podczas pracy na zmiany trudno o regularne jej przyjmowanie. Nawet zmieniając torebkę łatwo zapomnieć o przełożeniu pigułek do nowej. Jak przy takim trybie życia znaleźć skuteczny sposób na niezapominanie najpierw o zabraniu pigułki ze sobą, a potem o jej przyjęciu?

Janssen-Cilag przeanalizował tryb życia współczesnej kobiety i do niego właśnie dostosował nową metodę antykoncepcji. W ten sposób powstały plastry antykoncepcyjne EVRA, które spełniają dwa kryteria najważniejsze dla zainteresowanych

  • dają maksymalnie możliwe zabezpieczenie
  • są wygodne, bo uwalniają od codziennego stresu związanego z zapominaniem.

Metoda ta przenosi rozumienie antykoncepcji na nowy, wyższy poziom. Tym samym przestaje być ona okolicznością, której kobieta musi bezwzględnie podporządkować swój tryb życia. Staje się za to przydatnym narzędziem używanym niemal machinalnie.

Kobiety stosujące plastry nie wyobrażają już sobie sięgnięcia po inne metody. Chyba, że w jeszcze wyższym stopniu brałyby one pod uwagę ich wygodę, dając jednocześnie gwarancję wysokiej skuteczności.