zawroty głowy i inne dolegliwości

napisał/a: gibonxxl 2011-01-02 22:32
Mam 20 lat od dłuzszego czasu drecza mnie dziwne zawroty glowy zawsze wystepuja gdy np uslysze jakis niespodziewany dzwiek z otoczenia albo jestem w jakims nowym miejscu i musze wszystko poznawac od nowa np gdy bylem w porcie i ogladalem duzy okret to poprostu nie moglem na raz ogarnac calego bo mialem te dziwaczne zawroty jest to uczucie ktorego do tej pory nie mialem okazji doswiadczyc jakbym na sekunde zostal odlaczony od zeczywistosci
Doszedlem do wniosku ze jest to spowodowane zbyt duza iloscia bodzcow ktore musze odebrac a wlasciwie to zbyt mala ilosc ktora moge odebrac. Co to może być i do jakeigo specjalisty sie kierowac ??
napisał/a: ksia87 2011-01-03 14:30
Mam 23 lata i od dłuższego czasu (od około dwóch lat) mam nawracające zawroty głowy. Miałam robione różne badania, począwszy od badań krwi (wszystko w normie), TSH dobre, sód (139), potas (4,46), glukoza (73).
Byłam u 3 neurologów. Pierwszy stwierdził, że cierpię na dystonię neurowegetatywną - dostałam syrop do picia na uspokojenie. Drugi nie widział przyczyn neurologicznych. Trzeci przepisał mi lek. Okulista zbadał ciśnienia dna oka - wszystko w porządku, laryngolog kazał wykonać RTG zatok - też wszystko w porządku.

Po pewnym czasie na moją prośbę dostałam skierowanie na RTG odcinka szyjnego i oto wynik:
Odprostowanie lordozy szyjnej z kyfotycznym wygięciem odcinka środkowego kręgosłupa, szczelina międzykręgowa C3-C4 oraz C4-C5 w odcinku tylnym zwężona. Dostałam od neurologa tabletki, po których zawroty miały ustąpić, tak jednak się nie stało.
Oprócz zawrotów i czasami bólów głowy mam inne dolegliwości : duszności (mam wrażenie że nie mogę nabrać wystarczającej ilości powietrza , serce mi szybko bije , mam jakieś paniczne lęki , wmawiam stale sobie jakieś ciężkie choroby). Czy to może być nerwica lękowa ? Stale boje się o swoje zdrowie , ciągle myślę o zawrotach . Do tego dochodzi ból karku , spięcie i ból łopatek . Lekki masaż tych okolic sprawia ból. Mam uczucie pustki , waty w głowie. Często mam wrażenie jakbym czułą jakieś ciśnienie napierające na uszy. Zawroty czasami przechodzą ale po jakimś czasie znów wracają i trwają ok 2,3 tyg .
Co może być przyczyną ? jak walczyć ?