szczęśliwa kobieta fot. Fotolia

Kulki gejszy - jak używać, gdzie kupić, jak działają, cena

Erotyczny gadżet dla kobiet nie tylko wzmacnia doznania seksualne, ale też dba o to, by mięśnie Kegla były w dobrej formie. Sprawdź, dlaczego warto je wypróbować.
/ 21.12.2017 10:18
szczęśliwa kobieta fot. Fotolia

Kulki gejszy (waginalne) to niewielkie, ale bardzo sprytne urządzenie, które wkłada się do pochwy. Parę tysięcy lat temu wymyśliły japońskie gejsze, chcąc zapewnić większą rozkosz mężczyznom korzystającym z ich usług. Dziś polecają je nie tylko seksuolodzy dla  poprawy życia seksualnego, ale także urolodzy i ginekolodzy, którzy dbają o intymne zdrowie kobiet.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Kulki gejszy znakomicie wzmacniają mięśnie dna miednicy, zwane też mięśniami Kegla (to te, które napina się podczas zatrzymywania strumienia moczu). Im mocniejsze mięśnie Kegla, tym silniejsze doznania seksualne (zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny).
• Sprawne mięśnie Kegla ułatwiają poród i przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka. Ale uwaga: kobiety, które chcą zastosować kulki gejszy po ciąży, powinny najpierw skonsultować się z ginekologiem i wstrzymać się przynajmniej do zakończenia okresu połogu (6-8 tygodni po porodzie). Natomiast w czasie ciąży stosowanie kulek nie jest wskazane, bo mięśnie dna miednicy są już i tak obciążone przez ciężar rosnącego dziecka.
Trening z kulkami gejszy zapobiega nietrzymaniu moczu – dolegliwości, która może pojawić się u kobiet po ciąży, a także w okresie menopauzalnym.
• Kulki waginalne poleca się też kobietom, które wykonują ćwiczenia siłowe lub prowadzą siedzący tryb życia – te czynniki osłabiają bowiem mięśnie Kegla.  
• Kulek ze względów higienicznych nie powinno się  używać w okresie miesiączki.

Jak wyglądają?

Kulki gejszy to nic innego, jak dwie niewielkie piłeczki (ich średnica ma maksymalnie 4 cm) zrobione z gumy, metalu, lateksu, plastiku lub silikonu medycznego (te uchodzą za najbezpieczniejsze) i połączone sznureczkiem.

Jak ćwiczyć?

Kulki wkłada się do pochwy tak, jak tampon (jeśli doznanie jest nieprzyjemne, warto użyć żelu nawilżającego). Można je nosić od kilku minut do kilku godzin dziennie, choć optymalny czas treningu to ok. 45 minut (mięśni pochwy też mogą mieć zakwasy!). Aby wyjąć kulki z pochwy, należy po prostu mocno pociągnąć za sznurek (podobnie jak w przypadku tamponu). Zarówno przed, jak i po użyciu kulki należy umyć ciepłą wodą z mydłem. Gdy kulki znajdują się we wnętrzu pochwy w sposób naturalny sprawiają, że mięśnie Kegla zaciskają się i rozluźniają, aby utrzymać je w środku. Co istotne – zacisk tych mięśni jest znacznie silniejszy niż wtedy, gdybyśmy trenowały je bez kulek (np. wstrzymując strumień moczu).

Jak ćwiczyć z kulkami gejszy?

Które najlepiej wybrać?

Są dwa rodzaje kulek gejszy: biofeedbackowe i grawitacyjne. Te pierwsze są lżejsze i mają inną budowę – w większych kulkach umieszczone są mniejsze, które podczas ruchu wibrują i stymulują mięśnie Kegla do zaciskania. Wywołują ten sam efekt, co terapia nietrzymania moczu za pomocą elektrostymulacji, czyli biofeedbacku. Ten rodzaj kulek przynosi lepsze efekty w przypadku treningu mięśni Kegla. Natomiast kulki grawitacyjne, zwane też progresywnymi mają postać okrągłych ciężarków. Owe ciężarki często mają różną wielkość i wagę tak, aby kobieta mogła dopasować je do swoich możliwości i zwiększać z czasem intensywność treningu. Ten rodzaj kulek eksperci bardziej polecają w celu urozmaicenia życia seksualnego.

Uwaga: jeśli masz przodo- lub tyłozgięcie macicy, wybierz pojedyncze kulki zamiast podwójnych – będziesz czuła się bardziej komfortowo. Koszt kulek jest różny: od 30 do 250 zł. Można kupić je przez internet w sklepach z gadżetami erotycznymi.

Do sklepu czy do łóżka?

Niektóre kobiety traktują kulki gejszy jako rodzaj intymnego masażera, z którym można się poruszać przez cały czas, idąc np. na zakupy do sklepu czy do biura. Niektórym jednak sam trening z kulkami dostarcza przyjemności, a nawet prowadzi do orgazmu – wtedy wolą używać kulek gejszy w domowym zaciszu, często traktując je jako grę wstępną przez seksem z partnerem. Kulek można używać również podczas stosunku: ich odbijanie się od ścianek pochwy i penisa ma zintensyfikować doznania obojga partnerów.