para w łóżku fot. Adobe Stock

Punkty erogenne - odkryj je u siebie i ukochanego, by mieć wyjątkowy seks!

Choć każda część naszego ciała lubi pieszczoty, niektóre miejsca na skórze są na nie szczególnie wrażliwe. Umiejętnie pobudzane powodują u kochanków podniecenie seksualne i uczucie wyjątkowej przyjemności. Przekonajcie się, że już samo ich odkrywanie może być dla was wspaniałą erotyczną przygodą!
/ 26.03.2018 14:14
para w łóżku fot. Adobe Stock

To może być początek wielkiej erotycznej przygody! Poznaj punkty erogenne kobiety i mężczyzny. I naucz się dotykać ciało partnera w sposób, który sprawi mu wiele przyjemności, a także pokaż mu, jak sprawić przyjemność tobie.

Punkty erogenne u kobiety

 •  Krocze. Ten teren zarezerwowany jest wyłącznie dla lekkich pieszczot (np. na masaż okrężnymi ruchami palców). Bodźce zbyt gwałtowne mogą sprawić kobiecie ból i ugasić pożądanie.
 •  Wzgórek łonowy. Żywo reaguje na czułe muśnięcia opuszkami palców, chuchanie lub dmuchanie. Większość kobiet momentalnie się wtedy rozgrzewa i otwiera na miłość.
 •  Wargi sromowe. Szczególnie  wrażliwe na pieszczoty są wargi wewnętrzne. Delikatnie gładzone błyskawicznie nabrzmiewają, co jest jedną z oznak gotowości do zbliżenia.
 •  Przedsionek pochwy. Delikatnie drażniony ruchliwymi palcami, językiem czy lekko napierającym członkiem jest źródłem silnego podniecenia.
 •  Łechtaczka. Lubi być lekko pocierana, głaskana, całowana, leciutko szczypana. Tego rodzaju bodźce u ponad 90 proc. kobiet wywołują orgazm.
 •  Piersi. Mężczyzna może je głaskać, ugniatać, lizać i ssać – leciutko lub mocniej – w zależności od pragnień partnerki. Jednak nie na całej powierzchni są one jednakowo wrażliwe. Najbardziej wyczulone punkty to brodawki i otoczki wokół nich. Bardzo podniecająco działa np. dotykanie brodawek rzęsami, czubkiem języka lub penisa. Można również na brodawki naprzemiennie chuchać i masować je kostką lodu. Taka gwałtowna różnica temperatur niezwykle je ożywia.
 •  Inne punkty erogenne. Na pieszczoty i pocałunki ukochanego czekają też twoje usta, płatki uszu, szyja, ramiona, plecy. A także okolice pępka, biodra, pośladki, łydki, uda i stopy. Wędrując po tych obszarach, dotykając je wargami, palcami, członkiem, partner rozpali w tobie wszystkie zmysły i... podnieci także siebie.

Czy w czasie okresu można uprawiać seks?

Punkty erogenne u mężczyzny

 •  Członek. Reaguje już na bardzo delikatne pieszczoty, jednak nie na całej swej długości lubi być jednakowo pobudzany. Zwieńczenie żołędzi i brzegi wędzidełka to część najwrażliwsza erotyczne, więc na tym obszarze przyjemności ukochanemu dostarczą lekkie bodźce. Natomiast trzon penisa jest mniej wrażliwy na dotknięcia – tu stymulacja powinna być mocniejsza.
 • Żołądź. To zaokrąglenie na czubku penisa. Można ją pieścić różnymi sposobami: masować  okrężnymi ruchami, drażnić szybkimi muśnięciami języka, obsypywać pocałunkami.
 • Wędzidełko. To cienkie pasemko skóry, łączącej napletek z żołędzią. Okrążone kilkakrotnie językiem dostarcza mężczyźnie uczucia rozkoszy.
 • Korona. To dolny brzeg żołędzi, który nabrzmiewa w fazie pełnego wzwodu penisa. Dużą przyjemność sprawia mężczyźnie całowanie i delikatne masowanie tego miejsca językiem.
 • Trzon. Skóra na nim jest elastyczna. Można objąć członek dłonią jak pierścieniem i przesuwać ją w górę i w dół, symulując takie ruchy jak podczas stosunku.
 • Moszna. Okrywa z zewnątrz bardzo wrażliwe jądra, więc mocniejsze pieszczoty mogą być bolesne. Nie bój się jednak subtelnych i czułych pieszczot. Bardzo pobudzająco działa na mężczyznę, gdy partnerka tuli jądra w dłoni ściskając je delikatnie.
 • Inne punkty erogenne. Bardzo wrażliwe na dotyk są usta, płatki uszu i brodawki. Muskane tych miejsc czubkiem  języka wywołuje u mężczyzny rozkoszne dreszcze. Panowie lubią także pieszczoty karku, torsu, brzucha i stóp. Masaż tych części ciała na pewno sprawi partnerowi dużą przyjemność, podobnie jak dotykanie pach, wnętrza dłoni, wgłębień pod kolanami i wewnętrznej strony ud.

Polecamy także:

Love me Tinder - mężczyzna na kliknięcie. Czy randkowy supermarket to jest to, czego potrzebują współczesne singielki? Gdzie się podziała chemia i pożądanie? Zobacz, jak nabrać ochoty na seks (patenty dla obojga!)