Zaćma=operacja?

napisał/a: Herbavine 2012-12-03 23:21
Jestem zrozpaczona!!!!U mojej 15-letniej córki wykryto zaćmę. Do tej pory myślałam , żeto choroba tylko staruszków..poczytałam trochę na wwwodzyskajwzrok o tej chorobie i szczerze jestem załamana.........Czy operaja to faktycznie jedyne leczenie????
ekspert-starazolin
napisał/a: ekspert-starazolin 2013-01-18 15:31
Witam,
Zaćma rzeczywiście najczęściej występuje u osób starszych, niestety może także dotyczyć noworodków, dzieci i młodzieży. Operacja jest niestety jedyną ale i bardzo skuteczna metodą leczenia. Podczas operacji usuwa się soczewkę pacjenta i wszczepia na jej miejsce sztuczną. Jeśli nie ma innych schorzeń oka lub nie rozwinęło się niedowidzenie, po operacji widzenie powinno być bardzo dobre.
Pozdrawiam, Ekspert Starazolin HydroBalance
----------------------
Eksperci Starazolin HydroBalance to profesjonalny zespół, który pomoże Ci przynieść ulgę zmęczonym oczom. Jeśli masz pytania, wejdź na nasz profil: www.facebook.com/MojeOczyStarazolin oraz do aplikacji Zapytaj okulistę: http://on.fb.me/Z4AhYb Więcej informacji na temat tego, jak dbać o oczy, znajdziesz tu: www.mojeoczy.pl
napisał/a: ~derka 2013-01-29 15:27
A ile takie soczewki kosztują?? I jak dobywa się taka operacja?
napisał/a: ~raz dwa trzy 2013-02-14 10:07
Rozumiem, że chodzi o koszt operacji i soczewki - w zależności od rodzaju to koszt 4,5tys do nawet 10tys. Z tym, że taka operacja jest niezwykle skuteczna i warta tych pieniędzy.
napisał/a: ~hanka 2013-02-14 19:38
A gdzie taką operację można wykonać ? I to jeszcze żeby jakiś lekarz był sprawdzony? mój mąż też ma ten problem
napisał/a: ~Jasnowidz 2013-02-14 23:17
Tutaj można poczytać:
http://www.okolaser.com.pl/zacma.html
napisał/a: ~raz dwa trzy 2013-02-15 09:57
Wybór lekarza jest ogromnie ważny jak i dobry, sprawdzony sprzęt. Sprawdź po prostu historię danego lekarza, poczytaj o sprzęcie jakim dysponuje dana klinika (i od kiedy robi zabiegi czy ile ich już zrobiła). To jest zabieg tak jakby dwu fazowy - w pierwszej fazie wykazuje się laser a w drugiej chirurg.
napisał/a: ~hanka 2013-02-18 18:20
A jakiego chirurga byście polecili?
napisał/a: ~MedPolonia 2013-04-10 14:43
Szanowni Państwo,

charakterystycznym objawem zaćmy jest stopniowe pogarszanie się widzenia, którego nie daje się poprawić za pomocą okularów. Z czasem widziany obraz staje się zamglony i ma się wrażenie, jakby patrzyło się przez matową szybę. Kolory stają się bledsze i mniej kontrastowe. Zaćma może też powodować podwójne widzenie. Opracowane dotychczas specyfiki pozwalają jedynie na spowolnienie rozwoju zaćmy. Tę dolegliwość można leczyć wyłącznie operacyjnie, a najczęściej wykorzystywaną metodą jest fakoemulsyfikacja. Taki zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a szpital można opuścić już kilka godzin po jego przeprowadzeniu. U różnych osób oczy goją się po różnym czasie, ale w większości przypadków poprawa ostrości widzenia jest natychmiastowa.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
napisał/a: beatka19 2018-03-09 13:22
Niestety prawda jest taka ,ze zaćma to już nie tylko starsi ludzie , ale coraz więcej zapada na nią młodych ludzi. Nie wiem z czego to wynika . U mnie jest osoba , która w wieku 30 lat zachorowała na zaćmę. Na szczescie teraz jest wiele możliwosći . Chociażby wyjazd do lexum i zabieg za 0 zł ;) Potem dostaje się bon ana kwotę 50 zł na wizytę kontrolna ;)