Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Encyklopedia seksu - call girls całowanie chlamydia cunnilingus

Wiele jest słów związanych z seksem... dziś prezentujemy znaczenie kilku wybranych, rozpoczynających się na literę "C".
/ 28.10.2013 16:17
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Call-girls


Call-girls to prostytutki, oferujące swe usługi przez ogłoszenia. Klient zgłasza się do nich sam i przez telefon ustala usługi, z których chce skorzystać, oraz miejsce ich wykonania - może to być np. hotel, mieszkanie dziewczyny lub klienta. Prostytutki będące call-girls pochodzą z różnych klas społecznych. Niekiedy pracują w ramach sieci zorganizowanej przez nadzorującą funkcjonowanie całego interesu osobę, tzw. "Mamę" lub "Burdelmamę", która z racji swej działalności pobiera spory procent zarobków (w zamian za kontaktowanie dziewcząt klientami).

Całowanie


Całowanie to pieszczota wykonywana ustami, znana niemal na całym świecie. Pocałunek może być erotyczny lub stanowić formę przyjacielskiego powitania. Dzięki całowaniu możemy wyrażać pozytywne uczucia, jak miłość czy pożądanie. Ponieważ wargi należą do stref erogennych, są wysoce podatne na stymulację seksualną.
Całowanie nie musi ograniczać się do kontaktu dwojga ust - można składać pocałunki np. na czyichś oczach, szyi, piersiach, uszach itd. Bardzo podniecające jest poznawanie ciała partnera/partnerki za pomocą ust.

Chlamydia


Chlamydia (łac. chlamydia trachomatis) to mikroorganizm, wywołujący zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, które nieleczone przechodzi w groźny stan zapalny najądrzy oraz jąder. Chlamydie atakujące organizm kobiet, powodują stany zapalne nabłonka, wyściełającego kanał szyjki macicy. Takie infekcje z reguły przebiegają bezobjawowo (chyba że stan zapalny obejmie macicę i jajowody).

Znaczący jest fakt, iż mniej więcej połowa kobiet i mężczyzn zarażonych rzeżączką cierpi jednocześnie na inwazję chlamydii, dlatego leczenie rzeżączki musi obejmować równoczęśnie walkę z chlamydią (zwykle stosuje się w tym celu tetracyklinę). Chlamydia przeniesiona drogą płciową może zapoczątkować jeszcze jednej choroby zaliczanej do wenerycznych - ziarniaka wenerycznego, który atakuje tkankę limfatyczną, powodując bolesne obrzmienie pachwin i śluzówki ścianek odbytnicy oraz okrężnicy.

Cunnilingus


Cunnilingus pochodzi od łac. cunnus (zewnętrzne narządy płciowe) oraz lingere (lizać), oznacza seks oralno-genitalny, którego obiektem jest kobieta. Cunnilingus polega na lizaniu, całowaniu, delikatnym ssaniu warg sromowych, łechtaczki i okolicy pochwy. Według wielu kobiet cunnilingus jest najskuteczniejszą metodą stymulacji seksualnej.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.