Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Encyklopedia seksu - hafada halitosis hermafrodytyzm homofobia

Czy wiesz, jaki jest wróg nr 1 słodkich pocałunków? Znasz kogoś, kto robił sobie piercing intymnych części ciała? Kim są hermafrodyci? Przeczytaj koniecznie...
/ 28.10.2013 16:20
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Hafada


Hafada to rodzaj męskiego piercingu popularnego w krajach arabskich. Hafada polega na przekłuciu worka mosznowego.

Halitosis


Halitosis to brzydki zapach oddechu, spowodowany zwykle przez bakterie bytujące na języku. Dodatkowy negatywny wpływ na zapach z ust ma częste picie alkoholu, tłuste jedzenie, palenie papierosów i zażywanie niektórych leków. Cuchnący oddech jest wrogiem numer jeden pocałunków, więc aby go uniknąć, należy regularnie szczotkować zęby, używać nici dentystycznej do usuwania spomiędzy zębów wszystkich resztek pokarmowych oraz płukać jamę ustną specjalnymi płynami. Ważne jest także oczyszczanie języka i picie dużej ilości wody - to nawilża jamę ustną oraz pobudza wytwarzanie śliny.

Hermafrodytyzm


Hermafrodytyzm to niezwykle rzadkie zjawisko, które oznacza posiadanie przez nowo narodzone dziecko gruczołów i narządów płciowych męskich oraz żeńskich. Innymi słowy hermafrodyta fizycznie jest chłopcem i dziewczynką jednocześnie.

Homofobia


Homofobia to lęk przed homoseksualistami. Podobnie, jak w przypadku innych fobii, homofobia często stanowi formę silnie lękowej reakcji na nieznane. Obawa przed homoseksualistami może brać się też np. z podejrzenia, że homoseksualiści próbują uwieść i "sprowadzić na złą drogę" osoby heteroseksualne. Ten rodzaj fobii może również wynikać z ukrytych obaw przed własnymi skłonnościami homo. Osoba, cierpiąca na homofobię, boi się przyznać do takich tendencji nawet sama przed sobą.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.