zatrucie grzybami

napisał/a: Chuda 2010-12-05 05:58
Wczoraj ugotowałam pierogi i uszka z grzybami. Cała rodzina o 13 tej zjadła obiad. O 17 tej syn który ma dodatni HBS dostał silne wymioty. Poszłam z nim na pogotowie. Lekarka z pogotowia po zbadaniu podejrzewała wyrostek. W szpitalu zrobili badanie krwi, moczu i rtg, ale przy rtg ból był tak straszny że mój syn nie umiał ustać na nogach. Miał też drętwienie rąk. Mówił to wszystko lekarzowi i został w szpitalu na chirurgi ogólnej. Lekarz powiedział że ma zatrucie i że muszą go nawodnić. Nie było żadnego płukania żołądka. Syn ma 20 lat. Całej rodzinie nic nie jest. Były to grzyby suszone tzw kominki i prawdziwki. Mąż zbiera grzyby i mówi że nigdy nie bierze grzyba którego nie zna.
napisał/a: Pawel17 2010-12-05 12:54
witam powiem Pani że zapalenie wyrostka to to nie było ale jeżeli syn mam ,, Dodani HBS'' czyli syn jest nosicielem wzw który przynosi sie drogą pluciową... prosze możę ból był zwiozany z tym wynikiem... dodanim HBS. prosze dać znać jak z synem...
napisał/a: augustyn888 2010-12-05 12:56
Chuda napisal(a):Wczoraj ugotowałam pierogi i uszka z grzybami. Cała rodzina o 13 tej zjadła obiad. O 17 tej syn który ma dodatni HBS dostał silne wymioty. Poszłam z nim na pogotowie. Lekarka z pogotowia po zbadaniu podejrzewała wyrostek. W szpitalu zrobili badanie krwi, moczu i rtg, ale przy rtg ból był tak straszny że mój syn nie umiał ustać na nogach. Miał też drętwienie rąk. Mówił to wszystko lekarzowi i został w szpitalu na chirurgi ogólnej. Lekarz powiedział że ma zatrucie i że muszą go nawodnić. Nie było żadnego płukania żołądka. Syn ma 20 lat. Całej rodzinie nic nie jest. Były to grzyby suszone tzw kominki i prawdziwki. Mąż zbiera grzyby i mówi że nigdy nie bierze grzyba którego nie zna.


Nie wydaje się żeby to było zatrucie grzybami skoro inni nie odczuwali podobnych skutków.Jednak stopień zatrucia zależy kto ile tych grzybów skonsumuje.Natomiast należy pamiętać że potrawy sporządzane z grzybami, są raczej ciężkostrawne ,i osoby mające problemy z wątrobą bądź żołądkiem powinny być ostrożne bądź wyeliminować taką dietę.
Pozdrawiam.
Na marginesie można dodać że grzyby gotowane lub suszone,czy marynowane,jeśli są trujące to nie uwalniają się od toksyn.