Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Encyklopedia seksu - baleciarz bank spermy brazylijski wosk

Wiedzy o seksie część dalsza. Dziś słowa na literę "B". Dowiedz się, kim są "baleciarze", na czym polega brazylijski wosk i co to właściwie jest bank spermy?
/ 28.10.2013 16:17
Encyklopedia seksu fot. Fotolia

Baleciarz


Baleciarz to osoba biorąca udział w "baletach", czyli prowadząca bardzo swobodny styl życia erotycznego, odczuwająca ciągłe nienasycenie seksualne oraz chęć urozmaicenia współżycia, angażująca się w najróżniejsze kontakty płciowe (np. wymianę partnerów seksualnych, seks grupowy). Określenie "baleciarze" odnosi się także do rozwiązłych "singli", prowadzących bujne życie seksualne.

Bank spermy


Bank spermy to urządzenie, w którym przechowywane jest męskie nasienie. Plemniki mogą zostać głęboko zamrożone (w bardzo niskich temperaturach, tzn. minus 196 st. C) na czas nieokreślony. Spermę do banku oddają np. mężczyźni, którzy liczą się z możliwością utraty płodności. Próbka ich nasienia zabezpieczana jest przez zamrożenie jej w płynnym azocie i może być przechowywana bezterminowo - aż nadejdzie chwila, kiedy właściciel zdecyduje się na wykorzystanie depozytu do zabiegu zapłodnienia kobiety.

Inny wariant wykorzystania banku spermy to pobieranie i przechowywanie plemników od anonimowych dawców. Niektóre niepłodne pary decydują się na użycie w celu zapłodnienia spermy obcego dawcy.

Brazylijski wosk


Brazylijski wosk (znany też jako: depilacja brazylijska) - rodzaj depilacji intymnej przeprowadzanej z użyciem wosku i obejmującej zazwyczaj całkowite usunięcie owłosienia z tzw. okolic bikini, czyli wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic odbytu. Natomiast pojedyncze włoski wyrywane są pęsetą.

Opracowanie haseł: MTC
Na postawie książki: dr Ruth Westheimer, "Encyklopedia seksu", przeł. Zofia Grudzińska, Wydawnictwo AL FINE oraz innych źródeł.