Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Encyklopedia seksu - vaginismus vardenafil voyeuryzm

Polecamy kolejną porcję ciekawostek związanych z przyjemnościami i problemami życia seksualnego. Tym razem - na literę V
/ 28.10.2013 16:26
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Vaginismus


Vaginismum to oznaczenie na uniemożliwienie penetracji pochwy spowodowane silnym i mimowolnym skurczem mięśni dna miednicy. Problem skurczu może pojawić się nagle podczas stosunku, badania ginekologicznego, a nawet — aplikacji tamponu. Vaginismus wywoływany jest przez różne czynniki, np. uraz związany z wcześniejszymi doświadczeniami seksualnymi kobiety albo stres, niepokój spowodowany współżyciem, jednak nie zawsze jest łatwo zdiagnozować jego podłoże. Z tym problemem warto zwrócić się do specjalisty z poradni psychoseksualnej.

Vardenafil


Vardenafil to jeden z najnowocześniejszych leków dla mężczyzn mających problemy z potencją. Vardenafil jest obecnie poddawany testom medycznym. Jeśli pozytywnie przejdzie te badania, ma szansę stać się konkurencją dla popularnej Viagry (sidenafilu).

Voyeuryzm


Voyeuryzm to podglądanie osób lub par rozbierających się albo uprawiających seks. Voyeurysta najchętniej działa w ukryciu i tajemnicy, czając się w pobliżu domów - świadomość bycia niejawnym świadkiem erotycznych uciech bądź nagości innych ludzi wzmaga jego podniecenie.


Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.