życie po laserowej korekcji wad wzroku

napisał/a: maliszkam 2010-11-22 20:27
jak wyglądały pierwsze minuty po zabiegu oraz jak często trzeba chodzić na wizyty kontrolne?
napisał/a: just_me929 2011-11-04 13:58
Przez pierwsze 2 godziny po operacji pacjent siedzi w ciemnym pokoju, żeby oczy mogły się w pełni regenerować. A wizyty kontrolne na początku są bardzo częste, by móc w pełni kontrolować to, co się dzieje z oczami.
Zastanawiasz się nad laserową korekcją wzroku?
napisał/a: joanna_z 2011-11-07 09:45
To chyba trochę przedawniony temat, ale nie ma sensu zakładać nowego, więc się podpinam. ;) Rozważam poddanie się laserowej korekcji wady wzroku, nie wiem czy się kwalifikuję, ale mam wadę ok. -5 z niewielkim astygmatyzmem do tego. Wada od około dwóch lat się nie zmieniła. Jestem z Wołomina, dlatego poszukuję jakiegoś dobrego lekarza w okolicach stolicy. Czy ktoś może mi kogoś polecić? Chętnie też posłucham jak wygląda zabieg. :)
napisał/a: ~Wszystkowidzący 2011-11-07 13:01
Witaj, w Warszawie możesz trafić w najlepsze ręce, np. do kliniki krajowego konsultanta okulistycznego, prof. Jerzego Szaflika - Okolaser, ul. Grzybowska. Na stronie internetowej masz nawet formularz rejestracyjny, gdzie opisujesz swoją wadę itd. Tam też znajdziesz wszelkie informacje. Wiem, bo sam przez to przeszedłem. I sobie chwalę.
napisał/a: just_me929 2011-12-02 09:24
Też słyszałam, że to najlepsza klinika - moja okulistka ją bardzo polecała. Sama jestem w trakcie zbierania pieniędzy na zabieg :D
girl-from-the-shell
napisał/a: girl-from-the-shell 2011-12-11 14:35
A jak długo po zabiegu trzeba czekać, by oczy wróciły do dawnej sprawności? Pracuję przy komputerze i zastanawiam się, na jak długi czas zabiegu musiałabym brać urlop...
napisał/a: ~Wszystkowidzący 2011-12-13 10:53
Dostajesz zwolnienie L4 - do czterech tygodni, bo to rekonwalescencja, w której trzeba się sciśle stosowac do zaleceń lekarskich. Przez pierwszy należy unikac wszelkiej pracy (chyba że coś wykonujesz "z zamkniętymi oczami"), bo cała energia organizmu ma iść w gojenie. Zresztą dzień czy dwa po zabiegu wpadasz na kontrolę i dostajesz odpowiednie, zindywidualizowane (trudne słowo) zalecenia. Poważna klinika (jak Okolaser) poważnie i indywidualnie traktuje pacjenta, nawet pracującego przy komputerze ;) Wystarczy współdziałać i będzie dobrze.
napisał/a: ~Mucha 2011-12-13 11:01
Wydaję mi się, że powrót do zdrowia to akurat indywidualna sprawa każdego organizmu. Kiedy byłam na konsultacjach (zresztą także w klinie Okolaser, widzę, że dużo nas ^^) moja doktor kazała mi się przygotować na kilka dni zwolnienia i ograniczenia komputera. Miałam zabieg robiony metodą lasik, po którym czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, niż po innych metodach. Generalnie, większość osób z którymi rozmawiałam 'dochodziła do siebie' w okolicach miesiąca. Jednak poprawa wzroku jest widoczna praktycznie od razu (na początku widzi się tak jakby za mgłą). Zabieg miałam robiony w piątek bodajże i wzięłam zwolnienie na cały tydzień. Po tygodniu moje oczy były gotowe do pracy, ja trochę mniej (ah ten leń). Tak jak mówiłam, nie mogę zagwarantować, że Ty po tygodniu również będziesz mogła wrócić do ośmiogodzinnego siedzenia przy komputerze.
girl-from-the-shell
napisał/a: girl-from-the-shell 2011-12-13 11:23
O, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi!!! Muszę poważnie pomyśleć o tym zabiegu, bo mam już dość okularów i kontaktów...
napisał/a: ~Mucha 2011-12-14 10:08
Pomyśl, pomyśl, bo życie bez okularów jest naprawdę dużo łatwiejsze. Ja przed zabiegiem miałam różne wątpliwości, ale były one kompletnie bezpodstawne. Koszt jest wysoki, ale zdrowe oczy i komfort życia bez szkieł jest bezcenny wg. mnie. Oczywiście, różni ludzie różnie podchodzą do okularów. Dla mnie to była zmora, dlatego zabieg był dla mnie czymś w rodzaju katharsis.
gajaa
napisał/a: gajaa 2011-12-20 09:46
~Mucha napisal(a): Pomyśl, pomyśl, bo życie bez okularów jest naprawdę dużo łatwiejsze. Ja przed zabiegiem miałam różne wątpliwości, ale były one kompletnie bezpodstawne. Koszt jest wysoki, ale zdrowe oczy i komfort życia bez szkieł jest bezcenny wg. mnie. Oczywiście, różni ludzie różnie podchodzą do okularów. Dla mnie to była zmora, dlatego zabieg był dla mnie czymś w rodzaju katharsis.


Ale musisz przyznać, że od jakiegoś czasu okulary są bardzo modne ;)
napisał/a: ~Mucha 2011-12-20 10:57
Gajaa napisal(a): Ale musisz przyznać, że od jakiegoś czasu okulary są bardzo modne ;)


Przyznaję. Zresztą śmiałam się do znajomych, że kiedy zrobiłam laserową korekcję przybyła moda na noszenie tzw. 'zerówek'. No tak, nigdy nie będę 'trendy'... ;)
Moda modą, a zdrowie zdrowiem. Przeżyję bycie niemodną, w zamian za możliwość oglądania 'tych modnych' zdrowymi, pozbawionymi wady oczętami. ;)