Założenie trutki i okropny ból przez dłuższy czas

napisał/a: Tatiana01992 2010-09-25 11:27
Witam 9września tego roku poszłam do stomatologa ponieważ przez kilka tygodni bolał mnie ząb. Dentysta założył mi trutkę. W tym samym dniu odpadło mi kawałek fleczer-a. Na następny dzień zauważyłam mała szczelinę. Fleczer pękł na pół ząb mnie pobolewał ale dało się wytrzymać bez tabletek przeciwbólowych. I tak było do dnia 19 września. 19 września wieczorem przy myciu zębów fleczer odpadł prawie cały zostało tylko troszeczkę co uniemożliwiło wypadnięciu trutki. 20 września pojawiłam się znów u stomatologa on mi to wszystko wyciągnął i założył od nowa i od tego czasu zaczął się horror. Ząb wieczorem zaczął mnie przeokropnie boleć tabletki nie pomagały przeciw bólowe i działo się to przez kolejne 3 dni. 23 września obudziłam się o 4 rano z okropnym bólem zęba i dziąsła pół szczęki mnie bolało i szyja. Nie mogłam w ogóle ruszyć szyją ani nawet otworzyć szczęki by coś zjeść był przeokropny ból tabletki w ogóle nie pomagały po kilku godzinach ból zaczął ustępować szyja tak bardzo nie bolała jednak gdy dotykałam okolic węzłów chłonnych mnie bolało. Dziąsło także mnie bolało a o zębie nie wspomnę gdy go dotknęłam delikatnie czułam przeokropny ból. Następny dzień był całkiem podobny do poprzedniego także obudziłam się o 4 rano z przeokropnym bólem zęba, dziąsła i szyi. Bolała mnie przeokropnie cała lewa strona (Prawa wcale). Po kilku godzinach od zażycia tabletki przeciwbólowej ból zaczął ustępować jednak gdy dotknęłam okolice węzłów czułam ból Tak samo było gdy dotknęłam dziąsła. Jednak gdy dotknęłam delikatnie palcem zęba ból był przeokropny. Po południu do późnego wieczora znów mnie wszystko przeokropnie zaczęło boleć. Dziś 25 września już spałam do godziny 7 jednak obudził mnie ból. szybciej ustąpił ponieważ o godzinie 9 nie czułam bólu. Szyja w okolicy węzłów mnie nadal boli gdy dotykam. Dziąsło już mnie nie boli jednak zęba nie mogę nadal dotknąć ponieważ czuje okropny ból. O co w tym chodzi, czy to ma tak być??? Przecież licząc już trutkę miałam założoną od 9 września a,a teraz jest 25 wrzesień. Pozdrawiam i dziękuję za odpisanie
napisał/a: wikam2 2010-09-25 11:54
Wiesz co ja nie mogę dotknąć zęba tylko wjednym przypadku. Wtedy kiedy potzrebuję leczenia kanałowego i trzeba truc nerwy. Dentysta zakłada mi wtedy jakiś fleczer i zawsze robi w nim dziurkę zeby gazy(?) miały ujście. Czasem nawet kaze tego fleczera samej wyciągać. Po takim przytruciu czyści dopiero kanały. Taki ból zęba też zawsze budzi mnie koło 4.00 ale wiem czemu. Bo ketonal wzięty na noc przestaje działać....Niestety nic więcej Ci nie powiem bo to nie "mój" dział. Musisz poczekać na dziewczyny, które się znają. Mamy tu speca w tej dziedzinie - Dorotkę ale jakoś jej nie ma...
napisał/a: Tatiana01992 2010-09-26 17:28
Żeczywiście wydłubałam sobie wszystko i jest o wiele lepiej:)
napisał/a: wikam2 2010-09-26 20:56
Serio? No to może to tak serio, serio, serio pomaga....
Ja byłam teraz na czyszczeniu kolejnego zęba i oczywiście w trutce mam ...dziurkę...
napisał/a: burn4 2010-10-28 11:35
A jaki dentysta w dzisiejszych czasach zakłada trutkę ...? Obecnie podaje się specjalne znieczulenie i zaraz przystępuje się do czyszczenia kanałów. Potem tylko lekarstwo i następna wizyta.
napisał/a: wikam2 2010-10-28 18:06
Nie ma opcji nawet przy znieczuleniu abym zgodziła się odrazu na czyszczenie kanału. Najpierw ma mi dentysta "zabić" nerwy. I nie ochodzi mnie jak, po co i czemu. Ma mnie nie boleć i tego wymagam.
Teraz czyścił mi kanał w czwórce własnie bez uprzedniego podania lekarstwa. Nie bolało, zgodziłam się ale tylko pod warunkiem , ze jesli coś poczuje to najpierw lekarstwo a potem wracam na czyszczenie.