Zespół Jelita drażliwego?

napisał/a: Dawid20 2010-09-18 20:50
Witam , piszę tu ponieważ nie mam już pojęcia gdzie mam się z tym zwrócić . Możliwe że mam IBS (zespół jelita drażliwego ). Bardzo bym tego nie chciał . Zacznę od moich objawów . Zaczęło się wszystko w czerwcu , dostałem biegunek , codziennie po kilka razy , jak już się wypróżniłem to miałem 2-3 dni spokoju bo się nie wypróżniałem w ogóle potem to samo . Ciągnie się to do dziś , z tym że boli mnie brzuch w okolicach jelit , mam cały czas ochotę się wypróżnić , czuje pełność w brzuchu , pierdzenie przynosi mi ulgę , często idę na ubikacje i wypierdze się i to daje mi ulgę , te pierdzenie jest dziwne bo zazwyczaj ze śluzem .Mam też rzadziej zaparcia ale głównie biegunki . Czeto stolec jest z początku twardy a potem luźny .Nieraz bardzo boli podczas oddawania stolca , ale nie od razu tylko po kilku minutach . Nie mogę wyjść z domu bo zaraz szukam ubikacji , przez to zawalam szkołę obecnie . Ubikacje odwiedzam 3-4 razy dziennie , głównie z rana . Robiłem USG i było wszystko ok. , badanie krwi i moczu ok. , pasożytów w kale nie wykryto ani lambili , miałem tydzień temu kolonoskopie i gastroskopie prywatnie w uśpieniu . Wszystko ok , jedynie lekki stan zapalny żołądka , ale jak lekarz twierdził od tego że brałem leki na przeczyszczenie przed badaniem . Brałem najpierw leki na biegunki , antybiotyki 2 x różne na biegunki i nic , teraz biorę Debretin , Dicoflor 60 ,Loperamid , Kreon słabe leki na uspokojenie Kalms , i tez nic . Stres posiadam (mam 19lat) , mam rodziców po rozwodzie i często przerasta mnie to jak się nadal kłócą i robią różne akcje . Ale to się zeczeło jakiś 1,5 roku przed moim zachorowaniem . Moja dziewczyna miała w grudniu 2009r helicobactera , okazało się że ja też (bez objaw , badanie było profilaktyczne ) wyszło to w kale , dostałem na to antybiotyki i obecnie tego nie mam , zrobiłem jakiś miesiąc temu badanie kału na helicobatera i nie mam go . Myślę żeby zrobić posiew kału i czekam też na wyniki wycinek z jelit i żołądka . Co mi może być ? To będzie ten IBS ? Czy ten helicobakter ma jakiś związek ? Aha niedawno poszedłem do psychiatry i dostałem lek Pramolan ale on tez mi w ogóle nie pomaga . Nie wiem totalnie co mam robić bo tak żyć nie potrafię, żadne diety mi też nie pomagają
napisał/a: lonaaa 2010-09-18 21:04
Jeśli masz zespół jelita drażliwego to leki nie pomogą, jeśli wyniki masz dobre i nic nie jest to powinieneś isc do psychologa.
Moze główna przyczyna tkwi w tym co przeżywasz. rozwód rodziców , szkoła. Leki tylko wyciszają, ale nie zmieniają sposób naszego myślenia.
Ja też mam problem z jelitami i do tego refluks. Robiłam badania i lekarz okreslił, ze to nerwica. Lekko się zdenerwuje i już problemy i musiałam bardziej wyciszak organizm i starac sie myśleć pozytywnie. Ale polecam Ci iść do psychologa, on bardziej pomoże zapanowac nad stresem.
napisał/a: Dawid20 2010-09-18 21:27
Ja się psychicznie czuję całkiem dobrze , nawet gdy to się zaczynało to nie wydarzyło się nic specjalnego , ja mam gdzieś starych że nie są razem , nawet dobrze że tak wyszło , fakt czasem się przez nich zdenerwuje , ale nie czuje się po tym jakoś gorzej jak i w czasie innego stresu . Diety też mi nie pomagają , od czego to wszystko może się dziać ?
napisał/a: lonaaa 2010-09-18 21:59
leczenie heliobacteri antybiotykami, niszczy tez zdrowe bakterie, możliwe, ze zadziałały tez na jelita. idz do gastrologa dobrego.
napisał/a: Dawid20 2010-09-18 22:02
Ciężko o takiego byłem już u 2 i dupa ..
napisał/a: madzia20x 2010-09-19 21:32
Witam tez mam IBS i miałam podobne obiawy. Na początku stosowanie odpowiedniej diety tez mi nie pomagało. Ale po pewnym czasie przy braniu leków sytuacja się poprawiła. Przyjmowałam Amestelok, Tulzol, Ranigast na recepte. Może potrzebujesz więcej czasu, aby leki zaczęły działać. Albo może inne leki poskutkuja np. te które ja przyjmowałam. Skoro inne wyniki masz dobre musi to być IBS.
napisał/a: madzia20x 2010-09-19 21:33
Mam jeszcze pytanko czy przyjmowałeś osłony na te antybiotyki?
napisał/a: Dawid20 2010-09-21 12:02
Tak brałem , z objawów u mnie co zauważyłem to biały nalot na języku , i dziś w stolcu widziałem takie maleńkie biełe kułeczka , troche ich tam było . Nie wiem to to mogło być ... prawie cały dzień mnie boli brzuch ? Jelita ?
napisał/a: czarnuch2 2010-09-23 14:47
Dawid20 napisal(a):Witam , piszę tu ponieważ nie mam już pojęcia gdzie mam się z tym zwrócić . Możliwe że mam IBS (zespół jelita drażliwego ). Bardzo bym tego nie chciał . Zacznę od moich objawów . Zaczęło się wszystko w czerwcu , dostałem biegunek , codziennie po kilka razy , jak już się wypróżniłem to miałem 2-3 dni spokoju bo się nie wypróżniałem w ogóle potem to samo . Ciągnie się to do dziś , z tym że boli mnie brzuch w okolicach jelit , mam cały czas ochotę się wypróżnić , czuje pełność w brzuchu , pierdzenie przynosi mi ulgę , często idę na ubikacje i wypierdze się i to daje mi ulgę , te pierdzenie jest dziwne bo zazwyczaj ze śluzem .Mam też rzadziej zaparcia ale głównie biegunki . Czeto stolec jest z początku twardy a potem luźny .Nieraz bardzo boli podczas oddawania stolca , ale nie od razu tylko po kilku minutach . Nie mogę wyjść z domu bo zaraz szukam ubikacji , przez to zawalam szkołę obecnie . Ubikacje odwiedzam 3-4 razy dziennie , głównie z rana . Robiłem USG i było wszystko ok. , badanie krwi i moczu ok. , pasożytów w kale nie wykryto ani lambili , miałem tydzień temu kolonoskopie i gastroskopie prywatnie w uśpieniu . Wszystko ok , jedynie lekki stan zapalny żołądka , ale jak lekarz twierdził od tego że brałem leki na przeczyszczenie przed badaniem . Brałem najpierw leki na biegunki , antybiotyki 2 x różne na biegunki i nic , teraz biorę Debretin , Dicoflor 60 ,Loperamid , Kreon słabe leki na uspokojenie Kalms , i tez nic . Stres posiadam (mam 19lat) , mam rodziców po rozwodzie i często przerasta mnie to jak się nadal kłócą i robią różne akcje . Ale to się zeczeło jakiś 1,5 roku przed moim zachorowaniem . Moja dziewczyna miała w grudniu 2009r helicobactera , okazało się że ja też (bez objaw , badanie było profilaktyczne ) wyszło to w kale , dostałem na to antybiotyki i obecnie tego nie mam , zrobiłem jakiś miesiąc temu badanie kału na helicobatera i nie mam go . Myślę żeby zrobić posiew kału i czekam też na wyniki wycinek z jelit i żołądka . Co mi może być ? To będzie ten IBS ? Czy ten helicobakter ma jakiś związek ? Aha niedawno poszedłem do psychiatry i dostałem lek Pramolan ale on tez mi w ogóle nie pomaga . Nie wiem totalnie co mam robić bo tak żyć nie potrafię, żadne diety mi też nie pomagająWitam

jak kolego poradziłeś sobie z tym problemem, bo mam bardzo podobne objawy - często wzdęcia i puszczanie gazów przynosi ulgę ale duzo jest tych gazów i czasami przy siedzeniu na muszli i puszczaniu gazów wydziela się troche takiej piany lub śluzu.
Czasami temu towarzyszy biegunka (ale czasami nie zawsze) albo samo puszczanie gazów i nie mogę się wypróżnić.
Jeżeli nie puszczam gazów to zbierają się tak jakby w brzuchu i boli mnie brzuch i to dość mocno.